Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25.12.2015, 11:41   #158 (permalink)
EbruLi

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizisi Ne Zaman Başlıyor? Konusu, Oyuncuları, Resimleri

#EşkiyaDünyayaHükümdarOlmaz
16. Bölümde Neler Oldu?

Meryem içerden çıkınca Hızır onun peşinden ayrılmaz. Nazlı ise bu durumdan oldukça rahatsızdır. Bir taraftan da Yaren’e Mahmut’u eleştirmektedir.
İlker, Hızır’ın parasını devlete iade edeceğini duymuştur. Devletin de Sibiryalı’ya verecek olmasından rahatsızdır. Hızır’ın çöktüğü paranın masanın mı devletin mi Sibiryalı’nın mı olduğunu merak etmektedir. Paylaşmak istemektedir. Özer beye durumu anlatır. Ünal beye iletmesini ister. Selim ağanın Mahmut’u öldürmesini istemesini, ancak onu nasılsa öldüreceğini bildiği için sakladığını ve bundan Hızır’ın haberi olmadığını söyler. Mahmut onun daha sonra işine yarayacağını düşünür.


Sibiryalı Hızır ile görüşmeye gelecektir. Para için ona verdikleri müddet dolmuştur. Sibiryalı’nın parasını alıp altına dönüştüren ve sonra da onlardan jant yapan Hızır, Sibiryalı’yı geçiştirmek ve paranın tamamını devletle anlaşıp iade etmek niyetindedir.
Ünal bey ile görüşen Özer, ne yapılacağını tartışır. Mahmut’un eline silah vermesini, herkesi öldürmesini söylemesini ve son kurşunu da Mahmut’a sıkmasını söyler ancak Mahmut’un öldürülmesinin arkasında kendilerinin çıkması durumunda Hızır’dan korkan Özer’in fikrine Ünal bey de katılır.


Sibiryalı Hızır’a gelmiş ve parasını istemektedir. Hızır ise devletin ona emanet ettiği parayı elinden aldığını ve itibarını sarstığını kabul eder. Sibiryalı ise sadece bu devletle değil başka devletlerle de ilişkisi olduğunu eğer bu itibarı sarsarsa tek işinin Hızır olacağını söyler ve onu tehdit eder. Hızır ise devletle arasını düzeltmek için neden onu seçtiğini anlatır. Sibiryalının yalan söylediğini yüzüne vurur.
Nazlı Hızır’la görüşmek için onu arar ancak Hızır sürekli bir bahane bularak gitmek istemez. Ancak Nazlı sancısı olduğunu bahane edince Hızır ikna olur. Meryem’in hapse girmesi Hızır’ın Nazlı’ya olan yaklaşımını oldukça çok değiştirmiştir.


Hızır Nevzat ve diğerleriyle toplantıda paranın yeri ile ilgili herkesi uyutmaya devam etmektedir. Janta dönüştürdüğü paraları kimsenin anlamayacağından oldukça emindir. Masa toplantısında Hızır, Selim’in veliahtı olarak İlyas’ın seçilmesinde oy kullanmazken diğer masadaki herkes el kaldırarak onaylar. Hızır Nevzat’la görüştüğünü ve devlete diz çöktürdüklerini söyler. Sibiryalı’nın parasını geri vereceklerini ve devletin de önlerinden çekileceğini anlatır ve devlet düşmanlarına silah satmama şartından bahseder ancak buna karşı çıkar Ünal bey. Parayı paylaşmak ister. Adam başı yüz milyon dolar alınmasını bazıları onaylarken bazıları ise karşı çıkmaktadır. Devlet düşmanlarına silah satmamak konusunda uzlaşan masa, parayı paylaşma konusunda da uzlaşır. Çoğunluk parayı ister. Ancak el kaldıranlar parayı alacak diğerleri Sibiryalı’ya teslim edecektir. Bundan sonra da Sibiryalı ile onlar uğraşacaktır.


Nazlı’ya gider Hızır... Nazlı mumlarla hazırlanmıştır Hızır’a... Hem de Meryem’in hapisten çıktığı gece! Nazlı Hızır’ı kaybetmekten korkmaktadır. Arkadaşlığını kaybetmekten korkmaktadır. Nazlı bütün meselenin çocuğun doğduktan sonrası için duyduğu korkular olduğunu söyler. Hızır korkmaması için onu teselli etse de Nazlı’nın yanında kalmak konusunda çok da emin değildir. Aklı Meryem’dedir...


Evde ise çocuklar Meryem ve Hızır için mumlarla loş bir ortam oluştururlar.. Anne ve babalarının bu ambiyansla birbirlerine yakınlaşmasını umut etmektedirler. O sırada aklı evde olsa da Hızır Nazlı’nın kıskacındadır ancak o uyuduğunda evinin yolunu tutar.
Mahmut, Şahin Ağa’nın peşine düşer ve onu vurur.


eşkıya dünyaya hükümdar olmaz eşkıya dünyaya hükümdar olmaz bölüm fotoğrafları eşkıya dünyaya hükümdar olmaz fotoğrafları eşkıya dünyaya hükümdar olmaz fragman eşkıya eşkıya dünyaya hükümdar olmaz fragmanı eşkıya dünyaya hükümdar olmaz resimleri__________________
Kadının gücünü
Hafife Alma.
Her Yol Sana Çıkar
Galatasaray !


EbruLi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla