Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01.11.2014, 16:27   #1 (permalink)
Papatya

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Seni Özleyeceğim

Seni Özleyeceğim

En çok denizi özlüyorum şimdi. Burada deniz yok. Deniz kokusu bile... Her sabah balıkçıların önünden geçiyorum yolumu uzatıp. Balık değil; özlemini duyduğum bir tutam deniz kokusu satın alıyorum meraklı gözlerle beni seyreden balıkçılardan. Başka şehirlere alışsa da yüreğimiz, hep özleyeceğimiz şehri özlüyorum şimdi... Cebimde bir tek sigaram var, rüzgar benden önce içer diye yakmıyorum. Rüzgarları özlüyorum alçak tepelerden esen. Yandığım güneşi, ıslandığım yağmurları özlüyorum. Ve insaları özlüyorum durmaksızın...

Hayat o denli karmaşık ki, bunu farketmeye başladığımda insanlarla sürekli ilişki içinde olmanın içimde açacağı büyük yaralar yerine, yanlızlığın bırakacağı derin ama silinebilir izleri tercih etmem gerekti sanıyorum. Asıl zor olan kısmı ise yaşarken farketmek ve yaşamı tek başına başarmaktı. 'Dokunma elin yanar' dediler. Ama dokundum yüreğimin yanması pahasına olsa bile. 'Pişman olursun' dediler. Asla pişman olmadım. Belki de sadece utandım pişmanlıklardan...

Doğrusunu söylemek gerekirse, içimdeki boşluğu nasıl ifade edeceğimi bilemiyorum. İçim o kadar boş ki çünkü... Yaşama yeniden başlamış gibiyim umarsızca. Yine de geçmişi irdelemeden yapamıyorum kimi zaman. Geçmişten birşeylerle taşınmak istiyorum bugüne. Hayatıma giren herkese, iyi ya da kötü; yaşanmış her şeye teşekkür etmek istiyorum ördüğüm duvarlar yükselmeden...

Gönlümün çok güzel bir yerinde olduğunu bilmeni isterim. Bir uçurumdan yavaş yavaş aşağı inmem ve yine o uçurumdan tırmanıp karşıya geçmem gerekti ve sen, diğer dostlar gibi oradaydın. Sana en son ne dedim bilmiyorum. İnsanlar tanıdım, insanlar sevdim senden habersiz. Üzerime yağdırdıkları kurşunları tek tek çıkarıp, yaralarımı tek başıma sarmayı öğrendim. İnsanlar özledim senden habersiz. Ve özlemin sevgi olduğunu öğrendim aslında. Duyduğum nefretlerin bile sevgi olduğunu gösterdi yaşam kimi zaman...

Beni çok yanlış bir zamanda yakaladığını sanmıştım. Ama doğruydu zaman. Geçmişe son kez bakıyorum şimdi... Örmekte olduğum duvarların arkasında kalmalarını istemediğim insanlar var. Ve sen onlardan birisin. Sana bir kez daha, bir kez daha teşekkür ediyorum. Sana hep teşekkür edeceğim...

Her sabah deniz kokusu satın aldığım balıkçılardan senin için de bir tutam alacağım bu sabah. Hep özleyeceğimiz şehri senin için de özleyeceğim. Ve seni özleyeceğim senden habersiz özledikçe denizi...

Eser YAKAR

Papatya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla