Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Eğitim - Öğretim > Açık Öğretim

AÖF Final Sonuçları Tıkla Öğren - 2014 AÖF Sonuçları Burada(AÖF Soru Ve Cevapları)

Açık Öğretim kategorisinde açılmış olan AÖF Final Sonuçları Tıkla Öğren - 2014 AÖF Sonuçları Burada(AÖF Soru Ve Cevapları) konusu , ...


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 10.07.2014, 02:30   #1 (permalink)
BaHaRamaZaN

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart AÖF Final Sonuçları Tıkla Öğren - 2014 AÖF Sonuçları Burada(AÖF Soru Ve Cevapları)

AÖF Final Sonuçları Tıkla Öğren - 2014 AÖF Sonuçları Burada(AÖF Soru Ve Cevapları)


AÖF Final Sonuçları Tıkla Öğren - 2014 AÖF Sonuçları Burada, AÖF tek ders sınavları ne zaman? AÖF tek ders sınavı ne zaman başlayacak? ,2014 AÖF Final Sonuçlarını Sitemizden Öğrenebilirsiniz. 2014 AÖF Tek Ders Sınav tarihleri tıkla Öğren, AÖF Final sonuçları öğrenme, Açıköğretim Fakültesi Final Sınavı sonuçlarını kamuoyuna duyurdu. 2014 ÖSYM AÖF Tek Ders Sınav Tarihleri Belli Oldu, 2014 AÖF Final Sonuçları - Tek Ders Sınav Tarihleri, ÖSYM AÖF Final Sonuçları Tıkla Öğren - 2014 ÖSYM AÖF Sonuçları Burada (ÖSYM AÖF Soru Ve Cevapları) ÖSYM AÖF Final Sonuçları Tıkla Öğren - 2014 ÖSYM AÖF Sonuçları Burada, ÖSYM AÖF tek ders sınavları ne zaman? ÖSYM AÖF tek ders sınavı ne zaman başlayacak?, AÖF 2014'te tek ders sınavı yaparak öğrencilerin tek dersten sınıfta kalmalarının önüne geçti. AÖF tek ders sınavı ne zaman başlayacak? ,2014 AÖF Sonuçlarını Tıkla Öğren, AÖF Final sonuçları öğrenme, Açıköğretim Fakültesi Final Sınavı sonuçlarını kamuoyuna duyurdu.

AÖF Final Sonuçları Tıkla Öğren - 2014 AÖF Sonuçları Burada(AÖF Soru Ve Cevapları)AÖF Final Sonuçları Tıkla Öğren - 2014 AÖF Sonuçları Burada, AÖF tek ders sınavları ne zaman? AÖF tek ders sınavı ne zaman başlayacak? ,2014 AÖF Final Sonuçlarını Sitemizden Öğrenebilirsiniz. 2014 AÖF Tek Ders Sınav tarihleri tıkla Öğren, AÖF Final sonuçları öğrenme, Açıköğretim Fakültesi Final Sınavı sonuçlarını kamuoyuna duyurdu. 2014 ÖSYM AÖF Tek Ders Sınav Tarihleri Belli Oldu, 2014 AÖF Final Sonuçları - Tek Ders Sınav Tarihleri, ÖSYM AÖF Final Sonuçları Tıkla Öğren - 2014 ÖSYM AÖF Sonuçları Burada (ÖSYM AÖF Soru Ve Cevapları) ÖSYM AÖF Final Sonuçları Tıkla Öğren - 2014 ÖSYM AÖF Sonuçları Burada, ÖSYM AÖF tek ders sınavları ne zaman? ÖSYM AÖF tek ders sınavı ne zaman başlayacak?, AÖF 2014'te tek ders sınavı yaparak öğrencilerin tek dersten sınıfta kalmalarının önüne geçti. AÖF tek ders sınavı ne zaman başlayacak? ,2014 AÖF Sonuçlarını Tıkla Öğren, AÖF Final sonuçları öğrenme, Açıköğretim Fakültesi Final Sınavı sonuçlarını kamuoyuna duyurdu. 2014 ÖSYM AÖF Fİnal Sonuçlarını Buradan Öğrenebilirsiniz, ÖSYM AÖF Final sonuçları öğrenme, Açıköğretim Fakültesi Final Sınavı sonuçlarını kamuoyuna duyurdu. ÖSYM AÖF Final Sonuçları Tıkla Öğren - 2014 ÖSYM AÖF Sonuçları Burada, ÖSYM AÖF tek ders sınavları ne zaman? ÖSYM AÖF tek ders sınavı ne zmaan başlayacak? , 2014 ÖSYM AÖF Sınav Sonuçlarını Buradan Öğrenebilirsiniz, 2014 ÖSYM AÖF Tek Ders Sınav Tarihleri Neler?, ÖSYM AÖF Final sonuçları öğrenme, Açıköğretim Fakültesi Final Sınavı sonuçlarını kamuoyuna duyurdu. ÖSYM AÖF'nin sitesi ogrenci.anadolu.edu.tr açıklanan sınav sonuçlarını haberimizin devamında görebilirsiniz. AÖF Tek Ders Sınav Tarihleri Açıklandı - 2014 AÖF Tek Ders Sınav Tarihleri ve AÖF Final Sonuçları, AÖF tek ders sınavları ne zaman? AÖF tek ders sınavı ne zaman başlayacak? AÖF Final sonuçları öğrenme, 2014 AÖF tek ders sınavı ile ilgili detaylı bilgiler. Açıköğretim Fakültesi, tek ders sınavı tarihlerini ve final sınavı sonuçlarını ve kamuoyuna duyurdu. AÖF'ün yayınladığı en güncel bilgileri haberimizin devamında görebilirsiniz.


AÖF Tek Ders Sınav Tarihleri Açıklandı - 2014 AÖF Tek Ders Sınav Tarihleri ve AÖF Final Sonuçları, AÖF tek ders sınavları ne zaman? AÖF tek ders sınavı ne zaman başlayacak? AÖF Final sonuçları öğrenme, 2014 AÖF tek ders sınavı ile ilgili detaylı bilgiler. Açıköğretim Fakültesi, tek ders sınavı tarihlerini ve final sınavı sonuçlarını ve kamuoyuna duyurdu. AÖF'ün yayınladığı en güncel bilgileri haberimizin devamında görebilirsiniz.

AÖF SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

AÖF SINAV SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ (AÖF) DUYURUSU:

1. Kayıtlı olduğu bölüm/programda tüm dersleri alan ve tek dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler tek ders sınavına girebilirler.

2. Öğrencinin sınava gireceği tek derse 2013-2014 öğretim yılı güz veya bahar döneminde kayıt yaptırmış olması gerekmektedir.

3. Başarısız olduğu tek dersten (DZ), (YZ) harf notu alan öğrencilere tek ders sınav hakkı verilmez.

4. Uygulamalı dersler (laboratuvar, pratik çalışma ve benzeri uygulamalı dersler) için tek ders sınav hakkı verilmez.

5. Tek ders sınav notu dönem sonu sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, dönem içi notları ile tek ders sınav notunun yüzdelik bilgileri dikkate alınarak belirlenir.

6. Tek ders sınavı sonucunda hesaplanan başarı notuna göre öğrencinin harf notu, ilgili dönemde o dersten bağıl değerlendirme sonunda oluşan harf notu aralıkları dikkate alınarak belirlenecektir.

7. Her ne sebeple olursa olsun tek ders sınavına katılmayan veya katılamayan öğrenciler için mazeret sınavı yapılmaz. Tek ders sınavına girmeyen öğrencilerin dönem sonu harf notları geçerli olacaktır.

8. Tek ders sınavı 20 Temmuz 2014 Pazar günü saat 14:00'de Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Samsun, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa ve cezaevinde olup tek ders sınavına girebilecek öğrenciler için bulundukları illerdeki cezaevlerinde gerçekleştirilecektir.

9. 20 Temmuz 2014 Pazar günü tek ders sınavının yapılacağı illerde ve KKTC/Lefkoşa'da bulunan AÖF büroları 10:00 - 15:00 saatleri arasında açık olacaktır.

10. Tek ders sınavına girecek öğrencilerin sistemimizde kayıtlı olan sınav merkezlerine göre sınav yapılacak illere atamaları aşağıda yer alan tablo kullanılarak Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrencilerimiz tek ders sınavına gireceği sınav ilini, 26-27 Haziran 2014 tarihlerinde TC kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] adresi "Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu" linkinden sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 444 10 26 nolu Öğrenci Etkileşim Merkezi'ni arayarak değiştirebilirler. Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadırlar.

AÖF tek ders sınav müjdesini verdi. AÖF tek ders sınavı ne zaman yapılacak?

AÖF tek ders sınavı nerelerde yapılıyor? AÖF Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Kamil Çekerol, sisteme getirdikleri önemli yeniliklerden bir tanesinin tek ders sınavı olduğunu kaydetti. Geçen yıl uygulamaya başlanan tek ders sınavı uygulamasında büyük bir başarı elde edildiğini belirten Çekerol, “Tek ders sınavı geçen sene sistemimizde uygulamaya başladığımız bir sınav oldu ve son derece de başarılı olduğunu gördük. Geçen yıl gerçekleştirdiğimiz tek ders sınavında, yaklaşık 56 bin öğrencimiz bir tek dersten okul uzatma durumundaydı. Sınava katılan 56 bin öğrencimizin 45 bininin, yani yüzde 80’inin başarılı olduğunu ve okullarını tamamladıklarını gördük. Bu bizi tabii ki son derece memnun eden bir sonuç oldu. O nedenle sistemsel bir değişiklik gerektirmemesi, yani şu anda bütün öğrenim hayatı boyunca öğrencilerimizin yönetmeliğimiz gereğinde yerine getirmek zorunda oldukları ders geçme, sınıf geçme gerekliliklerinde bir değişime neden olmaması nedeniyle tek ders sınavını rahatlıkla uygulayabilir durumdayız. Tek ders sınavını, sistemimiz içerisinde kabul edilebilir ve başarı oranının yüksek olduğu bir uygulama olarak görüyoruz” dedi.

YURT İÇİ PROGRAMLAR İÇİN TEK DERS SINAVI 20 Temmuz 2014’TE

Doç. Dr. Çekerol, tek ders sınavının 20 Temmuz 2014’te yapılacağını ifade ederek, “Tek ders sınavını bu yıl da öğretim yılının sonunda gerçekleştireceğiz. Tek ders sınavımızı, yurt içi programlarımız için 20 Temmuz 2014 tarihinde Türkiye’deki 11 şehirde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Lefkoşa’da gerçekleştiriyor olacağız. Bu sınava katılabilmek için gerekli olan koşullar; bu öğretim yılında o derse kayıtlı olan öğrencilerimiz, tek dersten mezun olup da sadece o dersten bekleyen öğrencilerimiz bu sınava katılabilir durumda olacaklar. Yine yaklaşık 100 bin öğrencimizin bu durumda olacağını ve onlar için bir organizasyon gerçekleştiriyor olacağımızı düşünüyoruz” diye konuştu.

YURT DIŞI PROGRAMLAR İÇİN TEK DERS SINAVI 10 AĞUSTOS 2014’TE

Yurt dışı programlar için yapılacak tek ders sınavının tarihini de açıklayan Çekerol, “Tabii sadece Türkiye içi değil yurt dışı programlarımızda da bu sınavlar gerçekleştirecek. Açık öğretim sisteminde üniversitemiz şu anda yurt dışında 8 farklı ülkede, 17 farklı şehirde eğitim-öğretimini sürdürüyor. Buralarda irtibat bürolarımız var ve sınavlarımızı 17 şehirde gerçekleştirir durumdayız. Tek ders sınavının boyutu biraz daha küçüldüğü için şu anda aldığımız karara göre, 10 Ağustos 2014’te yurt dışı programlarımızda; Almanya-Köln, Azerbaycan-Bakü, Kosova-Priştina ve Makedonya-Üsküp’te tek ders sınavımızı gerçekleştiriyor olacağız” şeklinde konuştu.

“TEK DERSTEN OKUL UZATILMASININ ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN GAYRETİMİZ SÖZ KONUSU”

“Öğrencilerimizin bir tek ders yüzünden okul uzatmalarının önüne geçmek için bir gayretimiz söz konusu” diyen Çekerol, şöyle devam etti:
“Gönül ister ki öğrencilerimiz buraya kalmadan öğretim yılı sonunda normal sınavlarıyla ara ve dönem sonu sınavlarında başarılı olup eğitim-öğretim hayatlarını o şekilde tamamlamış olsunlar. Verdiğimiz mezunlardan başarılı bir sistem olduğunu ve başarılı bir öğrenci grubuyla eğitim-öğretimimizi sürdürdüğümüzü düşünüyoruz.”

AÖF'de bütünleme sınavları olmadığı için açıklanması beklenen AÖF sınav sonuçları öğrenciler açısından büyük öneme sahip. Sınav sonuçları sınavın gerçekleştiği tarihinden itibaren genellikle 15 gün içinde [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] adresinde yayınlanıyor ve öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle sonuçlara ulaşabiliyor.

__________________
Aşk der ki sana: Yolumdaysan başım feda yoluna; ama bil ki senin de başını isterim yoluma. Kahır, kapris gelecekse senden amenna! Ama ayağına diken batarsa yolumda ah edip vahlanma!...
Aşk bilek gücü değil “YÜREKTİR”! Yüreğin yetmiyorsa düşme yollara!…
KaRaqiZz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 15:52