Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25.06.2014, 11:41   #1 (permalink)
Bia
Süper Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Üzerinizden Atmanız Gereken Dört Şey

Üzerinizden Atmanız Gereken Dört Şey

Daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam için bu yüklerden kurtulun.

Ev hanımları da çalışan hanımlar da bitmeyen işlerden, çocuklardan, yardımcı olmayan kocalardan şikayetçi. Kadınların üstünde cidden büyük bir yük var, kadınların bu yükün bir kısmını atmaları lâzım.

İşte kadınları yıpratan yükler…

1. Bitmeyen ev işleri
Temizlik gerekli; ama kadınlar fazla önem verip temizlikle kendini bitirmemeli. Temizliğin her kadın için anlamı farklıdır. Kimi içinden geldiği için, kimi zaruretten, kimi de konu komşuya eşe dosta ayıp olmasın, diye yapar.

2. Televizyon
Televizyon programlarının yükünü atın üstünüzden. Sabah kalkıp erkenden açıp kim kimi öldürmüş, kim kimi aldatmış, kim kimin katili, kim kimle kırıştırmış, kim kimle ayrılmış tarzındaki televizyon programlarını asla seyretmeyin. Bu programların kimseye faydası yok, sadece zararı var. Bu programlar moralinizi bozar, canınızı sıkar, sizi paranoyak yapar. Bütün günde aklınızdan çıkmaz, boş yere yaşamadığınız derdin sıkıntısını çekersiniz.

3. Yemek yapmak
Çok çeşitli yemekler yapmaya uğraşıp, kendinizi helak etmeye gerek yok. Hastalıkların çoğu çok ve karışık yemekten oluyor. Dünyada bu kadar aç insan varken, bu kadarı yemeye gerek yok. Öyle televizyon programlarında her gördüğünüz yemeği denemeye de uğraşmayın. Belki damak zevkinize uymayacak ve eşiniz beğenmeyecektir. Basit ve bilindik tarifleri seçin.

4. Çocuklar
Çocuklarınıza sorumluluk verin. Üzerinizdeki yükün bir kısmını onlara yükleyin. Kendi işiniz yetmiyormuş gibi bir de onların işlerini yüklenmeyin. Anne babaların görevi çocuklarını mutlu etmek değildir. Ayrıca bu çocuklarınıza sorumluluk bilinci kazandıracaktır.

Bia isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla