Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11.09.2013, 10:59   #1 (permalink)
FifiVePirtik
Tecrübeli Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart İfade edebilme özgürlüğü

IFADE EDEBİLMEK ÖZGÜRLÜKTÜR

Bomboş yemyeşil,alabildiğince geniş bir alandayım.birden olabildiğince yüksek sesle yani avaz avaz ,"kibirli ve gururlu insanlara,alaycı ve kendini beğenenlere,para ile asil ve kültürlü olunduğunu sananlara,başkalarını yönetmeye kalkanlara,sinsilik ve kurnazlıklarının anlaşılmadiğını düşünüp karşındakini aptal yerine koyanlara,bilgi ve becerilerini övünç kaynağı olarak kulananlara,tahammül edemiyorum.diye bağırdım."Ohh rahatlamıştım,aslında daha ne çok sayamadığım tahammülsüzlüklerim vardı ama olsundu onlarıda başka sefer haykırırım diye geçirdim içimden.Herzaman şeffaflığı savunmuşumdur kıvırmadan, hele imadan hiç hoşlanmıyorum.İnsanlara teorik ve akademik eğitimden önce,kişilik eğitiminin verilmesinden yanayım.Şeffaflık ve patavatsızlığı karıştırmamak lazım.seni eleştiren ama seni kırmak ve yaralamak için eleştirenlerle,dotça ve mertçe eleştirenleri de karıştırmamak lazım.Hayat doğallık ve yapmacığın farkını anlayabildiğinde daha zorlaşıyor.Çünkü yapay davranan insanları elemeye başlıyorsun.(ama okadar çoklar ki)şeffaf olmak,diyelim ortak arkadaş gurubumuzla bir yerlere gitme kararı verilecek,ortak karar şu olur genelde "Farketmez"artık bu kelimeye tahammül edemiyorum, aslında çok şey farkeder,işte burda şeffaflık giriyor devreye,söyle fikrini ortak müştereklerde buluşalım.Eğer yapmacığı ve maskelerimizi hayatımızdan çıkarsak huzuru ve mutluluğu yakalayacağımıza inanıyorum.Gerçek duygu ve düşüncelerini yaşayamayan,bastırarak hep bilinçaltına atılan duygu ve düşünceler,ifade edilemeyen fikirler,hepimizi anntidepresan bağımlısı yaptı toplum olarak.Sadeleşemeyen,abartılardan,ve şaşadan kurtulamayan düşünce yapımız ve yaşam tarzımızda ,baskıya uğramış duygularımızla birleşince mutsuz,huzursuz,öfkeli,tahammülsüz insanlar olduk hepimiz.hepinize sade ve doğal günler dilerim