Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17.09.2014, 17:20   #1 (permalink)
Papatya

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cahit Zarifoğlu Sözleri

Cahit Zarifoğlu Sözleri

Suyu biz böyle geçeriz. Bizi afet sanırlar

O sabah ezan sesi gelmedi camimizden / Korktum bütün insanlar, bütün insanlık adına.

Kalbinizi yumuşatın, ama iradeniz sert olsun. Kelimelerinizi yumuşatın ama nüfuzunuz kuvvetli ve derin olsun.

Bir gün elbette sofraya birlikte çökeriz Sen dağ gibi kurul ben zerre bir yer tutayım...

Ah şu yalnızlık kemik gibi, ne yana dönsem batar!

Her an karanlığını giyinecek gibisin .. Ne kadar uzun sürüyor; Ta içinden gözlerine gelmesi dikkatin...

Adam, acı mümkün olduğu kadar kendi içine aksın diye yüzünü öne eğmişti..

Değil mi ki; kavuşmalarımız topal, ayrılıklarımız koşar adım ..!

Bilmediğim ve ne yapacağı belli olmayan bir duyguyla hırpalanıyorum boyuna.

Buruşturularak atılmış bir kağıt parçası gibiyim. İçimde kalkıp gidenlerden doğan boşlukların ağırlığı.

Hayalimin ayağı yere değmiyor henüz. Onun gerçekleşmesine dayanacak, onun yükünü kaldıracak topraklarım yok.

Tabiata çıkıyorum, göğsüm bir müzikle vuruyor. Ritmini dinliyorum hüznünü sendeki güzelliğin.

Seçkin bir kimse değilim İsmimin baş harfleri acz tutuyor Bağışlamanı dilerim. Sana zorsa bırak yanayım Kolaysa esirgeme.

Yalnızlığıma zalimce bir hayranlık duyuyorum.

Sendeyim ben gözlerini çevir bak, geçeceğin her menzil ben ve ben varacağın son durak.

Evet hatırladım küçük basit şeyler yetiyor kederlenmeye... ya mutluluğa?

Düştümse sana bakarken düştüm.

Alnı secdeye inen insanların sesleri birbirine bağlanabilirse, ancak o zaman sokaklar, meydanlar ardına kadar açılır.

Aklımdan çıkmıyorsun dedim / Başka türlüsünü yorgunum anlatmaya.

Kardeşim dedim; Acılarıma da kardeş olur musun?

Bir ölüm vefalı, bir de sonbahar.

Diline bir düğüm at ve otur. Dinle. Gıybet ve dedikodu, münakaşa ve cedel, su-i zanlarla dolu söz varsa ya durma ayrıl, ya da engelle.

Ayrılıkla başım belada Gözlerini çevir gözlerime Yoksa ben Sensiz bu sessizlikle .... Deli gibiyim Sensiz bu sensizlikle.

Bir gün ister istemez Karşısında olacaksın kaçtıklarının Dua et O gün henüz mahşer olmasın.

Kuşlar da kaderle uçar...

İçimiz hep bir hoşçakal ülkesi.

Hayır kalbim..! Yorulmadım hayır hayır..! Yıkıl daha .

Farzet körsün olabilir / Elele tut / Taş al ve at / Kâfiri bulur.

Bir incelik gösterin incinmesin yüreğim

alıntı

Papatya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla