Konu: Petunya
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18.09.2015, 11:35   #3 (permalink)
EbruLi

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Petunya

şu ana kadar hiçbir insana saçlarındaki kırlara bakarak hitap etmeye çalışmamıştım ve ben şu ana kadar ismimi dünyadaki her*işi, oluşu, hareketi, durumu veyahut kılışı en mükemmel şekilde yerine getiren bir özneymiş gibi her lafın başında duymaya alışkın değildim hemde kulaklara*bir daha bir daha!*dedirtecek bir ses tonundan. ve yine ben, sen mi demeliyim yoksa siz mi diye düşünecek kadar ince bir insan değildim son zamanlarda. ve yine yine ben kendimi gözümün görebildiği her yerde kitap olan bir odada bir taburenin üzerinde bulmuştum.

etrafıma bakınıyorum ve bir hayatı dinlemek üzerine yazılmış ne kadar kitap varsa hemen hepsini alarak oradan gideceğimi düşlüyorum. düşüncelerimin pençesinde kendi halime gülerken elhamdülillah kürdüm diyerek konuşmaya başlıyor göğsünün orta yerindeki kırgınlıkları döküp saçmamaya dikkat ederek. gülümsüyor sürekli, söylediği bazı kürtçe cümleleri geçtim kullandığı kelimeleri dahi birine sorup anlamını öğrenemeyeceğime mi yoksa yazılışları hakkında dahi bir fikrim olmadığına mı bu gülümsemeler bilemiyorum. ama güzel gülümsüyor, dudakların pasif olduğu bir eylem olarak kalıyor bu. hepsi yalansa hadi, hepsi olmasa da birazı illaki*yalandırdiye düşündürten şartlar altında hayranlıkla dinliyorum. kitap ayracı olarak iddiaa kuponu kullanan belki de ilk ve son insanla konuştuğumu düşünerek daha fazla şey öğrenmek istiyorum. dinlerken bir ara gözlerim bir kürdü dinlemek üzerine yazılmış ne kadar kitap varsa onları arıyor ve hemen hepsini alıp oradan koşarak uzaklaşmak geliyor içimden. ve sigara içebilir miyim sorusuyla koşarak uzaklaşmak düşüncesi parça parça edilip yaklaşık beş dakika içinde tekrar bir araya getirilip üzerinde sigara söndürülüyor. bende çok hikaye var diyerek masalcı eski zaman dedeleri gibi başımda dönüyor. ben de dizleri dibinde hadi hadi ne oldu sonunda diye gözlerini tanık olmaması gereken bir olaya tanık olmuş gibi açan küçük kız çocuğu oluyorum. gitmek vakti gelince kürtçe bir şeyler söylemesini istiyorum. şu anda sözlerini unuttuğum ama ezgisini hala mırıldandığım bir türkü gibi kalsa da hatırımda o an ki yüz ifadesinden güzel anlamlar çıkarıyorum her seferinde. ardından ekliyor*kibar bir dil değildirdiye. gülümsüyor tekrardan. ve elimde Selim İleri’nin bir kitabıyla ve kitabın arasındaki iddiaa kuponu iziyle zihnimde ise sözlerini unuttuğum ama ezgisini hala mırıldandığım bir türkü gibi kalan güzel cümlelerle ayrılıyorum oradan..

...

Her Yol Sana Çıkar
Galatasaray !

EbruLi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla