Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01.02.2014, 19:54   #13 (permalink)
Asi Ruh
Özel Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Hürrem Sultanın Aşk Mektupları

MEKTUP 12 :
Pargalı İbrahim Paşa’dan, Kanuni’nin kızkardeşi Hatice Sultan’a mektup (1533)

Topkapı Sarayı Müzesi Arşivi, No. E.12316

Canım, sevdiğim,
Oğlumuzun iki gözünden öperim. İnşallah iyicedir. Size de en derin selamlarımı ve candan ve gönülden iyi dileklerimi bildiririm. Sevgi ve özlem içinde kalmış bu aşığınızı soracak olursanız sıhhat ve selamatteyim. Daima hayır duanızla meşgul olduğumu bilesiniz. Malumunuz olduğu üzere hala Halep’teyim. Yüce sultanımız sayesinde her taraftan zafer haberleri gelmeye devam ediyor.

İnşallah bütün işlerimiz hayırla tamamlanacaktır. Siz de iyilik haberlerinizi bize bildirmeyi unutmayınız. Ancak sanıyorum ki bu kulunuza biraz küsmüşsünüz. Sevdiceğim, Allah bilir ya sizi canımdan çok severim. Elbette ben günahkar bir kulunuzum. Size karşı mutlaka bir hatam olmuştur. Fakat üzülmenizi asla istemem. Ancak bunca zaman geçti sizden hiçbir haber alamadım. Size ne yaptım ki bana böyle küstünüz ve beni sizden habersiz bıraktınız? Bir kusurum olmuşsa affedin. Allah bile kulunun günahını affeder. Siz de bu kulunuzu affediniz. Kerem gösterip affınızı ve merhametinizi bizden esirgemeyiniz. Bunun dışında, sizin için ve oğlum için yeni köleler gönderdim. Hepsi sizindir. İstediğiniz gibi kullanın.

Sizi özleyen İbrahim

Asi Ruh isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla