Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08.09.2013, 22:08   #1 (permalink)
FifiVePirtik
Tecrübeli Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Kırık kalpler durağı

KIRIK KALPLER DURAĞI
Darbe almadan hayatın kahpeliğine eşlik etmeden bu günlere kadar gelmiş bir insan var mıdır..
Olamaz zaten kader denilen olayın getirdikleri ve götürdükleri içinde bir yaşama mücadelesi veriyoruz.
Belirsizlikler,yapamadıklarımız,ulaşamadıklarımız bizi bazı zamanlar alıp alıp götüren durumlar.
Yaşamımızda olup biten her olayın kaderle alakası olduğunu düşünmüyorum.
O zaman akıl verilmesi gereksiz olurdu.
Belirli bir düzen var evet o doğrultuda yaşamamız gerektiği belirlenmiş ama hayatımızda gelişen olayların akılsızlığımızın getirdiği sonuçlar olduğuda ortada.
Herşey kadere bağlı olsaydı o zaman beyin gereksiz bir obje olurdu.
Allah tarafından hiç bir canlıda olmayan bir yetenek düşünme gereksiz bir kelime eklentisi olarak yer ederdi ki böyle değil düşünerek kendimizin yaptıklarına ve yapacaklarına karar veriyoruz.
Bunlarda iyi veya kötü olarak bizim yaşamımıza geri dönüyor.
Etraftan sürekli olarak duymak mümkün kader ne yazılmışsa o temin de belirttiğim gibi evet bir düzen var. Fakat bunu yönlendirmek ve değiştirmek hata yapıp yapmamak bize bağlı.
Anlamak isteyen çok rahat anlayabilir ama öyle bir toplum çeşidi varki saçmalamakta üstlerine yok
Bizde kendi düşüncelerimiz söylerken bile tereddüt içinde kalabiliriz çünkü nereye çekersen oraya çeşidi mevcut.
Yaşam boyu yaptıklarımız bizim eserimizdir.
Kendi görüşlerimin doğruluğu olduğunu düşünüyorum ki ben paylaşıyorum düşüncelerimi.
Hatalar herşey bizim için sonuçta hep dişlerimizi göstercek değiliz ya olanlara karşı olan sabır taşımız bizim de çatlıyo ve bazılarında yaş bazılarında sinir olarak yansıtılmasından anlayabiliyoruz .
Yazımızın başına dönersek her insanın kırıldığı kendinle yanlız kalmak istediği anlar olabilir
Kalp kırıklığı vücut çabuk sindirsede hayat bazen tekrar tekrar yaşatır
Bu da kader mi ?
Kader diyelim de akılsızlığımıza YANALIM...