Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26.11.2013, 10:01   #8 (permalink)
Jade

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Sizce sadakat?

Alıntı:
FeCr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sadakat 'siz' de ki O'na verdiğiniz sözdür..O'nunla doğrudan da dolaylı olarak da hiçbir ilişkisi yoktur.Bu da 'o bana ihanet etti ben de misilleme yaptım' ön savunmasını çürütür.

O'nun siz de ki karşılığı ne ise,göstereceğiniz sadakatin hacmi odur.Herşeyiniz ise hiçbir şekilde ihanet edemezsiniz,bir şeyiniz ise bir şeyde ihanet etmezsiniz.Gözünüze hitap ediyorsa,daha güzel görünen ile sadakatinizi bertaraf edersiniz,gönlünüzden ruhunuza,aklınızdan tüm varlığınıza hitap ediyorsa işte o zaman sadakat siz'de tam karşılığını bulmuş demektir..ve işte zorluk da,imtihan da o zaman başlar.Çünkü böyle bir değer,ciddi bir sınava tabi tutulmadan kimseye atfedilemez.Çektiğiniz sıkıntıya gösterdiğiniz direnç,sadakatinizin derecesini gösterir.

O 'siz'de ne kadar ise o kadar sadıksınızdır..bu yüzden herşeyiniz de olmalıdır.
Gözünüz de gören O,bakan O,görünen O..
İçtiğiniz su da ki serinlik,ateşte ki yakıcılık O..
Üzerinize doğan güneş,gecenin karanlığı..
Rüzgar diye esen,yağmur olup yağan..
Bir çiçekte kokladığınız,bir meyve de tattığınız..
Bir melodi de dinlediğiniz,bir resimde gördüğünüz..
Gözünüzde yaş olup damlayan,kan diye damarlarınızda dolaşan da o olmalıdır.

İhanet yağmurlarının altında O'ndan şemsiye ile yürümektir sadakat..ıslanmadan.
Belki kimseye bakmamak değil..herkese ve herşeye bakmak ama O'ndan başkasını görmemektir sadakat.
Yakınınızda iken yaklaşmamak..gittikçe uzaklaşmamaktır sadakat.

Nerede sadakat varsa,orada ihanet tellalları kol gezmelidir..hepsine rağmen duruşunuzdan taviz vermemektir sadakat ve bundan dolayı da lütuf beklememek.
Tüm bu mücadeleyi var olmak ve yok olmak olarak görmek,verilmeyen tavizlerden dolayı göğsü kabartmamaktır sadakat.

Herkesin bildiği bir kıssa ile güncelleyelim;Firavun ve orduları Hz.Musa'yı Kızıldeniz'e kadar takip ederler,Allah peygamberine 'asanı denize vur' diye buyurur,Hz.Musa asayı denize vurur..deniz ayrılır ve Hz.Musa ile beraberindekiler karşıya geçer,Firavun ve ordusu ise boğulur...

Konumuz ile açıklıyorum;Musa sadakattir,sadakate bürünmüş biridir(kadın-erkek)..önde ki deniz ihanet deryasıdır,arkadaki ordu tüm cazibesine bürünmüş dünya ve içindekiler ile içinde bulunduğunuz şartlardır.O asa,kişinin sevdiğine verdiği sözdür,denizin yarılması ise Allah'ın yardımıdır.Çünkü Allah sadık olanlara yardımını esirgemez.

Peki insanın zaafiyetleri ne olacaktır?hata tabi ki yapılır..bir anlık gaflet,kin,kıskanma hissinden doğan intikam alma duygusu..bunların hepsi insanı,ihanetin en masum haliyle kandırıp o karanlık çukura götürmek içindir..lakin insan da aldanabilir.

Aslolan ihanete sadık kalmamaktır..sadakat yalnız ihanetin bedenine yakışmaz.

seni ayakta alkışlıyorum @[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Jade isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla