Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03.01.2016, 17:23   #76 (permalink)
EbruLi

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Cemal Süreya Sözleri Şiirleri - Cemal Süreya Sözleri - Cemal Süreyya

sanmasınlar inanmıyorum

elbet inanıyorum tanrıya

herkesin kendi tanrısı var

sen ölünce ölüyor o da...

bunu bi bayan arkadaşa mesaj olarak atmıştım.bi daha görüşemedik kendisiyle..!!! )

işte aşk öyle bir şey ki hakikaten insanın tanrısını bile öldürebiliyor.bana da tam da böyle olmuştu.

ilginçtir ardından yeni bir aşk çıkageldiğinde kendisiyle birlikte bir tanrı daha sunuyor size.sonra yeni ibadetlerinizi ve yeni kıblenizi tanımlıyorsunuz gözlerinde.

acaba şu hayattan gitmeden evvel kaç tanrı öldürüp kaç tanrı dirilteceğim.

keşke tek tanrılı bir felsefenin içinde kalabilseydim.belki süreya bu kadar lezzet vermeyecekti o zaman yada nazım,a.arif ve turgut uyar ve kavafis ve mayakovski ve neruda ve bedri rahmi ve elbette atilla ilhan... olsun ibrahim sadri yada yılmaz erdoğan olurdu 'büyük şairlerim' ve mahsun kırmızıgül dinlerdim ne mutlu ama bu kadar sızlamazdı göğüs kafesimin altındaki damarlarım...

genç iken içten içe kızardım birazcık nazım'ın piraye'yi aldatmışlığına ve hala kırgınlığım vardır bu anlamda nazıma.

ancak hayat nelere muktedir olabiliyor bazen.şimdi yaş 32 ve çok başka değerlendirebiliyorum nazımın ve süreyyanın aşklarını.bu kadar büyük yüreklere tek başına yetebilecek bi kadın hakikaten zordu.ve içinde aşk olduktan sonra herşey "bir ilkokulun dağılışı"(C.Yücel) gibi güzelleşebiliyor.

ama şu kadınlar ne güçlü bir bünyeleri ve aynı zamanda tembellikleri vardır.

güçlülüklerini ayrılık sonrasında görürsünüz...o sessiz sakin kadın dimdik ayakta ikinci günün sabahı hayata kaldığı yerden başlayabilmektedir.ve de ne tembeldirler hiç büyük şair büyük ressam büyük besteci olmalarına gerek yoktur.üzmezler bedenlerini bunun için.peki ne yaparlar;bir erkeğin dünyasına girip çıkıp giderler...sonra nazım olur biri sonra süreya sonra rafuel ya da l.vinci yada bahc yada beethoveen... böyle işte dünyada sanat ve düşün hayatında bi deha mı var kesinlikle ardında bir kadın dokunuşu var diye düşünmekteyim.bu salt erkek egemen bakışla değerlendirilemez diye düşünüyorum.yani bu kadınlarda 'bir şeyler' var kardeşim insanı insanlıktan bile çıkarmaya yeten 'birşeyler'...

Her Yol Sana Çıkar
Galatasaray !

EbruLi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla