Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Resim - Galeri > Avatar, İmza ve Gif Dünyası > Anlamlı Sözler Ve Nickler
facebook bağlan


Aşure Günü Özel Kutlama Mesajları,Muharrem Ayı Sözleri,En Güzel Aşurelik Sözler,2015 Aşure Mesajları

Anlamlı Sözler Ve Nickler kategorisinde açılmış olan Aşure Günü Özel Kutlama Mesajları,Muharrem Ayı Sözleri,En Güzel Aşurelik Sözler,2015 Aşure Mesajları konusu , Aşure Günü Özel Kutlama Mesajları, Muharrem Ayı Sözleri, En Güzel Aşurelik Sözler, 2015 Aşure Mesajları aşure Günü Özel Kutlama Mesajları, Muharrem Ayı Sözleri, En Güzel Aşurelik Sözler, 2015 Aşure Mesajları, ...


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 06.11.2014, 22:08   #1 (permalink)
BaHaRamaZaN

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
gull Aşure Günü Özel Kutlama Mesajları,Muharrem Ayı Sözleri,En Güzel Aşurelik Sözler,2015 Aşure MesajlarıAşure Günü Özel Kutlama Mesajları, Muharrem Ayı Sözleri, En Güzel Aşurelik Sözler, 2015 Aşure Mesajları


aşure Günü Özel Kutlama Mesajları, Muharrem Ayı Sözleri, En Güzel Aşurelik Sözler, 2015 Aşure Mesajları, sevdiklerinizin aşure günün kutlayın, aşure günü sözler, aşure günü mesajları, aşurelik özlü sözler

Çünkü o, Allah'ın ayıdır. Onda öyle bir gün vardır ki, Allah o günde bir kavmin
tevbesini kabul etmiş ve o günde başka bir kavmi de affedebilir" buyurdu.
Tîrmizî. Savm: 40.

"Muharrem ayı Hicrî senenin başlangıcıdır. Böyle bir yılı oruç gibi hayırlı bir temele
dayamak daha güzel olur. Bereketinin devamı da daha fazla ümit edilir"
İmam-ı Gazali,

Aşure günü için güzel sözler Cenab-ı Allah bu aşure günüzün hayırlara vesile olmasını ve tuttuğunuz ibadetlerinin hem kabul hem de makbul olmasını dileriz.

Ey nefsim İşlemiş olduğun günahların keffaretini isteseler, hangi mal ve zenginlik ile ödeyebilir ve gücün yetebilir.

Allah Azze ve celle sana bu fırsatı sunuyor. Aşure günü tuttuğun üç günlük oruç seni bütün senenin günahlarından kurtaracak.

Akıllı ol ey nefsim Ve bu fırsatı kaçırma. Senin bu kadar günahlarının arasında bu tür fırsatlara ihtiyacının ne kadar büyük olduğunu unutma.

Tevbe et ve Allah'a dön. Aşure Günü; Mübarek günlerden biriside aşure günüdür, bu günlerde oruç tutmak sünnet-i müekkeddir.

Aşure Günü'nün orucunun bütün bir senenin günahına keffaret olduğu hadis-i şerifde beyan edilmiştir. Kişinin bu günde ehline bol harcaması ve ihtiyaçları olan müslümanlara da bol sadaka vermesi icab eder.

Kim ailesine aşüre günü geniş (cömert) davranırsa Allah da ona senenin geri kalan günlerinde geniş davranır. (Beyhaki)

Her aydan da üç gün oruç tutmak sünnet olduğu için, kişi bu aşure gününü de vesile ederek üç gün oruç tutarsa çok efdaldir. Aşure gününüz hayırlar getirsin..

Aşure Gününüz Mübarek Olsun Dualarınız Kabul Olsun… Kim ailesine aşüre günü geniş (cömert) davranırsa Allah da ona senenin geri kalan günlerinde geniş davranır. (Beyhaki) Aşure Gününüz Mübarek Olsun.. Tuttuğunuz Oruçlar ve Dualarınız Makbul ve Kabul Olsun… Her aydan da üç gün oruç tutmak sünnet olduğu için, kişi bu aşure gününü de vesile ederek üç gün oruç tutarsa çok efdaldir. Aşure gününüz hayırlar getirsin.. Rabbim bu mübarek günde affedilmemiş günahımızı bırakmasın. Aşure Gününüz Hayırlı Olsun... Aşure gününü de taatla geçirmek suretiyle değerlendirmek lazımdır. Yalnız bu aşure gününü bir gün önce ve bir gün sonra oruç tutmakla üç güne tamamlamak daha efdaldir. Aşure Gününüz Mübarek Olsun. Aşure Gününüz Mübarek Olsun. Dualarınız ibadet ve orucunuz kabul olsun…

Aşure günü için güzel sözler

Cenab-ı Allah bu aşure gününün hayırlara vesile olmasını ve tuttuğunuz ibadetlerinin hem kabul hem de makbul olmasını dileriz.

Ey nefsim İşlemiş olduğun günahların kefaretini isteseler, hangi mal ve zenginlik ile ödeyebilir ve gücün yetebilir. Allah Azze ve celle sana bu fırsatı sunuyor. Aşure günü tuttuğun üç günlük oruç seni bütün senenin günahlarından kurtaracak.

Akıllı ol ey nefsim Ve bu fırsatı kaçırma. Senin bu kadar günahlarının arasında bu tür fırsatlara ihtiyacının ne kadar büyük olduğunu unutma. Tevbe et ve Allah'a dön.

Her aydan da üç gün oruç tutmak sünnet olduğu için, kişi bu aşure gününü de vesile ederek üç gün oruç tutarsa çok efdaldir. Aşure gününüz hayırlar getirsin..

Aşure gününüz geceniz mübareklere vesile olsun!

Rabbim bu aşure gününün hayırlara vesile olmasını ve tuttuğunuz ibadetlerinin hem kabul hem de makbul olmasını dileriz.

Aşure gününüz mübarek ola

Aşure Gününüz Mübarek Olsun Dualarınız ibadet ve orucunuz kabul olsun

Ekseriyetle kabul edildiğine göre aşure günü meydana gelen olayları şöyle sıralamak mümkündür;
1- Âdem (a.s.)’ın tövbesi kabul edilmiştir. 2- Nuh (a.s.) ve bağlıları tufandan kurtulmuştur. 3- İbrahim (a.s.)’ın Nemrut tarafından atıldığı ateş bahçeye dönüşmüştür. 4- Yusuf (a.s.) atıldığı kuyudan çıkarılmıştır. 5- Yıllarca sonra Yakub (a.s.) oğlu Yusuf’a kavuşmuştur. 6- Eyyüb (a.s.) hastalığından şifayab olmuştur.7- Musa (a.s.) firavun ve ordusundan kurtulmuştur. 8-Yunus (a.s.) balinanın karnından çıkmıştır.
Her sene aşure günü hatta muharrem ayı boyunca yapılan aşure yemekleri bize bu sekiz olay ve bu olayla ilgili birçok ibretlik vaka’dan ibret almamızı hatırlatır:
1- Âdem (a.s.) eşi Havva ile birlikte yaklaşmaları yasaklanmış olan ağacın meyvesinden beraberce yediklerinden dolayı hem cennetten indirilmişler ve hem de birbirlerinden çok uzak yerlere (Âdem Seylan adasına, Havva Cidde’ye) indirilmişlerdir. Buradan hemen şu dersi alabiliriz. Âdem ile Havva karı-koca olarak beraberce Allah’ın bir yasağını işledikleri için cennetten atılmakla kalmamış, ayrıca birbirlerinden ayrılmışlar. Şu halde tüm çiftler anlaşarak birlikte Allah’ın hoşlanmadığı bir işi yapmaktan sakınmalıdır. Aksi halde birbirlerinden ayrılma cezasına da çarptırılabilirler.
Bu arada Âdem’in ancak cennetin kapısı üzerinde gördüğü ismin sahibi Hz. Muhammed’in hürmetine affedilmesini istemesinden sonra tövbesinin kabul edilmesi Peygamberimizin Allah katındaki derecesinin çok büyük olduğunu göstermektedir. Buna ümmetleri olarak sevinmeliyiz. Ayrıca Hindistan güneyindeki Seylan adasında siyahlanan vücudunun beyazlanmasını istemesi üzerine Allah’ın ona ayın 13, 14, ve 15. günleri oruç tutmasını emretmesi ve onları tutarak beyazlanması her ayın 13,14 ve 15.ci günleri oruç tutmanın mendup (müsbtehab’ın küçüğü olan bir ibadet) olarak sevap getireceğini gösterir.
2- Nuh’un (a.s.) aşure günü Müslüman olanlarla birlikte tufandan kurtulması birçok olayı hatırlatarak ince dersler vermektedir. Öncelikli olarak Nuh’a inananların varlıksız kimseler olduğu ve aşağılandıkları; fakat onları aşağılayanların boğulup gittiği ve onların hayatta kalarak eski dünya dediğimiz üç kıtanın dedeleri olma hakkını kazanmış olmaları ve bütün bu insanların bu günkü hayatlarını o günün Müslümanlarına borçlu olduğu dersini çıkarıyoruz.
Ayrıca Nuh’un bir oğlunun babasına inanmayıp onun gemisine binmeyerek boğulup gittiği ve tufan sonrası oğlunun durumunu soran Nuh’u Allah’ın azarlaması iman etmedikçe babası peygamber dahi olsa hiçbir kimsenin Allah tarafından kabul edilmeyeceği dersini vermektedir. Yani hiçbir kimse her hangi bir yakınının meziyeti sayesinde kurtuluşa eremez; kendisi meziyetli olmaya çalışmalıdır.
Burada bir yanlışı da düzeltmemiz gerekiyor. Tufan olayını anlatan Hud suresi 48. ayeti Cudi dağına oturan gemiden selametle inmesini emretmesi geminin ayette belirtildiği gibi bugün Hakkâri ilinin hudutları içinde bulunan Cudi dağına oturduğunu, Ağrı dağı gibi çıkış ve inişi tehlikeli olan bir dağa inmediğini göstermektedir. Buradan çevreyi gözetlemek için bahaneler arayan ABD ve diğerlerinin palavralarına inanılmaması gerektiği anlaşılmaktadır.1985 yılından beri aranan bir geminin kalıntıları (varsa) şimdiye kadar bulunamaz mıydı?
3-Aşure günü ve yemeği İbrahim (a.s.) ateşe atıldığında ateşin göletli bir bahçeye döndüğünü de hatırlatırken tüm hak davasının savunucularına büyük bir güven vermektedir. Bu olay adeta “korkmayın ey hak davasının yolcuları! Siz hak yolda olduğunuz sürece ateşe bile atılsanız yanmazsınız; İbrahim’e bahçe olan ateş sizin için en azından söner” diye fısıldamaktadır. Tabiî ki bu kurtuluş İbrahim’in putperestliğe karşı verdiği mücadelenin benzerlerinin bizler tarafından da verilmesi gerektiğini hatırlatmaktadır.
4- Aşure günü ve yemekleri bize Yusuf’un (a.s.) kuyudan çıkarılmasıyla birlikte ilgili bütün olayları da hatırlatarak önemli dersler vermektedir:
a- Aşure günü üvey kardeşleri tarafından atıldığı kuyudan çıkan Yusuf’un ibret dolu saray hayatı ve yine mesaj dolu hapishane hayatı ve nihayet hazine bakanı oluşu gibi nice olgunlaştırıcı dersler vermektedir bizlere.
b- Buradan kesin olarak çekememezlik yüzünden başkalarına zarar verenlerin sonunda mahcup olacakları, sabredenlerin kölelikten efendiliğe çıkacakları müjdesini almaktayız. (Yusuf’u kuyudan çıkaran kervan onu mısır Azizine köle olarak satmıştı)
5- Aşure günü ve yemeği bize aynı günde oğlu Yusuf’a kavuşan ve hem de onu sarayda bulan babası Yakub’ gibi sabırlı olanların eninde sonunda arzu ettiği iyiliğe kavuşacağı müjdesini de veriyor.
6- Aşure günü bize Eyüp’ün (a.s.) 18 sene çektiği hastalık anında Allah’tan şikâyetçi olmaması ve sonunda iyileşmesi en ağır hastalara bile hayattan ümit kesmemeleri, onun da bir tedavisi olacağı ümidini vermekte ve hastalıkla mücadele azmini beslemektedir.
7- Aşure günü bize Musa (as) ve tabilerinin firavun ve onun putperest ordusundan kurtulmasını hatırlatarak haklı insanlara sonuçta Allah’ın yardımda bulunup onların düşmanlarını helak edeceği inancını zerk ederek sebat duygusunu telkin etmektedir.
8- Aşure günü ve yemekleri Yunus’un balinanın karnından çıkmasını hatırlatırken Hakk’ın verdiği görevi sonuca ulaştırmadan terk edenlerin büyük tehlikelere düşeceği ve o tehlikeden ancak Allah’ın emirlerini olduğu gibi kabul ederek kurtuluşa erebilecekleri dersini de veriyor

__________________
Aşk der ki sana: Yolumdaysan başım feda yoluna; ama bil ki senin de başını isterim yoluma. Kahır, kapris gelecekse senden amenna! Ama ayağına diken batarsa yolumda ah edip vahlanma!...
Aşk bilek gücü değil “YÜREKTİR”! Yüreğin yetmiyorsa düşme yollara!…
KaRaqiZz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 1
KaRaqiZz
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 09:53