Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02.03.2019, 14:06   #1 (permalink)
ArtemiS
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Türkan Şoray kirpik örgü modeli nasıl yapılır?

Türkan Şoray kirpik örgü modeli nasıl yapılır?


Son zamanlarda kirpik örgü modelleri kadınların dikkatini oldukça çekerek yayın bir hale geldi. Kış ayları sona ermeden siz de farklı farklı örgüler yapmak istiyorsanız bir de kirpik örgüyü deneyebilirsiniz. Peki kirpik örgü modeli nasıl yapılır? Adım adım yapımı haberimizin detaylarında...

Kirpik örgü, delikleri olması nedeniyle bahar aylarında rahatlıkla giyebileceğiniz bir model. Türkan Şoray kirpiklerinden ilham alınarak çıkartılmış bu modeli özellikle şal ve yelekler için uygulayabilirsiniz.TÜRKAN ŞORAY KİRPİK ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI

- Örgünün ilk aşamasını arka yüzde 6 ilmek üzerine kurunuz.1 ilmek ters ördükten sonra, ipliği 1 kez şişe dolayınız. Bu işlem 6 ilmek için tekrar yapınız.

- İkinci aşamada ise ilk örneği tamamladıktan sonra iki ilmek ters örgü yapınız.

- Örgünün ön yüzünde ise şişe doladığınız ipliği serbest bırakarak örülmüş olan ilmeği uzatınız.- Diğer 6 ilmek için de aynı uygulamayı gerçekleştiriniz.

- Uzatılan 6 ilmeği sol şişte toplayarak uygulamaya devam ediniz.- İlmekleri şişten çıkarmadan sağ şiş ile bir ters bir düz örünüz ve 6 ilmek oluşturunuz.

- Arka yüzeyde motifi oluşturmak için ise 6 ilmek düz örerek aralarına ikişer ilmek ters örünüz.- Motifleri çapraz şekilde sıralayarak tekrarlayınız. Model istediğiniz ebata gelene kadar örmeye devam ediniz.

__________________
İyiler Kaybetmez,Kaybedilir.
ArtemiS isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla