Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12.09.2013, 22:54   #1 (permalink)
Jhiy
Aktif Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Kalaba anadolu lisesi

Kalaba Anadolu Lisesi Ankara Keçiören - Kalaba Anadolu Lisesi

Sanatoryum Caddesi NO:168/ A
Keçiören
ANKARA
06290
[email protected]
0312/358 82 85
0312/358 25 85

Tarihçemiz:
Okulumuzun Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü’nün 22.08.1994 gün ve B.08.06M.0.09.01.03.503/12947 sayılı olurlarıyla ve 1994–1995 eğitim – öğretim yılından itibaren Kalaba Lisesi bünyesinde açılmıştır. Zamanla Kalaba Lisesi ve Anadolu Lisesi Kalaba Anadolu Lisesi’ne dönüştürülmesi düşüncesiyle İngilizce branşında iki sınıf, Almanca branşında bir sınıf olarak faaliyete geçmiştir.02.01.1996 tarihinde Ankara Valiliği’nin 310/05 sayılı olurlarıyla Kalaba Anadolu Lisesi olarak ayrı müdürlük halinde ve Kalaba Lisesi’nin eski binasında faaliyetini sürdürmeye 354 öğrenci, iki şube ile devam etmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü’nün 13.09.1996 gün ve 13.08.OGM.09.03.02.702.06.96/11976 sayılı olurlarıyla da Keçiören Lisesi yanındaki ek binada eğitim öğretimini sürdürmektedir. Bu binaya 11 Ekim 1996 günü okul personeli ve öğrencileri ile ilgili genelge hükümleri doğrultusunda tasınmış olup, halen çalışmalarına devam etmektedir.

Misyonumuz:
Öğrencilermizi yaşamı anlayıp yön veren hale getirmek için öğrenme merkezli yöntem ve tekniklerle eğiten Kalaba Anadolu Lisesiyiz.

Vizyonumuz:
21. yy'da gelişmelerin önünde model ve lider bir eğitim kurumu olmaktır.

Eğitim Öğretim Durumu:
Okulumuzda öğrenim süresi 4 yıldır. Her öğretim yılında okulumuza; Seviye Belirleme Sınavı sonucuna göre Bakanlığımızca kabul edilen kontenjan kadar öğrenci alınmaktadır. Öğrencilerimiz gerek okul yıllarında ve gerekse Üniversite Giriş Sınavlarında yüksek başarı göstermektedirler. Üniversiteye giren öğrencilerimizi görmek için Web Sitemizin Üniversitelilerimiz bölümünü inceleyebilirsiniz.
Öğrenci Sayısı ve Derslik Durumu:
2009–2010 Öğretim yılında okulumuzda 20 şubede (sınıf) toplam 541 öğrenci öğrenim görmektedir. Sınıf başına ortalama 26 öğrenci düşmektedir.Çağın gereklerine uygun olarak da tüm sınıflarımız Dizüstü bilgisayar ve projeksiyon cihazı ile bazı sınıflarımız elektronik tahtalarla donatılmıştır. Tüm sınıflarımızda öğrencilerimizin kullanabilmesi için dolaplar bulunmaktadır.
İdari Kadro:
1 Müdür, 1 Müdür Başyardımcısı 2 Müdür Yardımcısından oluşmaktadır.
Öğretmen Durumu:
Okulumuzda 46 öğretmen görev yapmaktadır.
Personel Mevcudu:
Kadrolu 2 memur, 1 teknisyen, 2 yardımcı hizmetli bulunmaktadır. Ayrıca okulumuz ve çevresinde güvenliğin sağlanması amaçlı 1 Okul Polisi görev yapmaktadır.
Yabancı Dil:
Okulumuzda 1. Yabancı Dil olarak hem İngilizce hem de Almanca okutulmaktadır. 9. Sınıflar kendi bölümlerine göre haftada 6 saat yabancı dil öğrenimi görmekte, 9 sınıftan itibaren mezun oluncaya kadar birinci yabancı dillerinin yanı sıra Almanca bölümüne İngilizce; İngilizce bölümüne Almanca dersi de okumaktadırlar. İlköğretimde İngilizce okuyarak gelen öğrencilerimiz Almanca bölümüne yerleştiğinde bu dilin eğitimine başlangıç seviyesinden başlamaktadırlar. Yabancı dilin dışındaki tüm dersler aynı öğretmenler tarafından Türkçe okutulmaktadır.
Rehberlik:
Okulumuz Rehberlik Servisimizde 2 Uzmanımız bulunmakta ve öğretmen-öğrenci ve veli işbirliğine dayalı çalışmalar aralıksız yürütülmektedir.
Öğrenci Servisleri:
Ankara’nın değişik semtlerine öğrenci servislerimiz mevcuttur. Donanım Durumu:
Halen eğitim öğretimi sürdürmekte olduğumuz okul binamız 4 katlı tek blok halinde olup, 7.000 metrekarelik bahçe içerisinde yer almaktadır.Okulumuzda kitapça zengin kütüphane, donanımlı bir laboratuar, çok amaçlı salon, sunu dersliği, öğrenci grup çalışma odası ve toplantı salonu, bilgi teknolojisi sınıfı, resim ve müzik odaları, öğretmen çalışma odaları ve kantin bulunmaktadır.

Bende kendi okulumu tanıtayım dedim

Jhiy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla