Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15.09.2015, 20:22   #1 (permalink)
SrKn
ultrAslan

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Fibrocell - Kök Hücre İle Cilt Gençleştirme

Fibrocell - Kök Hücre İle Cilt Gençleştirme

Fibrocell uygulaması ilk Sertap Erener ‘in cildinin ışıldaması ile dikkat çekti. Ama son dönemlerde erkeklerin de sıkça tercih ettiği uygulamaların başında geliyor. FDA tarafından onaylanan bu uygulama güneşten etkilenmeyen kulak arkasından veya kol içinden alınan doku ile 3 haftada 10 milyon kök hücreye dönüştürülüyor. Fibrocell yöntemi artık Türk laboratuvarında çoğaltılarak, doktorlar tarafından uygulanabiliyor.

Fibrocell tedavisinde alınan doku 3 haftada çoğaltılarak uygulama yapılacak kliniğe yollanıyor. Hastanın kulak arkasından alınan 1 santimetrelik doku ve 5 tüp kan laboratuvarda 3 haftada çoğaltılıyor ve çoğalan kök hücreler ise yeniden kişinin yüzüne enjekte ediliyor. Ergen kök hücreler ciltte yeniden kolejen üretimine başlıyor. Üç ayda gerçekleşen tedavi ile kök hücreler yeniden yüzün yapı taşı kolojen üretiyor. Fibrocell tedavisinin diğer tedavileri göre yan etkisi olmaması bu yöntemin tercih sebeplerinin başında geliyor.

kök hücre tedavisiBu cilt gençleşme yöntemi sayesinde, zaman içinde kaybedilen kolajenin kişinin kendi hücrelerinden yeniden üretilmesiyle cilt eski genç halini almaya başlıyor. Tedaviye başladıktan 3 ay sonra ciltte etkili sonuçlar gözle görünmeye başlıyor. Türkiye de iki yıldır uygulanan acısız olan ve kişinin sosyal hayatını etkilemeyen bu uygulamanın etkileri 4-6 yıla kadar kalıcı. Bu işlem sadece cildi gençleştirirken, cildin tekrar canlanıp ışıldamasını sağlar. Çizgiler ise gözle görülür şekilde azalıp cilt sıkılaşır. Ciltte sivilce izleri de varsa gözle görünür biçimde azalır.

Ameliyat olmadan, anestezi almadan yapılan ve sosyal hayatı etkilemeyen bu uygulama erkekler tarafından tercih edilen uygulamaların başında geliyor. Yurt dışında bu uygulama daha da ilerlemiş durumda, kişiler kremlerini bile kendi dokusundan hazırlatmaktadırlar. Türkiye de sadece 2 laboratuvar tarafından hazırlanan fibrocell uygulamasının kremleri yakında hazırlanmaya başlar ümidindeyim…

Pervin Dinçer

__________________

Fitness Eğitmeni
SrKn isimli Üye şuanda  online konumundadır Alıntı ile Cevapla