Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01.11.2012, 10:44   #1 (permalink)
Nixie
“Geçti artık,göğsümde
kuş barınmaz anladım. ”
(Metin Altıok)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Aggrastat 1 Flakon

Formülü:

Amprenavir,150 mgFarmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Hiv ile enfekte hastaların tedavisinde diğer antiretroviral ajanlarla kombine halinde endikedir.Kontrendikasyonları:

Progresif venöz tromboemboli, progresif arteryel trombotik durum, meme ve uterusda malign tümör, teşhis edilmemiş genital kanamalar ve ciddi karaciğer yetmezliğinde.Uyarılar/Önlemler:

Hepatik bozukluğu olanlarda dikkatle kullanılmalıdır.Kesin gerekli görülmedikçe gebelerde kullanılmamalıdır.Preparatı kullanan süt veren annelerin bebeklerini emzirmemeleri önerilir.Hormonal kontraseptiflerin etkisini azaltabilir.Yan etkiler/Advers etkiler:

Gastrointestinal şikayetler, oral-perioral parestezi, döküntü, baş ağrısı ve yorgunlukİlaç etkileşimleri:

Terfenadinle birlikte kullanımı yaşamı tehdit eden kardiyak aritmiye neden olabilir.Astemizol ve sisaprid ile benzer etkileşimler söz konusudur. Rifampisinle birlikte kullanılmamalıdır.Kullanım şekli ve dozu:

50 kg'dan fazla olan erişkin ve 13 yaş üzeri çocuklarda günlük doz ikiye bölünmüş olarak 1400 mg'dır. 50 kg'ın altında olan 4-12 yaş arası çocuklarda 2x22.5 mg/kg veya 3x17 mg/kg'dır. Max. günlük doz 2800 mg'dır.Orta derece hepatik yetmezlikte günlük doz 2x450 mg ve ağır hepatik bozukluğu olanlarda 2x300 mg'dır.Böbrek bozukluğu olanlarda doz ayarı gerekmez.Preparat yemeklerle birlikte veya aç karnına kullanılabilir.

''Beni anlamadın demeyeceğim. Beni anladın.
Zaten en dayanılmaz acı buydu.
Sen beni anladın. Anladığın halde canımı yaktın..''

(Frida Kahlo)

Nixie isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla