Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16.07.2014, 04:11   #5 (permalink)
FeCr
Cesareti ile yaşamayan esareti ile ölür

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Banka müşterisinin 'dosya masrafı' zaferi

Yakından ilgilenmesem de yakından ilgilenenlerle birlikte olduğumdan durumdan haberdarım..gözlerimin ve kulaklarımın şahitlik ettiklerini de hesaba katarsak yine aynı cümleyi tekrarlıyorum..haksızlık.Kesilen vergilerden terferruatıyla haberdar değilim elbette.Ancak açıklanan net karlardan ve bunların kalemlerinden haberdarım.Açılan hesaplardan alınan ücretler..kartların yıllıkları..yüklenen faizler..konuda geçen dosya masrafları..hesaplarda biriken küçük liraların toplamından oluşan milyonlar..bunları bilmekteyiz.Hiçbir devlette ekonominin can damarı olarak 60 dan fazla banka olmaz..olursa da bunların soygunculuğunun önü alınmaz.
On sene öncesine nazaran Türkiye daha beter bir hale geldi..ekonomi politikası yabancı sermaye bazlı ve sıcak para girişli bir karakter aldı.Borsa ve üretim araçları ile birlikte bankalarda yabancıların kucağına bırakıldı..onlar da kuruluş felsefeleri gereği kan içmek için birbirleriyle yarışıyorlar..karları olabildiğine artıyor..millet günden güne daha da borçlanıyor..olan bu.
Zaten her alanda sömürülüyoruz bari şu dosya masrafları alınmasın demek de bizim hakkımız.