Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07.12.2013, 13:08   #1 (permalink)
Destinys
Mutlu uyumak lazım azizim
Madem uyku yarı ölüm halidir
"Mutlu ölmek lazım,her gece.."
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Alaska'nın Peşinde - John Green

Alaska'nın Peşinde - John Green

Alaskanın Peşinde

İlk içki, ilk şaka, ilk dost, ilk aşk, son sözler...

Miles Halter, ünlülerin son sözlerine bayılan, sıradan bir gençtir. Evindeki güvenli hayata katlanamadığından François Rabelaisnin ölmeden hemen önce "Büyük Belki" olarak betimlediği bilinmezin ne olduğunu bulabilmek için yatılı okula yazılır. Onu Culver Creek Lisesinde, aralarında Alaska Young da olmak üzere pek çok şey beklemektedir. Zeki, komik, son derece ***** ama bir o kadar perişan halde olan Alaska, Milesı kendi labirentine sürükleyecek ve "Büyük Belki" arayışında ona yol gösterecektir.

Michael L. Printz Ödülüne layık görülen Alaskanın Peşinde, bir hayatın başka bir hayat üstünde ne kadar kalıcı izler bırakabildiğini muhteşem bir dille anlatıyor. Pek çok ödül sahibi John Greenin bestseller olan bu kitabı, çağdaş kurgu kitaplar arasında çığır açan yepyeni bir ses.

"Bu harika öyküyü okuyan kızlar hüzünlenecek, erkekler Alaskanın vanilya ve sigara kokusunda aşkı, tutkuyu ve özlemi bulacak."
-Kirkus-

"Holden Caulfieldın ruhu hayat bulmuş."
-Kliatt-

"Bu kitabı diğerlerinden ayıran, Miles Halterın zeki, öngörülü, acı dolu fakat güçlü sesi."
-Chicago Tribune-

"Hem komik hem hüzünlü, ilham veriyor ve meraklandırıyor."
-Bookpage-

"Muhteşem bir son… bu kadar iyi bir kitaba yakışıyor."
-Philadelphia Enquirer-

"Sevimli ve fazla alçakgönüllü esprilerle dolu… Yazar, Alaskanın karanlığını sevecen ve bir o kadar enerji dolu bir ışıkla aydınlatıyor."
-School Library Journal-

"John Green çok etkileyici bir roman yazmış. Hayat, sevgi ve insan olmanın gizemleriyle dolu labirente balıklama dalıyor. Bu kitap hayatınıza dokunacak, o yüzden sakın oturarak okumayın! Ayağa kalkın veBüyük Belkiye doğru bir adım atın."
-K. L. Going, Michael L. Printz Onur Ödüllü Yazar-
(Tanıtım Bülteninden)

Ciltli (Sert Kapak):

Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

pişman değilim ama kabul ediyorum ki;
karşımda dengesiz bir çocuk değil de
bir adam olsaydı,

her şey farklı olurdu

Destinys isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla