Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02.12.2013, 18:26   #1 (permalink)
SrKn
ultrAslan

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Hoşgörü İle İlgili Yazı

Hoşgörü İle İlgili Yazı
İnsan sosyal bir varlıktır. Bu nedenle diğer insanlarla uyum içinde ve birlikte yaşamak zorundadır. Birlikte yaşamanın en önemli kuralı ise karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde yaşamaktır. Hoşgörüden uzak olan insanların hayatı çekilmez bir hale gelir böylece birbirinden uzak, insan ilişkileri zayıf, sağlıksız toplumlar meydana gelir.
Yaşadığımız dünyanın şartları değerlendirildiğinde insanın en çok ihtiyaç duyduğu şey yine insandır. Tek başımıza kaldığımızda dostlarımıza, arkadaşlarımıza, diğer insanlara ihtiyaç duyarız. Bu insanlarla bir arada olduğumuzda en ufak şeylere kızar, onları yargılarsak yalnız kaldığımızda sığınacak bir liman bulamayız. Bu nedenle birlikte yaşarken diğer insanlara karşı saygılı ve hoşgörülü olmaya dikkat etmeliyiz.
Yaşanılan şartlar, hayatın zorlukları bizlere birbirine karşı saygısız ve tahammülsüz insanlar haline getiriyor. Oysaki mutlu olmak, kendimize karşı saygımızı yitirmemek en başta başkalarının haklarına saygılı olmayı gerektiriyor. Hayat çok karmaşık, her insanın kendine ait bir dünyası var. Bazen kendi önceliklerimizi ö planda tutsak da zaman zaman kendimizi başkalarının yerine de koymamız gerekiyor. İnsanlarla empati kurmak bizi her zaman yüceltir, insana değer katar.
Hepimiz günlük hayatımızda haksızlığa uğrayan ya da başkalarının kötü davranışlarına maruz kalan kişileri gördüğümüzde üzülürüz. Ama önemli olan bu davranışlardan kendimiz uzak durmamızdır. Herkes davranışlarına çeki düzen verir, birlikte yaşadığı bireylere iyi ve hoşgörülü davranırsa çok önemli bir toplumsal sorun da aşılmış olacaktır. Dünya daha yaşanılası bir yer haline gelecektir.

derszamani.net

__________________

Fitness Eğitmeni
SrKn isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla