Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08.06.2014, 23:51   #3 (permalink)
KaRaqiZz
BaHaRamaZaN

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: 2014 Dosta Mektup, Dost Mektupları, Dosta Sevgi Dolu Mektuplar, Orijinal Dost Mektupları

İŞTE GERÇEK DOSTLUK

Biriyle dost mu olacaksınız, önceden çok düşünün, kararınızı iyi verin. Sonra pişman filanda olmayın. Küçük tanışmışlığınızı da sonra yitirmeyin.

Dost olmak öyle mi!

Dost olmak zor, dost olmak çetin, dost olmak güç, dost kalmak mı işte bunların hepsinin harmanı...

Fakat dost olmak, çok farklı duygu çok. Dostluk ben sen, sen ben olmak gibi bir şey... Kendinden önce dostu düşünmek... Dost uğruna ölmek, derdini dert, kederini keder, üzüntüsünü üzüntü bilmek... İşte dostluk bu...

Dost olmanın göstergesi mi? İşte bu çok önemli...

Dostu sevmek, onu bağrına basmak, sen ölme, ölme deyip onu yalnızlığa terk etmemek, hicrette dosta eşlik etmek, sen ölme ben öleyim deyip, mağarada ayağını yılanların deliğini kapatma ve dost uğruna ölmek için dostun yatağına yatmak...

Hani bu dostluğu kim kalem alıp işleyecek. Bu vakarlı ve onurlu dostluğu hani kimler ayakta tutacak. Her geçen gün insanlık ölmekte, dostluk bitmekte.

Kimler Hz Muhammed ve arkadaşlarının örnek dostluklarınım hayata geçirecek. Kim var, kim kaldı. Dünya menfaatleri gönüllerin bacasını sardı. Herkesin kalbi maddiyat, maddiyat atar oldu. Maneviyat mı aynen gül gibi soldu.

Ah ah ahhh insanlar hokkabaz, insanlar şarlatan, insanlar yalancı, insanlar iki yüzlü, insanlar fitneci, insanlar iftiracı daha sayayım mı neler neler... HANİ İSLAM, HANİ İSLAM AHLAKI, HANİ İSLAM AKİDESİ NEREDE kimde, bir kaç dürüst Allah dostu ve dervişi zanda ... Ya gerisi sözü farklı özü farklı insanlar topluluğu avam tabakası Müslümanlar.

Öyle kolaysa dostluk ve istiyorsan samimiysen, çok kolaysa dostluk gel, gel be kardeş gel dost olalım kaç saaliğine, kaç günlüğüne, kaç aylığına, kaç yılığına...

Gönülleri menfaat dostluğu kaplamış, işin aslı ve astarı, dostluk birilerini memnun ettiğin kadardır. Menfaat bitti, dostluk gitti.

Günümüzde dostluğun adı var kendi yok. İşte olay bu, bilmem izah edebildim mi?

Dost olarak Hz. Allah (c.c.)’hü ve Resulü Muhammed Mustafa yetmez mi?

Hepinize gönülden;

İyi dostluklara yolunuz açık olsun...