Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20.04.2014, 21:21   #1 (permalink)
KaRaqiZz
BaHaRamaZaN

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart 19 Mayıs ile ilgili kompozisyon örnekleri

19 Mayıs ile ilgili kompozisyon örnekleri

19 Mayıs ile ilgili kompozisyon örnekleri. 19 Mayıs 1919’u anlatan kompozisyon. Atatürk ve 19 Mayıs ile ilgili en güzel kompozisyonlar. Kısa ve uzun 19 mayıs kompozisyonları.

Her 19 Mayıs’ta…

Bir ses duyuyorum Samsun yakınlarından: “Egemenlik milletindir!” diye haykıran… Bir ses duyuyorum Anadolu’dan: “Seninleyiz Paşam, önce vatan!” diye çağlayan…

İşte bu asil heyecandır beni her 19 Mayıs’ta bir kez daha coşturan. Her 19 Mayıs’ta Atatürk’ümüze gönülden daha çok bağlayan. Vatanımın, milletimin ruhudur 19 Mayıs’ları yıllardır hep aynı sevinç ve onurla yaşatan. Onun için her 19 Mayıs’ta Atatürk ile birlikte bir kez daha doğar, bin kez daha söylerim haykırarak bağımsızlık türküsünü.

Ben, işte böyle yaşar böyle yaşatırım nesillerimi. Düşman uykudadır her daim iyi bilirim. Düşmanı bir daha buralarda görürsem, sonra atalarıma ne derim!..

İşte bu yüzden, her 19 Mayıs’ta Atatürk’üm neler demiş bir daha okurum bir daha anlarım ve anlatırım benden küçüklere dilim döndüğünce…