Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25.06.2013, 00:14   #1 (permalink)
Asrevya
Son/suz Söz,Öz/söz Olmalı!

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Kendini Tanıma Ölçeği

Kendini Tanıma Ölçeği

Açıklama: Aşağıdaki sosyal davranışlarla ilgili birtakım ifadeler verilmiştir. Lütfen her ifadeyi dikkatlice okuyarak, kendiniz için doğru olduğunu düşündüğünüz ifadeler için D’nin altındaki boşluğa, yanlış olduğunu düşündüğünüz ifadeler için de Y’nin altındaki boşluğa / X/ işaretini koyunuz.

Boş ifade bırakmayınız, size en uygun olanı tercih ediniz. Teşekkürler.

D Y
/ / / / 1. Başkalarının davranışlarını kolaylıkla taklit edebilirim.

/ / / / 2. Sosyal toplantılarda başkalarının hoşlanacakları şeyleri söylemeye veya yapmaya çalışırım

/ / / / 3. Başkalarını eğlendirme veya etkilemek için eğlendirici bir şeyler yapabileceğimi sanmıyorum.

/ / / / 4. Sosyal durumlarda nasıl davranacağımı bilemediğim zaman, ipucu bulmak için başkalarının davranışlarına bakarım.

/ / / / 5. İyi bir aktör/artist olabilirim.

/ / / / 6. Bazen başkalarına yardımdan daha derin duygular yaşıyormuş gibi görünürüm.

/ / / / 7. Bir komediyi başkaları ile seyrederken, yalnız başıma seyrettiğimden daha çok gülerim.

/ / / / 8. Bir grup insan içinde, nadiren dikkat merkezi olurum.

/ / / / 9. Farklı durumlarda ve farklı kişilerle birlikteyken sıksık çok farklı kişiler gibi davranırım.

/ / / / 10. Başkalarına kendimi sevdirmede pek başarılı değilim.

/ / / / 11. Halimden memnun olmasam bile, keyfim yerindeymiş gibi davranırım.

/ / / / 12. Hoş sohbet biri sayılırım.

/ / / / 13. Sosyal durumlarda başkalarının davrandığı gibi davranmaya çalışırım.

/ / / / 14. (Sessiz sinema gibi) rol yapmamı gerektiren oyunlarda ve hazırlıksız olduğum durumlarda hiç başarılı olmamışımdır.

/ / / / 15. Davranışlarımı farklı durumlara ve farklı kişilere uydurmak için değiştirmede zorluk çekiyorum.

/ / / / 16. Toplantılarda fıkra ve hikayelerin anlatılmasını, şarkıların yapılmasını başkalarına bırakırım.

/ / / / 17. Topluluk içinde kendimi biraz beceriksizlik hissettiğimde bunu gereği kadar gizleyemem.

/ / / / 18. Birinin gözlerinin içine baka baka yalan söyleyebilirim. (eğer iyi bir amaç için ise)

/ / / / 19. Gerçekten hoşlanmadığım insanlara da dostça davranabilir ve onları dost olduğuma inandırabilirim.

/ / / / 20. (Düğün, disko gibi) toplu eğlencelerde kalkıp oynayabilirim.

Yalnız açığa çıkan ışığı görebiliyorsan,
Yalnız söylenen sesi duyabiliyorsan,
Ne görebiliyorsun,Ne duyabiliyorsun.

"Hayret et! Çünkü hayrettir göğe açılan pencere.
Hayret ettim ve gördüm, bin ayet güldü yüzüme."
Asrevya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla