Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17.04.2014, 00:45   #1 (permalink)
Sezqin-X-

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
star CCleaner Nasıl Kullanır? - Resimli Anlatım - Videolu anlatım

CCleaner Nasıl Kullanır? - Resimli Anlatım

Açılımı Crap Cleaner olan CCleaner programı ile bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyaları silerek daha istikrarlı ve performanslı bir sistem elde edebilirsiniz. Küçük boyutuna rağmen sistem temizliği konusunda çok güçlü olan bu ücretsiz program bilgisayarınızın tertemiz hale gelmesini ve ilk günkü gibi hızlı çalışmasını sağlıyor.

"Cleaner" isimli sekme bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyaları silmenize yardımcı olan temizlik bölümü. İki alt bölümden oluşan temizleme bölümünde Windows ve Uygulamalar isimli iki bölüm ile karşılaşıyorsunuz. İlk bölüm "Windows" işletim sisteminizin özellikleri ve ona bağlantılı olan yazılımlarla (Internet Expolrer, Windows Explorer) ilgili temizlik seçeneklerini belirleyebildiğiniz bölüm.

İkinci bölüm "Uygulamalar" ise bilgisayarınızda yüklü olan programların (Firefox, Opera, Safari, Adobe Photoshop, Adobe Reader, Microsoft Office, Nero, WinRAR, Media Player, eMule vb.) bilgisayarınızda bıraktığı kalıntıları ve yarattığı çöp dosyaları temizlemenize yardımcı oluyor.

Bilgisayarınızdaki işletim sistemi ve yazılım temizliğini gerçekleştirdikten sonra Kayıt Defteri (Registry) bölümünüzdeki bütünlüğü sağlayarak sisteminizin performansınızı daha da arttırabilirsiniz. Kayıt Defteri bölümünde DLL Dosyaları, ActiveX ve Class Sorunları, Kullanılmayan Dosya Uzantıları, Yükleyiciler,

Yardım Dosyaları vb. seçenekler ile işletim sisteminizdeki sorunları tarayabilir ve bunları CCleaner'a çözdürebilirsiniz.


Not: Program güncellendikçe işletim sistemindeki ve programlardaki temizleme özellikleri geliştiriliyor. Windows içerisindeki ve yazılımlardaki yeni ve eski bölümler ile ilgili uyum, tarama, sorun giderme ve temizleme özellikleri programa ekleniyor.


ResimLi Anlatım....


1 ; Kurulum Aşaması

Öncelikle Çalıştır'a Basıyoruz ...Sonra Cıkan Aşamada Kabul Ediyorum Diyoruz ...

Burada Çıkan Bütün Şeyleri İşaretliyoruz Sonra İleri BasıyoruzSonraki Aşamada Kur Diyoruz ...Ve Kuruluyor ...Ve Programımız Kuruldu Masaüstüne Kısayol Geliyor ... Programımız Bu , Buradan Silinmesini İstemediğiniz Yerleri Düzeltebilirsiniz ...Bu kısımdan Analiz'e basarak nelerin siliniceğini GörebilirsinizSilinecek Dosyalar Bulunuyor ...Silinecek Dosyalar Bulundu Sonra Temizliğe Başlaya Basarak SilebilirsinizCCleaner Nasıl Kullanır? -Video'lu Anlatım


__________________

Konu Sezqin-X- tarafından (17.04.2014 Saat 00:48 ) değiştirilmiştir.
Sezqin-X- isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla