Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12.12.2013, 23:08   #2 (permalink)
FeCr
Cesareti ile yaşamayan esareti ile ölür

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: 'Süper kadın' olmaya çalışmak

Süper kadın olmanın ilk şartı süper olmadığınızı bilmektir..eksik olduğunuzu kabul etmeden kendinizi mükemmele ulaştırmanız mümkün değildir,lakin hiçbir kadın başlangıçta bu eksikliğini itiraf etmez.Başkasına değil,kendine itiraf etmez,kendini zaten hep mükemmel ve en mükemmel olarak görür,onun için bu arayış aciz zavallıların işidir ve kendisi asla bu kategoriye girmez.Bu yüzden asla mükemmele ulaşamaz,süper kadın olması ihtimali de hayalden öteye gidemez.
Bu eksiklikleri görerek süper olma yoluna adım atan bir kadın ise,kendisini sürekli yenilemek ve geliştirmek zorunda olduğunu bilir.Süper olmak yerinde durmak değil,sürekli mücadele etmek anlamına gelir ve süper olmanın 'son noktası' yoktur.Sahip olduğu donanım gereği,sondan bir adım geride olduğunu kendisine mütevazi bir şekilde itiraf eder ve azminden asla taviz vermez.Bu kadın süper olduğu söylenebilecek bir kadındır..ancak bu ifade başkalarının ağzından dökülüverir.Kendisi süperliğin tadını doruğuna kadar çıkarır ama bu süperliği yüzeyselleştirmez,haliyle bu ifadenin yer aldığı sınırlı alanlardan da uzak durur.Kısacası süper'den bahsetmeyenlerin içinde süper bir yaşam sürer.Onun için farklılıkların sıradışılığıdır.Bu durumda da süper kadın sıfatı bugünkü haliyle yere basamaz,askıda kalır.Popüler literatürdeki isimleri kullanmayı kendine hayat tarzı olarak seçmez ve söz,sadece vitrinlere ithaf olunur.
Bundan çıkan sonuç da şudur ki..süper kadın yoktur

Teşekkürler paylaşım için

Konu FeCr tarafından (13.12.2013 Saat 12:31 ) değiştirilmiştir.
FeCr isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla