Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31.10.2012, 16:41   #1 (permalink)
Jaqen
Root Administrator

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Baycaron {30 Tablet Blister}

Formülü:
Farmakolojik özellikleri:
Endikasyonları:
Ödem ve hipertansiyonda endikedir.
Kontrendikasyonları:
Akut renal yetmezlik, ağır hipokalemi, hepatik koma ve sulfonamidlere duyarlı hastalarda kontrendikedir.
Uyarılar/Önlemler:
Özellikle karaciğer sirozu olanlarda, kardiyak glikozit kullananlarda ve uzun süreli tedavilerde hipopotasemiye neden olacağından hastaya potasyum verilmelidir.
Yan etkiler/Advers etkiler:
Sıvı ve elektrolit dengesizliği, hipokalemi, hiponatremi, hiperglisemi, sarılık, hiperlipidemi, trombositopeni ve deri döküntüleri yan etkilerdir.

İlaç etkileşimleri:
Alkol ve baralgin birbirlerini etkileyebilir.Baralgin siklosporinin kan konsantrasyonunu düşürür.
Kullanım şekli ve dozu:
Hipertansiyonda baslangıç dozu 1/2-2 tablet, idame dozu ise her 2-3 günde bir tek doz halinde 1-2 tablettir Ödemde, başlangıç dozu tek doz halinde 1/4 tablet kahvaltıdan sonra ve idame dozu 2-3 günde 1-2 tablettir.

__________________
[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL][Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
Jaqen isimli Üye şuanda  online konumundadır Alıntı ile Cevapla