Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05.09.2014, 15:11   #1 (permalink)
Kadın
Süper Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Fulden Akyürek kimdir? Fulden Akyürek Biografisi

Fulden Akyürek kimdir? Fulden Akyürek Biografisi

Fulden Akyürek kimdir Fulden Akyürek hakkında bilgi Fulden Akyürek haberleri Fulden Akyürek boyu Fulden Akyürek hayatı Fulden Akyürek biyografi Fulden Akyürek yaşı Fulden Akyürek nereli Fulden Akyürek mesleği Fulden Akyürek kariyeri Fulden Akyürek hakkında detaylar

Son dönemin en iyi kadın oyuncularından olan ve adından sıkça söz ettiren Fulden Akyürek 17 Ocak 1980 Sakarya doğumludur. Liseden sonra Abdullah Şahin Tiyatrosu’nda alaylı olarak sahnelere adımını atmış ve küçük yaşlardan itibaren tiyatroya kendini adamıştır. Akyürek oyunculuk eğitimi için şöyle der: “Eğitim tabii ki çok önemli ama ille de eğitim şart değil. Yeteneğin tamamen içten geldiğine inanıyorum. Eğitimli olmak bir artıdır, bunu kesinlikle kabul ediyorum ama eğitimli olmayan da ne cevherler var! Zaten Abdullah Hoca'nın öğrencisi olarak aslında ben de eğitim aldım sayılır.” Yaklaşık 14 yıldır tiyatro ile iç içe olan Akyürek şimdiye kadar sayısız tiyatro oyunlarında oynamıştır ve birçok tv dizisinde de rol almıştır. Tiyatroya Abdullah Şahin Halk Tiyatrosu'nda başlamıştır. Daha sonra İstanbul Meydan Sahnesi ile "Her Yöne 90 Dk" adlı komedi oyununda yer almıştır. Bir yılı aşkın sürede yurtiçi ve yurdışında olmak üzere birçok yerde sahnelenmiştir. Şu anda ise İstanbul Komedi Tiyatrosu ekibiyle "Kısa Çöp" isimli komedi tiyatro oyunuyla izleyiciyle buluşmaktadır. Ayrıca 9 Mart 2012’de vizyona giren “Seninki Kaç Para” adlı sinema filminde Vatan Şaşmaz ile başrolde oynamıştır. Filmde aynı anda iki farklı role hayat veren Akyürek sıradışı perfonmansı ile izleyenleri büyülüyor.

Oynadığı dizi ve sinema filmleri şunlardır:

Seninki Kaç Para? - Film 2012 (Melahat ve Naciye)

Anadolu Kartalları - Film 2011 (Ayşe Hoca)

Karımın Dediği Dedik Çaldığı Kontrbas - Dizi 2011

Cümbür Cemaat Aile - Dizi 2010 (Sibel)

Akasya Durağı - Dizi 2010 (Konuk Oyuncu)

Zoraki Başkan - Dizi 2009 (Melis)

Sürgün Hayatlar - Dizi 2008 (Fatoş)

Zoraki Koca - Dizi 2007 (Konuk Oyuncu)

Arka Sokaklar 1. Sezon - Dizi 2006 – (Konuk oyuncu Bahar)

Çanta- Kısa Film 2005

Aşkımızda Ölüm var - Dizi 2004

Seni Yaşatacağım - Dizi 2002

Kadın isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla