Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Resim - Galeri > Avatar, İmza ve Gif Dünyası > Anlamlı Sözler Ve Nickler
facebook bağlan


Cuma mesajları en güzel cuma mesajları 2014 Cuma Mesajları

Anlamlı Sözler Ve Nickler kategorisinde açılmış olan Cuma mesajları en güzel cuma mesajları 2014 Cuma Mesajları konusu , Cuma mesajları en güzel cuma mesajları 2014 Cuma Mesajları İslam gibi dinimiz var,Cuma gibi günümüz var, Hz Muhammed(SAV) gibi sahimiz var. Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır. Ayaklarımızı yere sağlam bastır ve ...


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 15.04.2014, 19:15   #1 (permalink)
BaHaRamaZaN

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cuma mesajları en güzel cuma mesajları 2014 Cuma MesajlarıCuma mesajları en güzel cuma mesajları 2014 Cuma Mesajları


İslam gibi dinimiz var,Cuma gibi günümüz var, Hz Muhammed(SAV) gibi sahimiz var.


Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır. Ayaklarımızı yere sağlam bastır ve inkarcılara karşı bize yardım et. Bakara Suresi Ayet 250


Sevgi hak edenin, umut sabredenin, zafer inananın, mutluluk bekleyenin, bunların tümü senin ve sevdiklerinin olsun.Hayırlı Cumalar


Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmisine vesile olan Cumanız mübarek olsun.


Cumanın güzel yüzü yüregine dokunsun, seytan senden uzakta, melekler basucunda olsun, günes öyle bir dogsun ki dualarin kabul Cuma günün mubarek olsun.


Ya Rabbi Gönlümün tesbihine umut boncukları dizdim tane tane Her çekişte AF diliyorum ve sana sığınıyorum rahmetine.... Sen affedicisin effetmeyi seversin bizleride bu mesajı okuyup Amin diyem kullarınıda Affeyle.. cuma mesajları

[​IMG]


Selatü selaya yolladim Mevlaya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma’ya.


Allah'ın adıyla başladığınız her işinizde başarılar dilerim. Cuma gününüz Mübarek Olsun.

[​IMG]


SANA ŞÜKÜR ALLAHIM


Aldığım hava için
Şu sıcak yuva için
Yaptığım dua için
Sana şükür Allah'ım


Ateş için, kül için
Şu seven gönül için
Şu kırmızı gül için
Sana şükür Allah'ım


Çiçek kokusu için
Ekmek için, su için
Şefkat duygusu için
Sana şükür Allah'ım


Yaz için, bahar için
Elma için, nar için
Gökten inen kar için
Sana şükür Allah'ım


Yaprak veren dal için
Sarı için, al için
Petek petek bal için
Sana şükür Allah'ım


Sabah için, tan için
Damarlarda kan için
Verdiğin şu can için
Sana şükür Allah'ım


(Ahmet Mahir PEKŞEN)
Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu cuma gününde dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle cumanız mübarek olsun.
ALLAH’ın aşkıyla yan bugün, Mevlana gibi dön bugün, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece. Hayırlı cumalar
Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği cuma gününü kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.
Mübarek cuma gününüzü kutlar, herşeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim. hayırlı cumalar.
ALLAH'IM!


Elimizden tut, dostlarının yüzüne baktığın gibi bize de rahmetinle teveccühte bulun..


İç dünyamızı varlığının ziyasıyla nurlandır ve bizi sensizliğin zulmetlerinden, zindanlarından halâs eyle; halâs eyle ve eşiğine baş koymuş kapının şu sadık kullarını yalnız bırakma.


Senden kalblerimize ışık, iradelerimize güç, düşüncelerimize istikamet, niyetlerimize de ihlas istiyoruz. Bizleri iç dünyamızla yeniden inşa ederek ruhlarımıza ahsen-i takvîm sırrını duyur ya Rabbi!


Cuma gününün feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Cumanız mübarek olsun..


[​IMG]
Rabbim! Göğsümü açıp genişlet. İşimi kolaylaştır. Dilimdeki düğümü çöz. Ki söyleyeceklerimi kavrasınlar. Taha Suresi Ayet 25-28


Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı cumalar dilerim
Rabbimiz! Bize dünyada da güzellik ver, ahirette de güzellik ver. Bizi ateş azabından koru. Bakara Suresi Ayet 201
Cemalini göster bize cennetine davet et.
Allahım kalbimizde kanaat, kalbimizde rahatlık, sıratta selamet,
tatlı Canımız sana emanet.
Son nefesimizde selametler ihsan eyle.
Kabir dualarımızı asan eyle.
Cuma Gününüz mübarek olsun. ALLAH sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.


İlk Peygamber Hz. Adem ,Cuma günü yaratıldı ve Cuma günü Cennetten çıkarıldı.Cennettekiler Allah C.C Cuma günleri göreceklerdir.


Cennetine davet et Allahim, kabrimizde rahatlık, sıratta selamet, tatlı canımız sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle Ya Yarabbim


Allah C.C Cuma gününü Müslümanlara mahsus kılmıştır.Cuma namazı vaktinde alış veriş günahtır.
Övgü Allah’adır. O ki gökleri ve yeri yaratmıştır, karanlığı ve ışığı var etmiştir.Buna rağmen inkarcılar Rablerini başkaları ile denk tutuyorlar. Enam Suresi Ayet 1
Bugün Cuma günüdür.
Dinimiz İslam dinidir.
Dinimiz İslam olduğuna yedi binin sınıfına mühürledik üstüne.
La ilahe illallah 3 muradımız var.
Biri ALLAH,
Biri cennet ve ırmak ,
Biri didarını görmek.


Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek cuma gününüzü kutlarım ALLAHa emanet olun. Hayırlı cumalar
Cuma günü geldiği için sevinen bir müslümana,kıyamete kadar hergün,o kadar sevap verilir ki,adedini Allah C.C bilir


Ya Rabbim
İhsan buyurduğun nimetlerini geri almandan, azabının ansızın gelip çatmasından, gazabına sebep olacak şeylerden Sana sığınırız.Bizlere yol göster Allahım!
Cuma günü yapılan ibadetlere,diğer günde yapılanların iki katı verilir.Buna karşılık,Cuma günü işlenen günahlar da iki kat yazılır.


Cuma günü namaza çağırıldığı zaman, hemen Allah’ı anmaya koşun ve alış verişi bırakın. Eğer bilmiş olsanız, elbette bu,sizin için daha hayırlıdır. (Cuma Suresi /9)


Özürsüz 3 Cuma'yı terkeden kimsenin kalbin Allah mühürler. (Hadis-i Şerif)


Cemalini göster bize cennetine davet et.
Allahım kalbimizde kanaat, kalbimizde rahatlık, sıratta selamet,
tatlı Canımız sana emanet.
Son nefesimizde selametler ihsan eyle.
Kabir dualarımızı asan eyle.


Gül bahçesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Kainatin en güzel gülünün kokusunun üzerinizde olmasi temennisiyle. Cumanız Mubarek Olsun.


Allahım!
Sen'den dünya ve ahirette af ve afiyet diliyoruz. Her türlü semavi ve arzi afet ve belaları üzerimizden uzaklaştırmanı istiyoruz.
Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu Mübarek günde dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle Cumanız mübarek olsun.


ÇOK ŞÜKÜR


Tutmak için el verdin
Konuşmaya dil verdin
Koklamaya gül verdin
Rabbim sana çok şükür


Yürürüz ayak verdin
Duyarız kulak verdin
Ağızda damak verdin
Rabbim sana çok şükür


Şu güzel çiçek için
Uçan kelebek için
Yediğim ekmek için
Rabbim sana çok şükür


Annem için Allah'ım
Babam için Allah'ım
Verdiğin her şey için
Rabbim sana çok şükür


Cennetinle cemalini cümleyle beraber bize de nasip eyle.
La ilahe illallah salalar duası için ,
Muhammeder Rasulallah arşı ala gölgesi için, salalar duası için
Ya celil, etme sefil gönder delil. İlahi ya Rabbi!
Hacetimizi rahmet dergahına ulaştır, dua ya açılan elleri icabete eriştir.
Ey Allah'ım Bu cuma günü hürmetine bizleri yapmış olduğumuz günahlarımızdan ötürü huzurundan kovma.. Bizleri kaldıramıyacağımız yükler ile tâbi tutma.. Bizleri dünyanın süslü görünüşlerinden, kandırıc oyunlarından ve oyalayıcı mevkilerinden koru.
Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği Mübarek Cuma gününü kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.


Allahım!
Sen ölümlerin en güzeli ile bizi huzuruna al Allahım! Ölümümüzü her türlü şerden kurtulup rahata erme vesilesi yap Ya Rabbi! Allahım! Bizleri Sen'i çok zikreden, Sana çok şükreden, Sen'den çok korkan, Sana çok itaat eden, Sana karşı saygı ile dopdolu olan, ahu efgan edip dua dua yalvaran ve durmadan Sana teveccüh eden kullarından eyle.


Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Cuma gününüz Mübarek Olsun.
Muradımızı ver Melekler duası ile
LA İLAHE İLLALLAH kalbimizi karartma,
LA İLAHE İLLALLAH rızkımızı azaltma,
LA İLAHE İLLALLAH kabrimizi daraltma.
LA İLAHE İLLALAH senden başka kapı aratma,
LA İLAHE İLLALAH imanlı sabır, Muhammeder Resulullah azapsız kabir nasip eyle.
Allah’ım bizi affeyle, her derdimizi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, kabre girdiğimiz zamana sual meleklerini asan eyle.
[​IMG]
Allahım!
Sana itaat edilir, Sen karşılığını verirsin; Sana isyan edilir, Sen bağışlar ve af edersin, darda kalanlara icabet eder, zararı, sıkıntıyı ortadan kaldırıp, hastalara şifa, dertlilere deva verir, günahları bağışlar, tövbeleri kabul edersin. Sen bizlerin dualarını kabul buyur Allahım!Allahım!
Sana itaat edilir, Sen karşılığını verirsin; Sana isyan edilir, Sen bağışlar ve af edersin, darda kalanlara icabet eder, zararı, sıkıntıyı ortadan kaldırıp, hastalara şifa, dertlilere deva verir, günahları bağışlar, tövbeleri kabul edersin. Sen bizlerin dualarını kabul buyur Allahım!

Amin ecmain....Hayırlı cumalar

Lailahe illallah üç muradim var, biri cennet, bir irmak diyarini görmek. Aç cemalini göster diyariniIlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadigim zaman bu duami sana emanet ederim.


Dostlarım
bu dünya kimseye kalmıyor
Rabbim gerçek hayatımıza elimiz dolu gitmeyi nasib etsin
dualarımızı katında makbul kılsın
hiçbirimizi dostsuz,duasız,yardımsız,umutsuz,çaresiz bırakmasın
selamlar
sevgiler
saygılar
“”"”"H A Y I R L I C U M A L A R”"”
YA FETTAH, YA RAHMAN YA RAHİM YA KERİM YA REZZAK YA GAFFUR, YA AZİZ, YA METİN, yarabbim bu güzel isimlerinin hürmetine, peygamber efendimiz Muhammet Mustafa (Sav) hürmetine, şu an okunan öğle ezanları ve cuma gününün hürmetine, tüm sevdiğin kullarının hürmetine,
Benim , Ailemin, tüm dua dostlarımın ve müslüman kardeşlerimin maddi ve manevi tüm sıkıntılarını gider yarabbim. Senden başkasına muhtaç etme. Rızandan ayırma, af ve mağfiret ettiğin efendimizin şefaatine nail olan kullarından eyle yarabbim. Sen dilersen olmazlar olur, sen dilemezsen yaprak kımıldamaz, yarabbim ne olur sıkıntılarımızı gider, eman ver.Hayırlı cumalar


Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek dinimizin seçtiği haftanın özel günü olan cumanızı kutlarım


Özünün hakikati ve yüzünün nuru üzerine yemin ederiz ki, Sana duyduğumuz ihtiyaç, Senin zenginliğine denk! Sana olan ihtiyacımız Senin büyüklüğün kadar…

Kul nâfilelerle bana durmadan yaklaşır, nihayet onu severim Bir kere de onu sevdim mi, artık o kulumun işiteceği kulağı olurum, göreceği gözü olurum (Kudsi Hadis) sevilen kullardan olmak duasıyla cumanız mübarek olsun.

Günler bize dostların güzelliğiyle, geceler onların dualarıyla mübarek oluyor.Umudumuz dostların hediyesi, duamızsa sizlerin sevgisi. Cumanız mübarek olsun..

Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek dinimizin seçtiği haftanın özel günü olan cumanızı kutlarım.

Rabbimiz! Güçsüzlüğümüzü ve Senin isteklerini yerine getirmedeki yeteneksizliğimizi Sana şikayet ediyoruz. Üzüntümüzü ve tasamızı da yalnız Sana arz ediyoruz.Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı cumalar dilerim.

Huzur ve güven içinde yenen kuru bir ekmek,endişe içinde yenen baldan daha tatldırNamus içinde yaşanan bir çadır,ahlaksızlığın hüküm sürdüğü bir köşkte yaşamktan daha sevimlidir..Cumanız Mübarek Olsun

Kul nâfilelerle bana durmadan yaklaşır, nihayet onu severim Bir kere de onu sevdim mi, artık o kulumun işiteceği kulağı olurum, göreceği gözü olurum (Kudsi Hadis) sevilen kullardan olmak duasıyla Cumanız mübarek olsun..

Günler bize dostların güzelliğiyle, geceler onların dualarıyla mübarek oluyor.Umudumuz dostların hediyesi, duamızsa sizlerin sevgisi. Cumanız mübarek olsun..

Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek dinimizin seçtiği haftanın özel günü olan cumanızı kutlarım


Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah'ın lütfundan nasibinizi arayın Allah'ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz...

Cumamız mübarek dualarımız ve töbelerimiz kabul olsun Selamların en güzeli sizlerin üzerine olsun..Allah aşkı neler yaptırmaz ki insana? Bir can değil, binlercesi feda olsun yoluna. Cumanız Mübarek Olsun.Bugün bayram olsun Hüzünler dönüşsün sevince. Rabbim yaralarımızı sarsın Rauf adıyla Kalbimizdeki marazları gidersin Şafi namıyla Cumanız mübarek olsun!Yakınlık ne zamanla ne mekenla sınırlıdır.Eller Allah'a açıldığında akla ilk gelen sevilenlerdir.Aklımda yürüğimde ve duamdasınız.Cumanız mübarek olsun.Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek dinimizin seçtiği haftanın özel günü olan cumanızı kutlarım.

Günler bize dostların güzelliğiyle, geceler onların dualarıyla mübarek oluyor.Umudumuz dostların hediyesi, duamızsa sizlerin sevgisi. Cumanız mübarek olsun.Rabbim sen unutan kullarindan etme bizi,dara dusunce hatirlayan kullardan etmi bizi yuce rabbim seni her vakit anan kullardan eyle bizi cumaniz mubarek olsun.Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. saadetler hepimizin olsun. ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. cumanız mübarek olsun.Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı cumalar dilerim.


Allah'ın (c.c.) rahmeti, mağfireti, bereketi üzerinize olsun. Rabbim günümüzü hayırlı ve bereketli kılsın, talebelere zihin açıklığı nasip eylesin. Hayırlı cumalar diliyorum.

Kalbinizden gecen tüm dua'lar, dilinizden amin olarak dökülsün inşallah. Hayırlı cumalar...


Günlerin en değerlisi Cumadır. Cuma günü bayramlardan ve aşure gününden daha değerlidir. Cuma günü dünyada ve ahirette müminlerin bayramıdır. Cumanız mübarek olsun.


Bütün güzeliklerin kilidini kendinde bulunduran Rabbim, hakkımızda en hayırlı kilitleri aç. Amin. Cumamız bayram tadında olsun inşaALLAH.

Ya Rabbi, Sen affetmeyi seversin. Bağışlıyanları en hayırlısı Sensin. Affedicisin. Rabbim, bizleri, annemizi babamızı ve affına muhtaç tüm inananları bağışla. Rabbimiz, bizlere hayırlı iş, hayırlı eş, hayırlı ömür ve hayırlı ölüm nasib eyle. Amin. Dualarınızda bizleri de eksik etmeyin inşallah. Hayırlı Cumalar.

Rabbim Cuma hürmetine, amellerimize ihlas, gönlümüze huzur, hastalıklarımıza şifa nasip eylesin. Hayatımızın en hayırlı anında, kendisine layık kul, Efendimiz (s.a.v) layık ümmet eylesin. Şuurlu, esmayı seyre dalıp, Rabbine teslim olan kullarından eylesin. Cumamız mübarek olsun inşallah.


Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. sende dua et Allaj için. Cumanız Mübarek Olsun.
-Kimi zamanlar vardır en muhabbetli en uhuvvetli ve en güzel, en içten müminin bayramıdır böyle zamanlar. En güzel günün Cuma olsun Cumanız Mübarek Olsun

-Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma arkadaş olan ve tüm gönüllerin dert ortağısın. beni benden uzağa at, senden uzağa atma. Cumanız Mübarek Olsun.

-Rabbim sen unutan kullarindan etme bizi,dara dusunce hatirlayan kullardan etmi bizi yuce rabbim seni her vakit anan kullardan eyle bizi Cumaniz Mubarek OlsunEy Rabbim, ihsan buyurduğun nimetlerini geri almandan, azabının ansızın gelip çatmasından, gazabına sebep olacak şeylerden Sana sığınırız. Bizlere yol göster Ey Rabbim... Cumanız mübarek ve kabul olur inşallah.

Rabbim Rızasından ayırmasın, iki dünyada da hayırlarla sonuç verecek ameller işlememizi nasip etsin. Allah.c.c cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.​

Allahım şeytanın şerrinden, kabirdeki yılanlardan, çıyanlardan, ölümün dehşetinden, kabirin azabından, sıratın zulmetinden muhafaza eyle Allahım. Cumanız Mübarek Olsun. Cumanın bereketi hayrı üzerinize olsun.

Günlerin en kıymetlisi cuma'dır. Cuma günü, bayram günlerinden ve Aşura gününden daha kıymetlidir. Cuma: dünyada ve Cennette müminlerin bayramıdır. Cumamız Mubarek olsun​

Ey inananlar! Cuma günü namaz için çağrıldığınız zaman, Allah'ı anmaya koşun, alışverişi bırakın. Eger bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır. Allah cumanızı kabul ve mübarek eylesin.

Rahmet rüzgârıyla savrulup cennet bahçesin de durmak, ehli dünyadan geçip mevlayı bulmak, gönüller sultanı ile beraber olmak dileğiyle Allah cc cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.​


Ey insanlar! gaflet uykusundan uyanın!bekliyor bizi bu dehşeti günler… tevbe edin kardeşler… ALLAH BELKİ AFFEDER..hayırlı cumalar
Cuma gibi günümüz var Islam gibi dinimiz var Muhammed gibi sahimiz var Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne Cumanız Mübarek OlsunCumamız mübarek dualarımız ve töbelerimiz kabul olsun Selamların en güzeli sizlerin üzerine olsun.S.A Alnı secdelerde duran hatrına, hesabı nefsine soran hatrına, gözlerini ilimle yoran hatrına, emaneti yoluna seren hatrına, seni sevindiren söz hatrına, KABE’de ağlayan diz hatrına, MUHAMMED(S.A.V) kokulu gül hatrına YARABBİ! Alemi AFFET!(Amin) hayırlı cumalar


Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kur’an-ı Kerim’i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap. Hayırlı Cumalar
Aderito, 14 Aralık 2012 #10
HazaN
HazaN
Üye
Katılım:21 Nisan 2007
Mesajlar:22.364
Beğenileri:79
Ödül Puanları:48
Yer:Konya
Cevap: Cuma mesajları en güzel cuma mesajları

Bütün kapıları açan anahtarları kendinde bulunduran yüce Allah'ım. Hakkımızda en hayırlı olan kapıyı aç. Hayırlı nurlu cumalar

Cuma günü vefat eden müminlere şehit sevabı verilir ve kabir azabından korunur. Cumamız Mubarek olsun inşaallah.

Cuma günleri, tüm iyiliklerin hazinesidir ve güzel olan şeylerin menbaıdır. Allah cumanızı kabul ve mübarek eylesin inşallah

Cumamız mübarek dua'larınız kabul, yaşantınız Allah yolunda ve hayırlar ile dolu olsun İnşaallah. Cumanız mübarek ve hayırlı olsun

Rahmet rüzgârıyla savrulup cennet bahçesin de durmak, ehli dünyadan geçip mevlayı bulmak, gönüller sultanı ile beraber olmak dileğiyle Allah cc cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.

__________________
Aşk der ki sana: Yolumdaysan başım feda yoluna; ama bil ki senin de başını isterim yoluma. Kahır, kapris gelecekse senden amenna! Ama ayağına diken batarsa yolumda ah edip vahlanma!...
Aşk bilek gücü değil “YÜREKTİR”! Yüreğin yetmiyorsa düşme yollara!…
KaRaqiZz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 2
KaRaqiZz, Lothlorien
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 00:54