Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15.08.2014, 22:16   #32 (permalink)
FeCr
Cesareti ile yaşamayan esareti ile ölür

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Kız Olmak Mı Yoksa Erkek Olmak Mı Daha Kolay?

Alıntı:
ZeuS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
çok ilginc bir tespit ama kırmızı ile belirttiğim yardeki babalar cocuklarını babalarının evinden getirmediler o çocukların anneleride var neden buna değinmediniz sadece oradaki babaları örnek verdiniz anlamadım o çocuklara gün boyunca teselli veren evde anneleri tüm gün boyunca kahırlarını ceken anneleri bütün gün kocasına birşey oldumu diyerek bekleyen anneleri nasıl es gectiniz saydığınız bölgelerde cok ilginc gercekten birde şu var mademki bu konuda buraya bağladınız bütün malvarlığınızı saydığınız bölgelerdeki yardıma muhtac insanlara bağışladınızmı bağışlamadıysanız neyi sorguluyorsunuz
Alttaki cümlede de bir kadından bahsediyorum ama ona dair,yanındaki erkeğin durumunu hakkında bir hatırlatmada bulunmamışsınız..hayret
Orada es geçilen hiçbir şey yok..erkeğin zor bir durumu ile kadının zor durumuna dair bir örnekti.Vasat bir akla sahip olan herkes,örneğin bütünlüğünü görebilir ve o annenin de verilen örnekteki yerini belirleyebilir.Vasatın altında bulunan biri,gökyüzünde güneşten bahsederken neden aydan da bahsetmedin diyebilir..burada olduğu gibi
Yardım konusuna gelince,hakkımda bildiğiniz bir şey olmadığından bunu sorgulamak haddiniz değil..ukalalığa başvurmadan önce,bedeninizin üzerinde mekan başınızla tutarlı bir şeyler söyleyin derim

Alıntı:
YeşiL-6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
@[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] özellikle senin yazdıklarına dikkat ettim sen konuyu amerika ırak meselesi yapıyon arkadaş burda konu kız olmak mı erkek olmak mı zor diye sen kalkıp sudan şengal felan girmişsin konu o değil kız veya erkek dersin olur biter uzatmanın manası ne?? Ona bakarsan dünya geneli kan ağlıyor sen gelip masal anlatıyorsun konu hakkında düşünceni yaz ve abarta istersen daha fazla
Önce muhatabına sorunu ne şekilde ifade edeceğini öğren..dilini hizaya sok.
Senin Amerika Irak savaşı diye küçümsediğin,bugün dünyanın içinde bulunduğu ortalama düzenin adıdır.Kız ve erkeğin yaşama ölçütlerini,içinde bulundukları şartların dışına çıkarak mı belirleyeceksin merak ediyorum..şartlar bu.
Ben insan denince,zorluğa verdiği tepkiye göre bir değer addedilmesi taraftarıyım..her biri için de ayrı bir zorluk örneği verdim ki durumun vehameti anlaşılsın.
O geneli kan ağlayan dünyanın umurunda olmadığı belli..insanın elinden bir şey gelmez anlarım da,dilinden de mi bir şey gelmez!