Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08.07.2015, 05:32   #1 (permalink)
DeRDeST
Süper Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
tick Hıçkırığa Ne İyi Gelir?

Hıçkırığa Ne İyi Gelir?


İnsanların canını sıkan durumlardan bir tanesi hıçkırık problemidir. Uzmanlar hıçkırık probleminin mide ile beyin arasındaki bağlantıyı sağlayan vagus siniri sebebi ile meydana geldiğini ifade etmektedir. Zaman zaman herkes üzerinde gözlenebilen hıçkırık nöbetler halinde belli aralıklar ile etkisini gösterir. Genen olarak insanlar hıçkırık problemine karşı hiçbir şey yapmadan geçmesini beklemektedir. Fakat hıçkırık problemi beliridiğinde hızlı bir şekilde geçirebilmek için uygulanması gereken çeşitli yöntemler bukunmaktadır.

Hıçkırık rahatsızlığından kurtulma için neler yapılmalıdır?

Genel olarak tatlılar sinirler üzerinde etkili olup hıçkırığın geçmesine yardımcı olabilmektedir. Bunu sağlamak için yaklaşık bir çay kaşığı kadar şekeri dilin alt bölgesine yerleştirmek yeterli olacaktır.

Magnezyum bakımından zengin olan besinlerin sinirleri sakinleştirici özellikleri olduğundan dolayı hıçkırık problemine karşı iyi gelmektedirler.

Bir kese kağıdı ya da poşetin için nefes alıp verildiği zaman bir süre sonra vücut yeterli miktarda oksijeni temin edememeye başlayacaktır. Bunun sonucu olarak da vücut hıçkırık problemini unutup daha ciddi bir problem olan oksijen sıkıntısına yönelecektir. Ama bu yöntemin küçük çocuklara yaptırılmaması tavsiye edilmektedir. Hatta bunların yerine direk nefes tutma işlemi de gerçekleştirildiğinde aynı sonucu almak mümkün olabilmektedir.

Su içilmesi ya da su ile gargara yapılması da hıçıkırığa karşı iyi gelmektedir.

Parmaklar ile kulakların tıkanması da hıçkırık karşısında olumlu sonuçlar vermektedir. Çünkü böylelikle işitme sistemine ulaşan vagus sinirlerinin kolları uyarılmış olunur. Bunun sonucu olarak da hıçkırık giderilebilmektedir.

Bazı kimseler hıçkırık problemi karşısında bir iki dilim ekmek yiyerek olumlu sonuçlar almaktadır.

Hıçkırık problemi karşısında uygulanan en yaygın yöntem o kişiyi korkutmaktır. Çeşitli olaylara dayanan çeşitli gerçek dışı şeylerin söylenmesi sonucu vagus sinirlerini şaşırtmak mümkün olmaktadır. Böyle olunca da vagus sinirlerinden dolayı meydana gelen hıçkırık probleminden kısa süre içerisinde kurtulmak mümkündür. Burada dikkat edilmesi gereken hıçkırık problemi yaşayan kişiye karşı çok ciddi olarak olayı savunmak ve hıçkırık geçene kadar ciddiyeti bozmamaktır.


Konu DeRDeST tarafından (10.07.2015 Saat 02:03 ) değiştirilmiştir.
DeRDeST isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla