Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10.11.2014, 18:17   #4 (permalink)
KaRaqiZz
BaHaRamaZaN

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Albert Einstein Sözleri, Ünlü Albert Einstein Sözleri, Albert Einstein Mesajları, Dehaların S

İki şey sonsuzdur; İnsanoğlunun aptallığı ve evren. fakat ikincisinden emin değilim.

İlkelerin boğazına dolanıp dibe batmaktansa, oportünist olup suyun üstünde kalmayı yeğlerim.Albert Einstein sözleri

İnsan aklın sınırlarını zorlamadıkça hiçbir şeye ulaşamaz.

İnsan savaş gibi inanmadığı bir şey için acı çekeceğine, barış gibi inandığı bir dava uğruna ölse daha iyi değil mi.

İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil, prensipleri ve inançlarıdır.

İnsanlar kendileri karşı çıkmadıkça, hiçbir şey savaşları ortadan kaldıramaz.güzel sözler

İnsanlığın buluş ruhu, son yüzyılda bize öyle şeyler armağan etti ki; yönetimdeki gelişmeler de teknik gelişmelere ayak uydurabilseydi üzüntüsüz ve mutlu bir yaşama kavuşurduk.

Kuantum mekaniği konusunda çok çalışmak gerekir. Ama, içimden bir ses bana bunun her şeyin çözümü olmadığını söylüyor. Bu teoriyle birçok şey açıklanıyor; ama hala O'nun sırrını çözebilmiş değiliz. Ben yine de, O'nun zar atıp kumar oynadığını, hiç mi hiç zannetmiyorum.

Matematikçiler, Görelilik Kuramına el attıktan sonra, ben kendi kuramımı tanıyamaz hale geldim.

Merakınızın peşinden gidin: "Benim özel bir yeteneğim yok. Yalnızca tutkulu bir meraklıyım."

Neden beni hiç kimse anlamıyor, ama herkes beni seviyor?

Önyargıları yok etmek, atom çekirdeğini parçalamaktan daha zordur.Albert Einstein sözleri

Posta pullarının gideceği yere varasıya kadar mektuba yapışıp kalmasından ötürü çok değerli olduğu söylenir. Posta pulu gibi olun ve başladığınız işi bitirin.

Propagandayla zehirlenmedikleri sürece kitleler asla savaş düşkünü değildirler.

Sadece barışçı değil, militan bir barışçıyım. Barış için savaşmaya hazırım.

Sağduyu, onsekizine kadar edindiğimiz önyargılar toplamıdır.güzel sözler

Savaş insan toplulukları arasındaki çatışmanın en azgın biçimidir; aynı zamanda en trajik.

Sorunlar, onları yaratanların mantığı ile çözümlenemez.

Tabiatta öylesine yüksek bir akıl kendini gösteriyor ki, insanın en ince düşünceleri ve buluşları bu aklın yanında sönük bir gölge gibi kalır.

Takdir değil, taklit ediliyorsan başarmışsın demektir.