Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29.09.2013, 13:37   #1 (permalink)
Jaqen
Root Administrator

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Bir Mitoloji Gerçek Oldu

Bir Mitoloji Gerçek Oldu


Mitolojide Roma’nın kurucuları sayılan Romüs ve Romülüs kardeşlerin dişi kurt tarafından emzirildiği mağara ortaya çıkarıldı.
İtalya Kültür Bakanı Francesca RutellimağaranınRoma’nın göbeğindeki Palatino tepesinde bulunduğunu açıkladı.
“Roma ve İtalyaarkeolojik ve artistik keşifleriyle bütün dünyayı şaşırtmaya devam ediyor” diyen bakan“mitolojik bir bölgenin hakikate dönüşmesinin inanılmaz bir şey olduğunu” söyledi.

Metrelerce toprak altında kalan “Lupercale” adlı mağaranınsonda yardımıyla tespit edildiğimozaik ve hayvan kabuklarıyla kaplı mağaranın çapının 65yüksekliğinin ise 7 metre olduğu belirtildi.

Efsaneye göreRomülüs ve RomüsAlba Kralı Numitor’un torunlarıydı. Numitor’un kardeşi Amulius zorbalıkla onu tahtından indirdi. Kral Numitor’un kızı da Vesta ******leri Tapınağında rahibe olmaya zorlandıfakat savaş ilahı MarsNumitor’un kızına aşık oldu. Bu aşktan ikiz erkek kardeşlerRomülüs ve Romüs doğdu. Bunu öğrenen Amuliusikizlerin boğularak öldürülmesini emretti. İkiz kardeşler bir sepetin içinde Tiber Nehri’ne bırakıldı. Neden sonra sepet sahile vurdu. İkizleri bulan bir dişi kurt kardeşleri emzirdi. Sonradan ikizleri bulan kralın çobanıonları kendi oğulları gibi büyüttü.

Romülüs ve Romüsbüyüdükten sonra krala karşı ayaklandı ve onu öldürerek tahtı dedelerine verdi. İkizlerİ.Ö. 753’te Palatino tepesinde şehir kurmaya başladı. Romülüskendini küçümseyen kardeşi Romüs’ü bir tartışma esnasında öldürdü. Şehre daha sonra Roma adı verildi.

__________________
[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
Jaqen isimli Üye şuanda  online konumundadır Alıntı ile Cevapla