Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27.12.2015, 10:24   #1 (permalink)
Papatya

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart 2016 İkizler Burcu Sağlık

2016 İkizler Burcu Sağlıkİkizler insanı anlık yaşamayı sevdiğiden yemek zamanı ya evde hiç bir şey yoktur ya da o an yemek pişirme isteği yoktur. İki durumda da hazır, sağlıksız, yemeklerle sağlıksız beslenir ve kendinizi kötü hissedebilirsiniz. Buna rağmen İkizler burcunda dünyaya gelenlerin sağlıkları genellikle yerinde olur. Nadiren hastalandıkları gibi yakalandıkları bulaşıcı hastalıkları bünyelerinin sağlam olmasından dolayı çabuk atlatırlar. İlkbahar ve sonbaharda kendinizi üşütmekten koruyun.

Sağlık açınızdan en tehlikeli aylarınız Mart, Nisan, Hazirandır. Ayrıca bu burçta olanlar Kasım ve Aralık aylarına da dikkat etmeli. Bu aylarda sağlıklarına daha bir özen göstermeliler. İkizler insanı yemek yerken, konuşmak ya da okumak yerine yemeğe konsantre olmalı. Aksi takdirde yediğinizi unutabilirsiniz. İkizler burcunda olanlar sürekli hareket halinde olduğu için genellikle kilolu değildir. Bunun nedeni de sinirsel bir enerjiye sahip olup ve hiç yerinizde duramamanızdır. Tabi ki zayıf olmak sağlıklı olmak anlamına gelmez. Doğal, taze sebze ve meyvelerle beslenmeye özen gösterin. İkizler burcu el sanatlarına yatkın olan insanların burcu olduğu için sürekli masa başında olurlar.
Bu yüzden masanızın başında dalıp saatler geçirmeyin arada bir kalkıp temiz hacada dolaşın, kısa egzersizler yapın . Hem kafanız dağılacak işinize daha iyi konsantre olacaksınız hem de sağlığınıza iyi gelecektir. Bu burçta kilo problemi sinirseldir. Sinirli olduğunuz zamanlar sakinleşmek için hızlı bir şekide abur cubur atıştırma alışkanlığınız kilo almanıza neden olabilir. Bunun yerine meyve yemeye çalışın. Koşmak ve jimnastik size iyi gelecektir. İkizler insanı genellikle hızlı ve hareketli sporlardan zevk alır. Yavaş yapılan sporlara tahammülü yoktur. Akciğerlerle ilgili hastalıklara yatkın olduğundan özellikle sigaradan uzak durmalıdır.

İkizler insanı sinirsel gerilimlerden doğacak hastalıklara da meyillidir. Bundan dolayı rahat olup sinirlenmemeye herkesten daha çok dikkat etmeli. Bu anlarda sık, sık kısa gezilere çıkmaya çalışın. Ortam değiştirerek gevşeyip rahatlamanız kolay olacaktır. B vitaminleri almalısınız. Vazgeçilmez tutkunuz olan abur cuburdan uzak durmalı, doğal ve taze yiyecekleri sık, sık fakat az miktarda yemelisiniz. Sinilerinizi yatıştırmadıpınız durumlarda ise ilk işiniz hemen telefona sarılıp derdinizi açabileceğiniz bir arkadaşınızı aramak olacaktır. Başkalarının düşüncesini sorarak tarafsız bir bakış açısı edinecek belki de gözünüzden kaçan bazı noktaları yakalayabileceksiniz.

Böylece başkaları ile konuşarak en azından nelerin yanlış olduğunu bularak kendi durumunuzu daha iyi anlayacaksınız. Bazı durumlarda başkalarının farklı düşünceleri yüzünden kafanız karışabilir. Bu durumda en son noktayı kendiniz koymalı ve bir karar varmalısınız. Ufak bir değişiklik işe yarayabilir. Farklı karakterlere sahip olduğunuz için bu tür değişiklikler karşısında son derece esneksiniz ve kolay adapte olabilirsiniz. İmkanınız varsa bir kaç günlüğüne başka bir yere gitmek, ortam değiştirmek size çok iyi gelecektir.

Gideceğiniz yerde kültürel aktiviteler olmalı ve eski arkadaşlarınızla bir araya gelebilmelisiniz. Sürekli aynı yerler, aynı şeyler İkizler insanını sıkar. Seyehate gitmek için için zamanınız ya da paranız yoksa, kırlarda yürüyüş yapmak, araba kullanmak da iyi gelecektir. Spor yapacaksanız bisiklete binmeli ve sizi açık havaya çıkaracak aktiviteleri seçmelisiniz. Kapalı bir alanda yaptığınız spor sizi rahatlatmayacaktır. Rutin olan her şeyden uzak durmalısınız. İkizler insanı yazmayı sevdiği için stresini ve enerjinizi günlük tutarak ya da yazarak boşaltabilir.

İkizler insanı akciğerleri yönetir. Bu yüzden kesinlikle sigaradan uzak durmalı. Akciğerler bu burçtaki insanların en zayıf yeridir. Akciğerlere çok dikkat etmelisiniz. Kolay arkadaş edinen İkizler insanı çoğu zaman bu arkadaşları yüzünden sigaraya başlar ve sonra bir türlü bırakamaz. İkizler burcunun vücudundaki diğer hassas yeri elleridir. Yönetici gezegen Merkür elleri yönettiği için ellerinizle yaptığınız işlerde çok yeteneklisiniz. Dolayısıyla yaşamınız boyunca ellerinizi fazla kullanırsınız.

burç.web

__________________
Papatya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla