Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08.07.2013, 11:22 #1 (permalink)
Jaqen Jaqen isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Root Administrator


Jaqen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 1
Kayıt Tarihi: 02.09.2012
Nereden: İsveç
Yaş: 39
Cinsiyet:
Takımı: Galatasaray
Burç: Koç
Mesajlar: 73,322
Konular: 21674
Beğeni Alınan: 67559
Beğeni Edilen: 13763
Rep Gücü: 10
Jaqen isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.

Standart Çocuklar İçin Rutin Etkinlikler Neden Gereklidir?

Çocuklar İçin Rutin Etkinlikler Neden Gereklidir?Günlük rutin sayesinde çocuklar neden sonra neyin geleceğini bilir ve böylelikle sık sık öğretmenlerine ‘şimdi ne olacak?’ sorusunu sormak durumunda kalmazlar.


Belirli bir günlük akış ‘Öğretmenim şimdi ne olacak? Ne yapacağız?’ gibi soruları en aza indirir ki bu durum öğretmenin işini son derece kolaylaştırır. Ayrıca çocuklarda oluşabilecek kaygıyı azaltır ve güven duygusunu besler. Böylelikle öğretmen bu bağlamda oluşabilecek sorunları en aza indirerek etkili sınıf yönetimi ile ilgili ilk adımları atmış olur.


Çocuklar neyin ne zaman nasıl olacağını merak ederler. Hayatlarında bildikleri bir akışın düzenin olması onların kendilerini güvende hissetmeleri için gereklidir. Bu sınıf ortamı için de geçerlidir. Takip edebildikleri tutarlı bir düzen onların dikkatlerini toplamalarında ve zamanı etkin kullanmalarında kolaylaştırıcı olur. Kendilerinden beklenen rol ve sorumlulukları daha iyi anlarlar. Bu da etkili bir sınıf yönetimi için temel oluşturur.


Öğretmen günlük rutini fotoğraflayarak çocuklarda belirsizliğin yaratacağı endişeleri hafifletebilir.

__________________
[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Konu Laura tarafından (20.08.2013 Saat 13:51 ) değiştirilmiştir.
Jaqen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla