Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Resim - Galeri > Avatar, İmza ve Gif Dünyası > Anlamlı Sözler Ve Nickler
facebook bağlan


Asker Sevgiliye Aşk Mektupları 2015, Asker Aşık Mektupları, Asker Mektupları

Anlamlı Sözler Ve Nickler kategorisinde açılmış olan Asker Sevgiliye Aşk Mektupları 2015, Asker Aşık Mektupları, Asker Mektupları konusu , Hey! Gidi asker ocağı hey! Bugünleride görmek nasip oldu. Nerden nereye bak bugün asker ocağındayım. Asker ocağı ana kucağı değil derlerdi doğruymuş, asker ocağı ana kucağı değilmiş. İlk gün alışamadım ...


Like Tree14Beğeni

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 28.02.2016, 19:38   #51 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Asker Sevgiliye Aşk Mektupları 2015, Asker Aşık Mektupları, Asker Mektupları




Hey! Gidi asker ocağı hey!

Bugünleride görmek nasip oldu. Nerden

nereye bak bugün asker ocağındayım. Asker ocağı ana kucağı değil derlerdi doğruymuş, asker ocağı ana kucağı değilmiş.

İlk

gün alışamadım acemiliğim bu kadar zorsa usta birliğim nasıl olur dedim.

Helalim biliyor musun? Burada insanın aklına ailesinden önce sevdiği geliyormuş inanmıyordum ama doğruymuş senden başka bir şey düşünemiyorum. Ne yaparsın, nasılsın, iyi misin, bilemiyorum. İlk

gün anlayamamıştım nedenini ama şimdi anlıyorum. Askerliğimin kaçıncı günü ve senden hala ne bir mektup ne bir haber alamadım.

Burada haber beklemek oka dar zor ki asker askerin gözlerinin içine bakıyor. Bazılarına mektup gelirken gelmeyenlerin boynu bükük kalıyor. Hasretlik çekmek zor ama kolay olanda hiç bir şey yok. Hep aklımdasın hiç çıkmıyorsun sabret gülüm sabret geçecek bu günlerim. Burada herkesin bir şafak kartı var ama benim yok. Neden biliyor musun şafak saymaktan nefret ediyorum. Ölüm günün gelecek diye günleri karalarmış gibi geliyor bana. Merak ettin değimli nedenini.

Üst devriyemizdeki er Mehmet her gün batımında şafağını karalıyordu. Dün operasyona giderken odaya girdi ve şafak kartını çıkardı ona sordum.

_Mehmet daha gün bitmedi neden karalıyorsun bugünü dedim. Bana;

_Bugün operasyon var ve nezaman döneceğimiz belli değil bugün benim için bitti. Belli mi olur belki dönemem geri bari şafağımdan eksilsin günlerim dedi. Hiç bir şey söyleyemedim. O gittikten sonra şafak kartına bakmak için dolaba yaklaştım gülmeye başlamıştım bugün tam dört yüz elli yedinci günüymüş yani askerlik bitti bitiyor bizde onu daha yeni sanıyorduk üzülüyorduk oysa askerlik bitmiş. İşte buraya kadar her şey çok güzeldi yedi ağustos ve acı bir haber er Mehmet şehit. İnanamadım olduğum yerde dondum kaldım son nefesini verirken arkadaşı hasana bir zarf bırakmış bana vermesi için hasan geldi ve bana arkadaşının vasiyetinin bu olduğunu söyledi. İnanmadım Mehmet ölemezdi ölmemeliydi üç günü kalmıştı teskeresine. Sevdiğine kavuşacaktı onu sonkezde olsa görmek istiyordu. Zarfı açamadım elim gitmedi açmaya ve açtığımda şafak kartı ile bir mektup vardı ve Mehmet şöyle diyordu.

Bugün buradayım daha dün ana kucağındayken bugün buradayım ve şimdi vatan kucağındayım. Biliyorum içimdeki his söyletiyor bunları bana geri dönemiycem bugün bitecek her şey ve ben şehit olucam biliyorum. Belki bu mektubum eline ulaştığında pişman olacaksın ya da bir başkasının. Bana her şey bitti dediğinde bitmişti her şey aslında. Aldığım son nefesti. Ogün’den sonra bir daha asla alamadım nefes kördüğümle bağlandı boğazıma. Gelemedim son kez yüzüne bakamadım elini elimle tutamadım sana son kez sarılıp bekle beni döneceğim geri diyemedim. Ya sen sende bekleyemedin beni. O kadar zordu ki belki asker arkadaşlarım kızacak bana beklide affetmeyecekler ama açıklayamadım işte sizlere bir türlü söyleyemedim. Herkes helali ile mektuplaşırken, telefonda konuşurken, ben her gün mektup atıyor gibi yapıp satırlara bunları yazıyordum. Telefon kulübesinin önünde saatlerce sevdiğimle konuşur gibi yapıyordum. Söyleyemedim tertiplerim söyleyemedim. Şimdi sizler bunu okuduğunuzda ben çoktan son nefesimi vermiş olucam. Kardeşim Ahmet senin daha yeni olmana ve benim sana bunları vermeme şaşırıyorsun biliyorum ama gördüm ki sende aynı benim kaderimdensin. Tertiplerime helalliklerini istediğimi söyle ve mektubun arka sayfasında bir adres var sevdiğime de şunları şu son sözlerimi ilet.

Vatanı sevdiğim kadar sevdim seni. Son nefesimde bile seni anarak öldüm be gülüm bak gidiyorum artık ama diyemiyorum sana elveda ve senden son isteğin beni lütfen kırma gel desem gelir misin bana tabudumun üstüne sarılırmısın beni sevgi dolu kollarınla kucaklayıp bende seni seviyorum der misin? Beni doyasıya öper misin her yedi ağustosta mezarıma gelip toprağımın üstünü temizleyip bana çiçek getirir misin? Bu son dileğimdi gelemedim kulağına seni seviyorum diyemedim ama sana diyemediğim bir şey daha elveda bebeğim elveda.


SEVDİĞİME

Gelme neye yarar
Yokluğumda sevecekmişsin beni neye yara
Bekliyemedin mi beni
Geçmiyecekmiydi asker günlerim
Bugün gidecek yarın dönecektim sevdiğim
Ama artık bekleme beni
Kulağına gelecek bir gün
Şehit olmuş Mehmet’in
Titreyecek vücudun olduğu gibi
Gözyaşlarına boğulacaksın
Sakın ağlama gözbebeğim
Kıyamam sana
Sevmedin mi beni
Bekliyemedin mi askerini
Ama hiç olmazsa
Şimdi gururlu ol ağlama
Kim demiş asker ölür diye
Şehitler ölmez
Dik dur ve gururla söyle şehit olmuş mehmedim,
Unutma şehitler ölmez
Vatan bölünmez sevdiğim.

Papatya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 23.04.2016, 11:20   #52 (permalink)
Adamın
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Asker Sevgiliye Aşk Mektupları 2015, Asker Aşık Mektupları, Asker Mektupları

Mektup mu kaldı?

__________________
Fenerbahçe isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 09.08.2016, 15:42   #53 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Asker Sevgiliye Aşk Mektupları 2015, Asker Aşık Mektupları, Asker Mektupları

Hatırlarmısın canım anam ,sanki bir düğün bayram havası vardı o gün bizim mahallede davulun sesi bir başka renk katıyordu halaylara arkadaşlarım dostlarım hep yanı başımdaydılar hiç indirmiyorlardı beni omuzlarından dualarınız semalara yükseliyordu adeta dillerde kalplerde hep aynı inanç vardı duygular birdi gönülllerde korku ise asla yoktu sel olup coşan yaşlı gözlerde ….Öpmüştüm o mübarek ellerini helallik istemiştim senden ve seni ne kadar çok sevdiğimi söylemiştim hatırlıyormusun anam.vatan borcu namus borcu derdin sen öğretmiştin her şeyi bana karşılıksız , ezanı bayrağı ve vatanı sevmeyi gerekirse bu uğurda seve , seve can vermeyi evet sen öğretmiştin anam. Korkma oğlum derdin korkma asla , vatan için bayrak için şehit bile olsanda …al yazmalı elleri nasırlı gül yüzlü anam , ellerime kına yakıp al yazmanı bağladığın günü hatırla… oğlum seni ben vatanımıza gelin ediyorum demiştin . Çok mutluydun helal olsun diyordun vatan için her şey . İşte hala ellerim kınalı kokunu saklıyorum ellerimde… benim yerimde olmak isteyipte olamayanlar içinse çok üzülüyorum bir bilsen anam.

Bu sana son mektubum anam ,çünkü dün gece bir rüya gördüm. Rüyamda melekler şehit olacağımı müjdeliyorlardı. Al renkli bayrağımızı elime uzatıp gökyüzünden milyonlarca yıldızı üzerime döküyorlardı ve hadi gel ,gel diye sesleniyorlardı…sonra kırmızı beyaz güllerin buram buram koktuğu kuşların şarkı söylediği çok güzel mis kokulu bir bahçeye götürdüler öyle mutluydum ki anlatamam anam. O anda birden hani seninle birlikte şahit olduğumuz ,sakatlığından dolayı asker olamayacağı şehit düşemeyeceği için ağlayan yedi yaşındaki o küçük çocuk beliriverdi yavrucak bende bende diyordu bende şehit olmaya hazırım ve nasıl ağlıyordu bir bilebilsen anam . Şimdi bir düşün anam ; ezanlar hiç susar , bayraklar iner mi ? Bölebilirler mi şu aziz vatanımızı kimin gücü yeter kimin anam.ben çok mutluyum ne olur sende mutlu ol. Arkamdan hiç ağlama olurmu , olurmu anam. Biliyorum bir daha görüşemeyeceğiz ben şehit olacağım . Sen ise şehit anası , vatan sağolsun anam. Dünyaya tekrar gelecek olsam şehit olmak için gelirim sen hiç üzülme çünkü şehitler ölmez ; ölmez anam. Sen hakkını helal eyle . Eğer beni özlersen bayrağımıza bak dalgalandıkça hep beni göreceksin toprağa sarıldığında sıcaklığımı hissedecek gülleri kokladığında kokumu soluyacaksın. Sakın ama sakın hiç ağlamayacaksın anam.vakit geldi melekler el sallıyor beni çağırıyor. Allaha emanet olbenim canım anam. Evet çok yakında şehit olacağım ama her sabah güneşle yeniden doğacağım sakın ağlama anam çünkü ben cennnette olacağım , cennnette olacağım , cennnette olacağım …

Orhan Tamtürk

__________________





Papatya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 11.08.2016, 18:26   #54 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Asker Sevgiliye Aşk Mektupları 2015, Asker Aşık Mektupları, Asker Mektupları

Onun gözlerine bakarak konuşmak, beni dinlerken verdiği tepkileri izlemeyi seviyorum. Öylece saatlerce susarak onunla bir masada oturabilirim. Çünkü ben onun gözlerine bakarak da anlayabiliyorum. Sanki konuşmuş gibi rahatlıyorum. Bir insan nasıl böyle mutluluk verir ki? Uzaktan bi gülüyor o bana yetiyor konuşmasam da anlıyorum. Tamam diyorum bugün iyi. Bende mutlu oluyorum daha güzel geçiyor günüm.
Sonra akşama doğru konuşuyoruz aynısını o da bana söylüyor. Şaşırıyorum ama çok mutlu oluyorum. “İyi ki varsın.” diyorum. Gerçekten iyi ki var. İyi ki birbirimizi bulmuşuz, kavuşabilmişiz. Bundan sonra da hep böyle devam eder inşallah. Hep birlikte, konuşarak beraber gülüp ağlayarak ve hep yanımda olur.
*Omzunda huzur bulduğum adam. Seni seviyorum. İyi ki benim sevdiğim adamsın.

__________________
Taklitler aslını yaşatır.
KIPSS.

Jineps isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 35
Ada, Ahraz, Ahtapot, aliiss, Asi Ruh, Bayram, Coffee Queen, Deli Dolu, didimali, dip, djomer63, EbruLi, ecemmm, edft2589sfsf, Fenerbahçe, Gri, Hikaye, Jaqen, Jineps, KaRaqiZz, MineL, mybet, Narsinha, Papatya, Perii, Raphael, Sarisin, Seenelff, selinsd, smra, Sonsuz, Tikko, Tr10tr10, YeşiL, zynp0115
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.



Saat: 21:22