Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11.06.2013, 14:04   #1 (permalink)
Gamzelim
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Makyajda Sizin Renginiz Hangisi?

Bazı kadınları gördüğümüzde ne kadar doğallar demeden duramıyoruz. Yüzlerinde varlığı ile yokluğu bir olan makyajla çok güzel görünüyorlar. Oysa ki biz denemeye çalıştığımızda yüzümüzü pudra kutusuna sokmuş gibi bir görüntü elde ediyoruz. Sizin için taze ve aydınlık bir yüzü nasıl elde edeceğimizi öğrendik. Sizde bu teknikler sayesinde doğal güzelliğe sahip olabilirsiniz.

Makyaj dünyasında önemli yeri olan toprak tonlar,ı bu görüntünün ana malzemelerinden, size yakışacak tonu bulmanız çok önemli. Şeftali, mercan ve doğal yeşil renkleri, yüzünüzü gölgelendirmek için kullanabileceğiniz renklerden, bu sayede yüzünüz yumuşak bir hal alacak. Önemli olan bir çok tonu olan bu renklerin size uygun olanını bulmanız.

Yeşil Far

Yeşil doğal bir renk olduğu için gözünüze kullandığınızda belirgin bir derinlik verecektir. Alacağınız farın yapısı önemli krem bazlı veya pudra bazlı bir far daha doğal duracaktır. Bir kaç ton yeşili kullanmak yerine bir tane yeşil tonu kullanın eğer hepsini kullanıp karıştırırsanız doğal görüntüyü kaybedersiniz. Çekeceğiniz kalem veya eyeliner farınız ile aynı renk olmasın. Kahve veya siyah tercih edin, kahve rengi ile daha yumuşak bir görüntü elde edeceğinizi unutmayın.
Size uygun olan yeşil tonu hangisi?
Açık bir tene sahipseniz, yeşilin pastel bir tonunu seçin, nane şekeri rengi gibi.

Kumral bir teniniz varsa zeytin yeşili veya haki rengi tercih edin.
Esmerseniz, yosun yeşili veya orman yeşili tonlarındaki koyu yeşiller size daha uygun.

Şeftali Rengi Allık

Şeftali tonlarındaki yanaklar, pembeden daha doğal duruyor. Sağlıklı bir görüntü elde etmemize yarayan şeftali tonları, yüzümüzün de aydınlık bir görüntü sergilemesini sağlıyor. Allığınızı alırken içinde hafif bir parlaklık olmasına dikkat edin, simli allıklardan hoşlanmıyor olabilirsiniz ancak yanaklarınızı daha dolgun ve çarpıcı gösterecektir. Aldığınız allık her zaman göründüğünden daha açık olur. Bu yüzden alırken biraz koyu alabilirsiniz, yüzünüzü gölgelendirmek için sürdüğünüzde kaybolmamalı.
Açık tenliyseniz: Açık pembe-şeftali tonlarında bir allık seçin.

Kumralsanız: Kayısı tonlarındaki allıkları tercih edebilirsiniz.

Esmerseniz: Kırmızı bazlı, bronz bir ton tercih edebilirsiniz.

Mercan Dudaklar

Mercan rengi, pembe ile şeftali renklerinin karışımıdır, bu sayede her ten rengine uyum gösterir. Mat ruj tercih etmeyin onun yerine krem şeklinde çok parlak olmayan bir lipstick tercih edebilirsiniz. Dudak kalemi kullanacaksanız, rujunuzun bir ton koyusunu tercih edebilirsiniz ama çok az bir fark olmalı aralarında, ne kadar az o kadar doğal bir görüntü. Ruju alt ve üst dudağınıza da sürmek yerine bir tarafa sürüp öyle yayın.
Açık tenliyseniz: Açık ve yumuşak pembeye yakın bir mercan rengi yüzünüzü aydınlatacaktır.

Kumralsanız: Turuncuya kaçan bir mercan rengi size çok uygun olacaktır.

Esmerseniz: Kırmızıya yakın mercan rengi size çok yakışacaktır.

__________________

Gamzelim isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla