Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26.12.2012, 14:13   #1 (permalink)
KaRaqiZz
BaHaRamaZaN

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Fuzuli Sözleri

• Söylesem tesiri yok, sussam gönül râzı değil.
  • Erkek sevdiği kadını üzmekten sakınmalıdır. Gül koklanır, fakat hırpalanmaz.
  • Boşyere canı yanmaz insanın .. Ya bir eksiklik vardır geleceğe dair yada bir fazlalık geçmişten gelen.
  • Dünyaya ümit tutmak olmaz; asla ölümü unutmak olmaz.
  • Erkek sevdiği kadını üzmekten sakınmalıdır. Gül koklanır , fakat hırpalanmaz...
  • Yaptığım tek doğru şey en büyük yanlışımdı, Çünkü Yanlış kişiyi doğru AŞK-la sevmişim..!
  • Mey biter saki kalır, her renk solar haki kalır. Diploma insanın cehlini alsada, Hamurunda varsa eşeklik; baki kalır!
  • Selâm verdim; rüşvet deyüldür diye, selâmım almadılar.
  • Ya ver bana mihnetimce tâkat, Ya tâkatım olduğunca mihnet.
  • Seni gönlüm gözümden fazla, gözüm gönlümden fazla seviyor. Gönlüm seni gözümden, gözüm seni gönlümden istiyor.
  • Ne müşkil derd olursa bulunur âlemde dermânı, Ne müşkil derd imiş aşkın ki dermân eylemek olmaz.
  • Ne senden rüku artık, ne de benden kıyam. Bundan sonra; selamun aleyküm, aleyküm selam.
  • Aşk derdiyle hoşem el çek ilacımdan tabib, Kılma derman kim helakim zehri dermanındadır.
  • O kadar seninle doluyum ki benliğim elden gitti. Aslında kendinden geçmeyen bu yolda yürüyemez. Ben gönlü böylesine yıpratan sevgiye sevgi derim. Başka türlüsü on para etmez. Senin aşkın bende tecelli ettikten sonra yüzünü görmesemde olur.

Alıntıdır