Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07.08.2014, 03:05   #8 (permalink)
FeCr
Cesareti ile yaşamayan esareti ile ölür

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Bu yaştan sonra "yapamam" dedikleriniz ?

Şıklar fazla basitleştirilmiş..hepsi bir el hareketine bakar,itersiniz ya da istersiniz.
Hayata dair yapılacaklar ya da imkansızlar listesi böyle olmaz.

Anket sahibini eleştirmiyorum,yanlış anlaşılma olmasın.O yolu açtı,üstelik 'diğer' gibi bizim dolduracağımız bir şıkkı da ekledi..bu yüzden teşekkürler.Şıklar olmadan,doğrudan yoruma dayalı bir soru olsaydı daha etkili olurdu kanaatindeyim.Seçenek verilince,insan dışına çıkmaya pek gerek duymuyor..

İdeal olarak tek bir yol seçtim kendime..ama o yolda da yürüyemem.Bunun zamanla da,mekanla da,yaptıklarımla da doğrudan ilişkisi var.Bu saatten sonra olamaz,imkansız.Kimse bana 'Allah büyüktür,ne biliyorsun belki olur,O'na güven' gibisinden bir şey demesin.Çünkü O'nun büyüklüğüne dayanarak bunları söylüyorum.O'nun da bir yarama sünneti var..ve hikmeti gereği bunun dışına çıkmaz.
Bana ise,bundan sonrası için bir hedef belirleme kalıyor..ve işte bunda zorlanıyorum.Pek büyük de sayılmam ama,yaşımın yarısından daha fazla bir süre bir yöne doğru yürüyüp..çıkmaza geldiğini görünce başka bir yön belirlemek..takdir edersiniz ki kolay olmasa gerekir.

Hakkımızda hayırlısı diyelim..ama olmaz