Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11.04.2014, 20:15   #1 (permalink)
Sezqin-X-
Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır, aptallığın asla.

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Duygusal Zeka Puanınız Kaç ?

Duygusal Zeka Puanınız Kaç ?

Başkalarının halinden anlam ve kendi kendinizi ifade etme konusunda ne kadar başarılısınız.?
Çevrenize uyum sağlamanız zaman alıyor mu ?
Bu ve benzeri soruların cevabını bu testte alacaksınız.
Aşağıdaki ifadelere ne kadar katıldığınızı işaretleyin.Puan cetveli hangi puanın yüzde kaç oranında ketılımıı belirtiyor.Toplam puanınız ise duygusal zeka seviyeniz hakkında puçları veriyor.İYİ ÇÖZÜMLER…

1 - Baskı altında olduğum zamanlarda kendimi rahat ve sakin hissederim.

1 2 3 4 5

2- Olumsuz hislerimi çekinmeden ve rahatsızlık duymadan ifade edebiirim.

1 2 3 4 5

3- Yaptığım işe uzun süre konsantre olabiliyorum.

1 2 3 4 5

4- Herkesin hata yapabileceğini ve bunun normal bişey olduğunu düşünüyorum

1 2 3 4 5

5- Diğer insanların duyguları ve ruhsal durumları benim için önemlidir.

1 2 3 4 5

6- Eleştirilere açığım eleştirildiğim zaman savunmacı bir tutum sergilemem.

1 2 3 4 5

7- Üzgün yada kızgın olduğum zamanlarda kendi kendimi sakinleştirebiliyorum.

1 2 3 4 5

8- Şikayetlerimi ve hislerimi dürüstçe ifade edebilirim.

1 2 3 4 5

9- Başarısız olduğum durumların ardından kendimi çabuk toparlayabiliyorum.

1 2 3 4 5

10- Davranışlarımın çevremdekileri nasıl etkilediğini farkındayım.

1 2 3 4 5

11- Karşımdakilerinin anlattıklarını yargılamadan ve sorgulamadan sonuna kadar dinleyebilirim.

1 2 3 4 5

12- Sık sık nasıl bir hayat yaşamak istediğimi ve bunun için neler yapmam gerektiğini kendime sorarım.

1 2 3 4 5

13- Benim işime işimin de bama artı değer kattığını hissediyorum.

1 2 3 4 5

1 = % 0
2 = % 25
3 = % 50
4 = % 75
5 = % 100

Puanlama :

13- 25 puan : Kendi kendinizi ifade etme konusunda oldukça sıkıntı yaşıyorsunuz. Kendi duygularınızı çözümlemekle uğraşırken diğer insanları anlamaya vakit kalmıyor.Dolayısıyla iletişim kurmak yeni ortamlara katılmak konusunda zorlanıyorsunuz.Çevrenizdekilerle daha çok paylaşımda bulunun.Olaylara onların penceresinden bakmayı deneyin.Böylece kendinizi ifede etme beceriniz artar.

26- 38 puan : Çoğunlukla anlaşılmamaktan yakınıyorsunuz.Kendinizi yalnız hissettiğiniz zamanlarda çareyi kabuğunuza çekilmekte buluyorsunuz.İçinize kapanmak yerine hissettiklerinizi bir yakınınızla paylaşmayı deneyin.Farklı sosyal ortamlara girin yeni insanlarla tanışın.Herkes hata yapar hoş görmeye gayret edin. Bu iyi bir başlangıç olacaktır.

39- 51 puan : Sıkıntılarınızı içinize atmak yerine paylaşmayı tercih ediyorsunuz.Yeni bir ortama girdiğinizde insanlarla kaynaşma ve iletişim kurma konusunda hiç fena değilsiniz.Kendi hissettikleriniz kadar arkadaşlarınızın ve yakın çevrenizdekilerin duygularını da hesaba katmayı unutmayın deriz.

52- 65 puan : Duygusal zeka seviyeniz oldukça yüksek.İletişim becerileriniz oldukça gelişmiş.Empati yapabiliyorolaylara sadece kendi çevrenizden bakmıyorsunuz.Anlayışlı ve hoşgörülüsünüz.Bir hata yaptığınızda pişmanlık duymak yerine bunu bir avantaja dönüştürmeyi deniyorsunuz.Hem kendiniz hemde çevrenizdekiler için iyi bir dostsunuz. TEBRİKLER !