Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17.01.2013, 22:58   #1 (permalink)
BeLa
why always me?
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Arrow ucanbalik-18 Jun 07

Alıntı:
ucanbalik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
insan hayatı tekrardan iberet sanırım. eski yazılarıma baktım, bir yazı dikkatimi çekti. Hani insanlar genelde bir şeyler kötüye gidince suçu hep aşka atarlar ya, ben de öyle yapmışım zamanında. Şimdi aşka dair düşüncelerimin o yazımdaki gibi olduğunu fark ettim. Bir adım ilerlememişim.. Aynen aşağıdaki gibi;

Sevdiğini kendi haline bırak, dönerse senindir. Dönmez ise, zaten hiç senin olmamıştır..

Sevgiliye söylenen sevda sözleri, ’seni seviyorum’ ile başlayan, ’sensiz bir hayat düşünemiyorum’ a kadar devam eden, en afilli sözler.

Zihni bu kocaman sözlerin nasıl kendini tükettiğini düşünürken, kalbinin sol tarafında ki acıyı daha bir hissetmeye başladı. Sonra o ilk günü hatırladı, ansızın. Açıklamıştı. Hiç engelsiz, segiliye sevgisini ‘belki bir karşılığı vardır’ umuduyla.. Heyecanlıydı, daha önce yaşamamıştı bunu. Daha önce sevmemişti kimseyi bu kadar, hep başkaları sevmişti onu. Ukalaydı, koşmazdı başka bedenlerin peşinden. ‘Kaçan kovalanır’ idi onun için..

Belirince sevgilinin bedeni karşısında, içinden bir alev yükselirdi önce, bütün bedenini saran. Güneş daha bir ısıtıyordu, dünya bir an da daha güzel bir yer oluyordu, bütün çirkinlikleri yok sayarcasına..

Sevmek, delicesine sevmek. Ve sevmenin getirdiği korku, kaybetme korkusu olsa gerek.. Sahi, yaşayabilir miydi, ‘O’ olmadan..

Bu düşüncelerle araladı gözlerini. Her zaman olduğu gibi yine mutfağa girdi, ilk önce. Her sabah yaptığı gibi sevdiği kahvesine uzandı elleri. Sahi, o kahveden hoşlanmıyordu. ‘Fazla kahve tüketme canım’ ‘Tamam sevgilim, sadece sınav dönemi’

Düşünceler, bir karabasan gibi bütün zihnini ele geçiren. Kahve içmekten vazgeçti.

Yatak odasına tekrar yöneldi. Yatağının yanında, bitirilmesi gereken ödevler, okunması gereken kitaplar,bir bilgisayar, dün geceden kalan yarısına kadar kahve dolu bir fincan ve sevgiliye yazılmış sevda sözleri. Bir gece vakti, hayal edip bedenini zihninde.. Onlarcası arasından biri gözüne çarptı,

Elimden tutmasan da/tutamasan da
Her gece seni yüreğinden öpeceğim

Sevgiliye yazılmış bütün sevda sözleri karşısında beliriverdi. Yazmayı çok severdi, termodinamik ders notları arasından birer birer çıkardı, bütün yazdıklarını. Onları özenle çıkarıyordu, ders notları arasından. Tıpkı sevgilinin bedenine dokunur gibi, her dokunuşu beraberinde onu incitme endişesi getiridi. Tuttuğu kağıt değildi, sevgilinin eliydi. O kağıtlarda sevgili vardı, cunku…

Bir an yakmayı düşündü hepsini, yaşanmayı beklenip yaşanamayan, yaşanamayacak olan günlere inat. Sahi, yakabilir miydi, alevle birlikte onu da zihninde yakıp atabilir miydi. Kalanın sadece kül olduğu bir sevda. Kül açıtmazdı, belki. Küllenen sevdalar..

Nefret ederdi, ****** aşklardan..

Aşk dedikleri şey belki de bu idi..

Aşk belki de koca bir yalandı..

‘Sensiz bir hayat düşünemiyorum’ ’Fazla kahve tüketme canım’

ucanbalik-18 Jun 07
Forumun birinde ucanbalik rumuzlu üyenin kendi günlüğünden bi yazı.

yek.

Konu BeLa tarafından (17.01.2013 Saat 23:03 ) değiştirilmiştir.
BeLa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla