Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21.09.2014, 11:43   #1 (permalink)
KaBuS

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Nokia'nın Microsoft'a Taşınması Başladı

Nokia'nın Microsoft'a Taşınması Başladı


Nokia'nın akıllı telefon bölümünü satın alan Microsoft, bu ismi değiştirmekte kararlı gözüküyor. Bugün paylaşılan tweet üzerine ise Nokia isminin değişmesinin çok yakın olduğu anlaşılıyor.

Eskiden telefon denildiği zaman ilk akla gelen markalardan olan Nokia'nın, mobil departmanını Microsoft'a satmasının ardından akıllı telefon piyasasından isminin silinmesi çok yakın gözüküyor.

Bir süredir gündemde olan ve konuşulan Nokia isminin artık telefonlardan tamamen kaldırılıp Microsoft ismine geçileceğine dair ilk kanıtta Nokia'nın İngiltere Twitter hesabından geldi. Lumia akıllı telefonları Microsoft internet sitesine aktarmayı planlayan, Nokia UK resmi sitesine girmek isteyen kullanıcıları, kendi portalına yönlendiriyor.Nokia'nın İngiltere ayağının paylaştığı tweet ise "Yeni evimize taşındık" diyerek kullanıcıları Microsoft'un web sayfasına yönlendiriyor. Ülkemiz için böyle bir değişiklik henüz gerçekleşmedi ancak zamanla Türkiye için de bu değişikliğin gerçekleşmesi kesin gözüküyor.

Tabi ek olarak şunu da söylemek lazım, Nokia ismi sadece mobil departmandan siliniyor. Finlandiyalı teknoloji devi hala ayakta ve yeni mobil teknolojileri geliştirmek için çalışmalarına devam ediyor.

__________________

10.07.201
EVLİ MUTLU ÇOCUKLU
BOŞUNA BAKMAYIN; BiZ SONSUZA DEK
ÇOK MUTLUYUZ


KaBuS isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla