Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13.03.2014, 12:40   #8 (permalink)
Derda
Tecrübeli Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Okuldayken hiç öğretmenlerinizden dayak yediniz mi?

İlkokul 3.sınıftayım öğretmen şiir verdi ezberleyin diye.Ben ezberledim sınıfta ezberleyenler okuyacak dedi,okudum da.Sonra ezberlemeyenleri tahtaya kaldırdı,ezberleyenler ezberlemeyenlere tokat atacak dedi.Benim karşıma Ceyhun diye bir arkadaşımı getirdi,ben yavaş tokat attım kıyamadım,bikaç kez tekrar tekrar at dedi.Hepsi yavaş olmuş güya salak hoca gücüm o kadar demek ki.Sonra öyle tokat atılmaz böyle atılır diye bana bir tane şaplattı,bir hafta parmak izleri yüzümde kaldı.Eve geldim anneme söyledim,annem okula gidip öğretmenle tartıştı.Müdüre şikayet ettik mevzu kapandı.Sonraki zamanlarda en sevdiğim öğretmen o oldu.
Bu sefer 4.sınıftayım öğlen yemeğine eve gittim,koşturarak saat bitince okula geldim.Tam merdivenleri çıktım,sınıfımın katındaki son basamaktaydım.Hoca sınıfa girdi kapıyı kapattı,giremedim derse.Kapı da bekledik Rıza ve Yasin'le bunlarda sınıfın en haylazlarıydı.Başladılar kudurmaya ses çıkarmaya ben kenarda onları izliyordum.Sonra sınıfın kapısı açıldı,öğretmen bunların kudurduğunu gördü.Hepimizi derse aldı ama tokat attı,hakaret etti herkesin içinde.Ben yine açıklama yaptım ben bişey yapmıyordum,onlar da dediler o bişey yapmadı diye ama adam dinlemedi.Tokatı yapıştırdı,kulağımızdan çekti.
Dayak sayılır bunlarda.Hep suçsuz yere yedim.
Bir tane daha var ama yazmayacağım yoruldum.