Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27.02.2019, 17:10   #1 (permalink)
ArtemiS
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Karnabahar örgü nasıl yapılır?

Karnabahar örgü nasıl yapılır?

80'li yılların kış modasına damga vuran dalgalı ajur bir diğer adı ile karnabahar örgüsünün nasıl yapıldığını sizler için araştırdık. Günümüzde de moda olan ve yünlü kazaklarda sıklıkla tercih edilen bu yöntemin en kolay yöntemlerini haberin detayında bulabilirsiniz. Peki karnabahar örgü nasıl yapılır?

Dalgalı Ajur olarak ismini görselliğinden almaktadır. Karnabahar görüntüsüne benzediği için Türkiye'de karnabahar örgüsü olarak bilinmektedir. Karnabahar örgüsü her yaştan bayanın zevkine uygun bir model olduğu için favori örgü çeşitleri arasındadır. Karnabahar örgüsünün anlatımı nasıldır?


KARNABAHAR ÖRGÜ MODELİ ANLATIMI

- Örgünün başında yapmanız gereken ilk aşama kenar ilmeği alınız ve iki ilmek ile birlikte sağ yöne doğru eksiltme yapınız. Bu işlemi üç kez yapmaya devam ediniz.

- İkinci örme aşamasında ipliği düzden içten dışa doğru şişe dolayınız ve bir ilmek örünüz ve bu işleme de altı kez devam ediniz.
- Üçüncü aşamada örmeyi sol yöne doğru eksilterek yapınız. Bu işlemi üç kez tekrarlayarak devam ediniz.
- Dördüncü aşamada örgünün arka kısmındaki ilmekleri düz olarak örüp bir sıra düz ve bir sıra ters olacak şekilde örünüz.
- Beşinci ve son aşamada tüm örgüyü birinci aşamadan itibaren dört sıra tekrar ederek örgü dilediğiniz boyuta gelene kadar örünüz.

__________________
İyiler Kaybetmez,Kaybedilir.
ArtemiS isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla