Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Hayat ve Eğlence > Astroloji > Akrep
facebook bağlan


Akreplere Dair.

Akrep kategorisinde açılmış olan Akreplere Dair. konusu , Akreplere Dair. Gözlerine bakın. Yeşil mavi kahverengi veya siyah olabilir; ancak bu gözler büyüleyici bir ısrarla delip geçici bakışlarla bakar insanların çoğu Akrebin ısrarlı bakışları altında kendilerini sinirli ve huzursuz ...


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 21.04.2014, 23:42   #1 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
yank Akreplere Dair.Akreplere Dair.Gözlerine bakın. Yeşil mavi kahverengi veya siyah olabilir; ancak bu gözler büyüleyici bir ısrarla delip geçici bakışlarla bakar insanların çoğu Akrebin ısrarlı bakışları altında kendilerini sinirli ve huzursuz hissederler. Önce kendinizi bu bakışların büyüsünden kurtarıp başka tarafa bakmak zorunda kalacaksınız. Her seferinde size böyle ısrarla bakacaktır. Bu Pluto kişiliğinin hiç kuşkuya yer bırakmayan özelliğidir. Akrebin gözleri sanki ruhunuzu delip geçercesine acımasızca içinizin derinliklerine bakar. Öyledirler.

Sonra O'nun konuşmasını dinleyin. Ses tonu kadife gibi yumuşak kısık ve son derece etkileyicidir konuşması ya ağır ve ölçülü ya da güçlü ve kesik kesik olabilir ancak ne söylerse söylesin kendisini hiçbir zaman küçümsemeyecektir. Akrep kesinlikle gurur sahibi bir insandır. O kendisinin ne olduğunu ne olmadığım çok iyi bilir ve başkalarının düşünceleri O'nun bu bilgisini değiştirmez. Hakaretler bir kulağından girer öbüründen çıkar ve komplimanlar O'nu yerinden bir santim oynatmaz. Başkalarının kusurlarını ve erdemlerini sayıp dökmelerine O'nun ihtiyacı yoktur. En iyi olasılıkla övgülerinizi sükunetle kabul eder; en kötü olasılıkla sizin niyetlerinizden kuşkuya düşer.

Gelecek sefer bir grup insanla bir aradayken Burçlar konusunu ortaya atın. Biraz çalışmayla burçları tanımanın oldukça kolay olduğundan söz edin. Birisi hipnotize eden bakışlarım yüzünüze dikerek olağanüstü bir güvenle karşınızda durup "Benim ne olduğumu tahmin edemezsiniz" derse kesinlikle "Siz Akrep'siniz." deyin. Belki de hayatında ilk kez gözlerini kırpacaktır. Ancak bakışları yalnızca bir an için sarsılacak sonra tekrar çabucak siz O'nun dikkatle gizlediği kimliğini açıklamadan önceki o soğuk sükunetine kavuşacaktır. Eğer gözleri çevrede dolaşan geveze bir Akrebe rastlarsanız O'nu astrolojinin kaydettiği nesli tükenmiş dodo kuşu kadar narin bir istisna olarak belirleyin. Doğumunda aldığı ağır yıldız etkileriyle huzursuz biri olan Kasım doğumlu bazı insanlar vardır. Ama siz tipik Akrebi tanımayı öğrenmeğe çalışıyorsunuz. Çok çok az sayıda sinirli tipte Akrebe rastlayacaksınız. Doğal yapı başka doğum ânı etkileriyle değişebilir ama ancak birazıcık.

Pluto insanlarının çoğunun güçlü fiziksel yapılan vardır. Yüzleri göze çarpacak kadar büyük veya keskin .hatlıdır açık bir şekilde anlamlıdır burun oldukça büyük bazen gaga biçimindedir. Genellikle yüz çok solgun neredeyse yan saydamdır; kaşlar kalın ve burun köprüsünün üstünde birbirine örülmüş görünümdedir. Akrebin varlığında kendisini ele veren belirgin elektrikli bir canlılık vardır. Ne kadar sakin olmağa çalışırsa çalışsın böylesine bir canlılık tümüyle gözlerden gizlenemez. Erkeklerin bacakları ve kollan çoğunlukla kızıltımı tonda tüylerle kaplıdır. Akreplerin çoğunun saçları ve gözleri koyu renktir. Ancak açık sansın tipleri de gözden kaçırmayın; Grace Kelly ve Billy Graham bunlara en güzel örnektir. Açık sansınlar azınlıktadır. Pluto karakterinin yüzeydeki sakinliği kaynayan iç yapısı gizlemek için dikkatle belirlenmiştir.

Böylesine üstün bir kişiliği kıskanmak gerekir. Duygulan ne kadar altüst olursa olsun bunların Akrebin o donmuş hareketsiz yüzüne yansıdığını çok nadiren görürsünüz. Bu insanlar gururlu ve bilinçli olarak yüzlerinde boş bir ifade taşırlar. Onlar yüzlerine durağan olmayı emrederler yüzleri de bu emre itaat eder (bir Akrebe itaat etmemek yürek ister). Akrebin kızararak veya ışıldayarak çatılarak veya sırıtarak kendini ele verdiğini pek göremezsiniz. Tebessümler ender görülür ancak içtendir. Vücut da yüzle aynı sırayı izler. Atlayıp sıçrayan ani hareketler veya sinirli davranışlar ender görülür. O hiçbir zaman utanarak çekinmeyecek veya gururlanarak kabarmayacaktır. Her zaman en az düzeyde tepki gösterir; çünkü sizin karakterinizi ve niyetinizi amansızca incelemek aynı zamanda kendi gizemini korumak Akrebin sanatıdır ve O bunun ustasıdır..

Çabuk hareket eden ve konuşan açık ve dostça davranışları olan. belirli bir Akrep tipi olduğunu önemle hatırlamak gerekir. Gözlerinin içine dikkatle bakın ve geçmişteki hareketlerini gerçek davranışlarım iyice düşünün. O tüm neşeli konuşmalarıyla sadece oyun oynamaktadır içinden O da daha tipik dengeli pluto insanlarıyla aynı derecede sert ve kararlıdır. Belki de biraz daha tehlikelidir çünkü aslını daha iyi gizlemektedir ve sizi daha kolaylıkla yanıltır. Ona tamamiyle zararsız bir insanmış gibi davranmaya başlayın; ateşle oynadığınızı anlarsınız. Bütün Akreplere karşı dikkatli olun. Onların habis olduğunu söylemek istemiyorum. Sadece yumuşak ya da saf olmadıklarını söylemek istiyorum. Bazı Akrepler gözlerinin iç dünyalarını ele verdiğini farkederek sık sık geceleri bile güneş gözlüğü takarlar.

Bir Akrebe büyük bir yeteneği olduğunu ve birgün bunun keşfedileceğini söyleyin; sükunetle ve rahatlıkla "Evet biliyorum" diye yanıt verecektir. Size bir iyilik yapıp yapamayacağını sorun cevabı aynı derecede basit olacaktır; "Evet tabii yaparım" veya "Hayır ben bunu yapamam."

Eğer hassas bir insansanız O'nun fikrini ve öğüdünü sormayın. Çıplak acı gerçeği öğrenirsiniz o'na sorarsanız söyler. Akrep bir konuda haklı çıkmak ya da dost kazanmak için sahte komplimanlar yapmaz insanları pohpohlamak gibi bir huyu yoktur. Size güzel birşey söylerse bunu iyi değerlendirin. Bunun içtenlikle söylendiğinden ve yaldızsız olduğundan emin olabilirsiniz. Size güzel bir sesiniz olduğunu söylerse duşun altında şarkı söylemeyi bırakıp hemen mikrofona sanlın. Çok güzel bir sesiniz olduğunu söylerse rahatlıkla Covent Garden'da konser verebilirsiniz. Size yardım etmek için hiç çaba harcamadan dağlan bile yerinden oynatabilir. Akrebin bencilliği hakkında duyduğunuz herşeye inanmayın O'nun öğütlerinden ve cömertliğinden yararlanmış olan minnet dolu insanların bazılarına kulak verseniz daha iyi edersiniz. Akrep doğal olarak ya son derece sadık kendisini O'na adamış hayranlarını ya da kıskanç ve hain düşmanlarını kendine çeker. Ama düşmanları bile O'na kinle dolu da olsa saygı duyarlar ve açıkça meydan okumamağa dikkat ederler O'na meydan okumaktan çekinmeyen çok az sayıdaki birkaç insan Akrebe saldırmanın ne kadar dikkat isteyen birşey olduğunu hatırlatan acı ve canlı örneklerdir. Unutmayın ki O'nun yıldızı Pluto nükleer enerjiyi yönetir.

Gene de bu insanlarda sık sık görülen bir tatlılık vardır; hasta veya umutsuz insanlara müşfik bir yakınlık gösterirler. Akrebin dokunuşu serin ve yumuşak olduğu gibi yakıcı da olabilir Güneşin durumu O'na izleyeceği çeşitli yollar gösterir. Sırf sokma zevkini tatmin etmek için başkalarını hattâ kendisini ölümcül olarak sokan geceyi seven akrebi taklit edebilir-ya da kendi sembolü olan ve dünyevi sınırların üstüne yükselen gücünü akıllıca ve hakça kullanan kartalın şanlı ve yükseklere erişen yolunu izler. MacArthur gibi büyük generaller Theodore Roosevelt gibi başkanlar Madame Curie ve Jonas Saik gibi bilim adamları kartallardır. Birleşik Devletler başkanlarının çoğu bu Burçta doğmuşlardır.

Gene de bu insanlarda sık sık görülen bir tatlılık vardır; hasta veya umutsuz insanlara müşfik bir yakınlık gösterirler. Akrebin dokunuşu serin ve yumuşak olduğu gibi yakıcı da olabilir Güneşin durumu O'na izleyeceği çeşitli yollar gösterir. Sırf sokma zevkini tatmin etmek için başkalarını hattâ kendisini ölümcül olarak sokan geceyi seven akrebi taklit edebilir-ya da kendi sembolü olan ve dünyevi sınırların üstüne yükselen gücünü akıllıca ve hakça kullanan kartalın şanlı ve yükseklere erişen yolunu izler. MacArthur gibi büyük generaller Theodore Roosevelt gibi başkanlar Madame Curie ve Jonas Saik gibi bilim adamları kartallardır. Birleşik Devletler başkanlarının çoğu bu Burçta doğmuşlardır.

Geceyi seven Akrebe gelince bunlardan birkaçı her halde sizi de sokmuştur. Eski astroloji bunlardan yılanlar diye söz eder. Karşılaştığınız Akreplerin hangi kategoriden olduğunu tahmin etmek zor değildir. Bazı Pluto insanları kartalla kendi kara büyüsünün kurbanı olan zehirli akrep arasında bir yere düşerler. Bunlar gri kertenkelelerdir. Bunlarda yüksek özveri kendilerine duydukları nörotik bir ilgiye; ve ruhsal yetenekler her an saldırabilecek pusudaki kötülükleri algılayan korkakça bir vesveseye dönüşmüştür. Güçlü yüreklilik kendi çevresinde bükülerek zehirli akrepler gibi acımasızca intikam peşinde koşacağına-ya da kartallar gibi böyle kin duygularının üstüne yükseleceğine her küçük incinmede karmakarışık nefret duygularının içine çekilerek direkt bir harekette bulunmadan kaderin düşmanlarını cezalandıracağını umar ve hemen hemen bilinçsiz olarak onların mahvolmasını diler.


Akrep kendisine verilen bir armağanı veya yapılan bir iyiliği asla unutmaz ve cömertçe karşılık verir. Bunun aksine kendisine çektirilen bir acıyı veya yapılan bir haksızlığı da unutmaz ve buna verilecek karşılığın çetin yollan vardır. Kartal düşmanını ezecektir ki bir daha hiçbir zaman kendisine zarar vermemeyi öğrensin. Savaşı kazanır ve yenilgiye uğrattığı insanın kendi yoluna gitmesine izin verir. Öldürücü gece Akrebi ise önce sokacak sonra yok etmeyi plânlayacak sonra gene sokacaktır. O yalnızca skoru eşitlemekle yetinmez. O düşmanını tamamiyle yok etmek ya da en azından ona üstün gelmek zorundadır. Tipik zehirli Akrep geceleri uyumadan nasıl öç alacağını hesaplar. Eğer komşulardan biri kasten O'nun çamurluğunu çizerse ertesi gün Okomşusunun arabasının iki çamurluğunu birden çizecek ve belki de özenle yapılmış olan çiti de arabasıyla iyice ezip geçecektir. Bu Akrepler düşmanlarına pabucu ters giydirmekle yetinmezler bir de ayrıca ayağına zamkla yapıştırırlar. Bununla birlikte gri kertenkelelerde Pluto nefreti için için yıllarca süren bir kine dönüşür ve sonunda kaçınılmaz olarak derin bir melankoliye veya uzun süren fiziksel bir hastalığa neden" olur. Akrebi yiyip bitiren gücenikliği içinde kalır ve hiçbir zaman ifade edilmezse ölümcül bir kesinlikle kendisini zehirler. Bu kin dışa dönerse suçluluk duygusu yaratır çünkü sokucu Akrep herşeyi söyleyip yaptıktan sonra savunmasız birine zarar verdiği için utanç duyar. Bu yüzden bunların hiçbiri olmamalı kin ne içe ne de dışa dönmelidir. Kartalın yaptığı gibigörmemezlikten gelip unutarak onu fethetmek-bir daha asla öfkeyle geriye bakarak misillemeye kalkışmamak gerekir.

__________________
Sezqin-X- isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 1
Sezqin-X-
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 11:02