Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16.11.2014, 10:28   #9 (permalink)
KaRaqiZz
BaHaRamaZaN

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Önemli Şahsiyetlerin Sözleri, Ünlü Düşünürlerin Sözleri, En Güzel Mesajları, Dev Ünlü Sözler

Charles Bukowski Sözleri

Acı hissetmemek duyguların kesintisi demektir; her çoşku şeytanla pazarlıktır.

Afrikaya ilaç göndermeye karar vermiştik; fakat hepsinin üzerinde "tok karnına" yazıyordu.

Ağzından bal damlayan arının bile, kıçında iğne var. Ne güveni?

Anlatacak çok şeyim olsa da, emin değilim anlaşılmak istendiğimden.

Aslında hiç kaybetmedim; sadece sistemin istedikleri kazandı. Meteliksiz olabilirim; ama niteliksiz değilim.

Aşk bir emre dönüştüğünde, nefret hazza dönüşebilir.

Aşk ne zaman biter biliyor musun? Bitti dediğinde yüreğin acımıyorsa.

Aşk, gerçekliğin ilk ışığında yok olacak bir sistir.

Ben de küçük şeylerden mutlu olabilirim ama bu kadar bokun arasında o küçük şeyleri çıkarmaya üşeniyorum.

Benim hayatım, benim seçimlerim, benim hatalarım, benim sorunlarım, benim yalnızlığım; Yani özetle sizi ilgilendirmez.

Bir kaplanı yakalayıp kafese koyabilirsiniz ama onu kırdığınızdan asla emin olamazsınız. İnsanlar daha kolaydır.

Bir metropol gazetesi, kötü haber yazmadan önce kendi nabzını ölçer.

Bira içmek için buradayız ve hayatlarımızı öyle yaşamalıyız ki ölüm bizi almaya geldiğinde titresin.

Cesur bir adam ve bir korkak arasındaki fark şudur; Korkak bir aslan ile kafese girmeden önce iki kez düşünür. Cesur adam ise aslanın ne olduğunu bilmez. O sadece yapmış olduğunu düşünür.

Cesur insanın hayal gücü kısıtlıdır. Korkaklık kötü beslenmenin bir sonucudur.

Cinsel ilişki; şarkı söylerken ölümün kıçına tekmeye basmaktır.

Dengeli insan delidir.

Egemenlik gerçekten milletin olduğunda hükümetlere gerek kalmayacak; o zamana kadar boku yedik.

En büyük acı, başkaları ile paylaşmaya cesaret edemediğin acıdır.

Entellektüel; basit bir şeyi karmaşık söyleyebilen kişidir; sanatçı ise zor bir şeyi kolay...

Gerçek dostunun kim olduğunu öğrenmek istiyorsan hapse gir.

Geride bıraktıkların ileriye gitmeni engelleyecek, unutma ileri gidebilmen için arkadakileri unutman gerek.Charles Bukowski sözleri

Gittiğinde ağlarsın, şarkılarda, filmlerde, ona-buna, her şeye ağlarsın. Aklın başına gelince de boşa harcadığın zamana ağlarsın.

Harikulade düşünceler ve harikulade kadınlar kalıcı değildirler.

Hayat ile sanat arasındaki fark, sanatın daha katlanabilir olmasıdır.

Hayat öyle birşey ki ,sustuğunda konuşmadın diye pişman eder, konuştuğunda ise susmadığın için kahreder.güzel sözler

Hemen herkes dahi doğar, geri zekalı gömülür.

Hıçkırarak ağlayan bir kadının gözyaşları, ağlatan adamın başına geleceklerinin altına atılacak imzadır.

Hiç bir şey gerçek kadar sıkıcı olamaz.

İnsan olmak rezil bir şeydi; öyle çok şey vardı ki olup biten.

İnsan; geçmişin hasretçisi, geleceğin özlemcisi, yaşadığı anın şikayetçisidir.

İnsanlardan nefret etmiyorum. Fakat onlar etrafımda olmadığında kendimi daha iyi hissediyorum.Charles Bukowski sözleri

İnsanların hakkımda ne düşündüğünü önemsemeyerek hayatimi on yıl uzattım.

Kalbi kırmaya tek bir söz yeter ama kırılan kalbi tamir etmeye ne bir özür, ne de bir ömür yeter.

Karayolunda seyreden arabaların ışıklarını görebiliyorum. Sonu gelmeyen bir ışık akışı. Bu kadar insan. Ne yaparlar? Ne düşünürler? Hepimiz öleceğiz, hepimiz, ne sirk! Bunu bilmek birbirimizi daha çok sevmemiz için yeterli bir neden olmalı, ama değil. Son derece önemsiz şeyler bizi dehşete sürükleyip dümdüz ediyor, yutuyor.

Kumar oynamazsan asla kazanamazsın.güzel sözler

Kuşkusuz ki en büyük ön yargı; etrafımızdaki herkesi "insan" sanmamızdır.

Sevmek belki birşeydir; ama "sevildiğini bilmek" çok şeydir.

Sığınak çukurlarında melek bulunmaz.

Size zamanını ayırmayan birine, asla kendinizi harcatmayın.

Tabi ki bir insanı sevebilirsiniz, eğer onu yeterince tanımıyorsanız.

Tabii ki bir insanı sevebilirsiniz, eğer onu yeterince tanımıyorsanız.Charles Bukowski sözleri

Tanrının nerede olduğunu bilmek istiyorsan, ayyaşa sor.

Unutma ki; yalnız olmak, yanlış yerde ve yanlış bir kalpte olmaktan iyidir.

Yalnız kalmaktan daha kötü şeyler de vardır hayatta. Ama genellikle bir ömür alır bunun farkına varmak. O zaman da çok geçtir ve çok geçten daha kötü bir şey yoktur hayatta.

Yaşayan bir Amerikan ayyaşı ölü bir Yunan tanrısından daha çok ilgilendirir beni.güzel sözler

Yılların bana öğrettiği şeylerden biri de bu oldu; Mutluluğu yakalamışsan sorgulama.

Yorma kendini; Bırak hayatına eşlik etmek isteyenler seninle gelsin.

Zaman unutturmaz, uyuşturur.

Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatadır.