Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Hayat ve Eğlence > Aşk - Şiir Dünyası
facebook bağlan


Aşk,her şeydedir ama hiçbir şeyde görünmez

Aşk - Şiir Dünyası kategorisinde açılmış olan Aşk,her şeydedir ama hiçbir şeyde görünmez konusu , Herkes güzel yüzüne aşık olacak güzel adam. Herkes gözlerinin berrak rengini sevecek senin. Etrafında onlarca insan olacak sana hayran, başın dönecek, birini seveceksin belki. Onlar yüzünün güzelliğinden başka bir şeyini ...


Like Tree10Beğeni

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 15.12.2013, 11:18   #31 (permalink)
Üyeliği Durduruldu
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Aşk,her şeydedir ama hiçbir şeyde görünmezHerkes güzel yüzüne aşık olacak güzel adam. Herkes gözlerinin berrak rengini sevecek senin. Etrafında onlarca insan olacak sana hayran, başın dönecek, birini seveceksin belki.
Onlar yüzünün güzelliğinden başka bir şeyini sevmeyecek. Bazen, istemediğin bir kazağı giydirmeye çalışacaklar, sevmediğin bir şarkıyı dinlemeni isteyecekler, gitmek istemediğin bir yere sürükleyecekler. Sen hiç vazgeçmeyeceksin, hep istemediğin şeyi yapmamak için direteceksin. Kimse keçi inadına aşık olmayacak. Onlar seni bu kadar inatçı olduğun için sevmeyecekler.
İlgini kaybedince şımarıklık yapıp seni eski haline getireceklerini sanacaklar. Daha da soğumanla ilgilenmeyecekler, sadece kendi egolarını düşünecekler.
Sigara sevmeyen bir sevgilin olacak mesela, sen içmek isteyeceksin. O karşı çıkacak. Sen dinlemeyeceksin. Zararlı olduğu için değil, kokusundan rahatsız olduğu için içmenden nefret edecek. Kimse benim gibi sevmeyecek sigara kokan tenini. Parfümüne bayılacaklar, ama ter kokan tişörtünü koklamak tiksindirici gelecek onlara, senin kokunu benim kadar sevmeyecekler.
En sevdiğin şarkıları dinleyip, en sevdiğin tarz kıyafetleri giyecekler. Saçlarını senin istediğin gibi toplayacaklar, gözlerine kalemleri senin sevdiğin gibi çekecekler, ama en sevdiğin yemeği öğrenmeye çalışmayacaklar. O yemeği yapmak için saatlerce uğraşmayacaklar. Markette malzeme alışverişi yaparken listeyi defalarca kontrol edip heyecanlanmayacaklar. Hadi yaptılar diyelim, sen tadıp, “2-3 defa daha yapınca tamamsın” dersen bozulup tavır yapacaklar. “Harikasın! Böyle güzel yemek yapanı görmedim! Çok beceriklisin!” demeni, samimiyetsiz iltifatlar etmeni isteyecekler senden. Eğer gerçekten beğenmediysen, vazgeçecekler sana yemek yapmaktan.
Onlar, annene aşık olduğun için aşık olmayacak sana. Kitap tutkuna, becerine, eşyalarına bile bağlılığına, tutumlu bir adam olmana, sinirli ve inatçı olmana, küfür etmene aşık olmayacaklar.
Karşına çıkacak o kadınlar, en romantik anı saçma sapan bir espriyle bölüp seni güldürmeyecek. Hep senden kendilerini güldürmeni bekleyecekler. Hep onlar şımarıklık yapacak, tavır yapıp ilgi bekleyecekler. O kadınlar, senin şımardığını görmeyecek hiç, hep kendi egolarıyla meşgul olacaklar. Senden, onların ne kadar güzel, çekici, akıllı olduklarından bahsetmeni isteyecekler. Öyle durduk yerde, sesininin ne kadar heyecanlandırdığını söylemeyecekler.
Karşına çıkacak bütün kadınlar güzel yüzünü görmek için buluşacak seninle. Gözlerine bakmadığında çenenden tutup çevirecekler yüzünü, öpmek isteyecekler. Yatağına girmek için olmadık şeyler yapacaklar. Onlar hep tutkulu bir adam olmana aşık olacak, kırmızı kelimelerini duymak için yanında olacaklar. Kendilerini ***** hissetmek için yanında olacaklar. Masumiyet, utanç kaynağı olacak onlar için.
Sen bıkıp ayrıldığında, başka birini bulacaklar hemen. Kimse senin olmak için yaratıldığını düşünmeyecek.
Çünkü, sen hep bana ait kalacaksın.
Çünkü, sana her şeyinle aşık, bir tek ben kalacağım.

Hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 15.12.2013, 11:19   #32 (permalink)
Üyeliği Durduruldu
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Aşk,her şeydedir ama hiçbir şeyde görünmez

Sevdiğini söyleyen adam: Üzer, gözyaşlarını derin dondurucuda saklar.
Seven adam: Güldürür, kahkahalarından bir buket yapar.
Sevdiğini söyleyen adam: Sana sarılmak ister, gün boyu.
Seven adam: İçi titrer, sarılamaz çoğu zaman.
Sevdiğini söyleyen adam: “Ben erkeğim” klişesinin ardına sığınır.

Seven adam: Fedakârlık yapmasını bilir.
Sevdiğini söyleyen adam: Hiç durmadan iltifat eder.
Seven adam: Kelimelere tıkıştırmaz duygularını, hissettirir.
Sevdiğini söyleyen adam: Bir şarkı sözü yazar gece vakti.
Seven adam: Kendi kelimelerini yollar kadının koynuna.
Sevdiğini söyleyen adam: Özlediğini dile getirir her fırsatta.
Seven adam: Hep yanındaymışsınız gibi hissettiğini söyler.
Sevdiğini söyleyen adam: Bir gün gider.
Seven adam: Asla gitmez.

Hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 15.12.2013, 11:19   #33 (permalink)
Üyeliği Durduruldu
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Aşk,her şeydedir ama hiçbir şeyde görünmez

Hangisi daha kolaydı? Gitmek mi yoksa kalmak mı?
İnsan nereye kadar susarak hayatına devam edebilirdi ?
Özlemek hiç mi canını yakmaz insanın ?
Ağlamak artık insanın dayanacak gücünün kalmadığı anlamına mı gelirdi?
Saatlerce geçmişi düşünmek yormaz mı insanı?
Hangisi daha zordu? Bir vedanın ardından başını dik tutup ağlamamak mı yoksa sevdiğin birini toprağa vermek mi?
Kaç kitap okuyunca insan yalnızlığını unutuyordu?
Hangi şarkılar insana ilaç gibi geliyordu?
Yalnızlığa alışmak niye bu kadar zor?
Sabahları yine onu düşünerek o bilinçli acıyla uyanmak, ağır gelmez mi insana?
İnsan önceden tanımak istediklerini şimdi neden unutmaya çalışır ki?
Hayal kırıklığına uğramak ve dost kazığı yemek insanı hayattan soğutur mu?
Ne zamandan beri insan kendini kalabalığın içinde yalnız ve önemsiz olduğunu hisseder?
İnsan hayatındaki eksiklikleri, yarım kalınmış sözleri ne zaman fark eder ?
Keşkeler ve belkiler ne zaman diline dolanırdı insanın ?
Sadece fotoğraflarda gülümsemek mi gerekiyordu?
Peki anılar zaman geçtikçe daha mı değerli olurdu ?
Bilmiyordum.. Bildiğim tek şey yaşamaya çalışmaktı.

Invisible beğendi.
Hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 15.12.2013, 11:19   #34 (permalink)
Üyeliği Durduruldu
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Aşk,her şeydedir ama hiçbir şeyde görünmez

Sonra kelimeler öksüzleşir ve susardın. Asaletinden değildi bu susmak. Çünkü konuşmak fayda etmiyordu çoğu zaman. Oysa aklının içinde her zaman kelimeler birbirini kovalardı. Tam heyecanlı bir şey anlatmak istediğin sırada, karşındaki insanın aslında seni o kadar önemsemediğini anlardın. Üzülürdün, isyan ederdin kendine.
Şehrin bunaltıcı havasından kaçmak isterdin. Gitmek isterdin. Mesela sokak lambalarıyla aydınlatan yolları çok severdin. Bu yüzden akşamları yolculuk yapmayı daha çok severdin. Çok şey istemiyordun aslında; yanında sevdiğin insan, kulağındaysa en sevdiğin müzik olsa yeterdi. Küçük şeylerden mutlu olmasını her zaman bilirdin.
Zaman ilerledikçe insanlar değişiyordu ve insanlar değişirken seni de değiştiriyorlardı. Sen değiştiğinin farkına bile varamıyordun. Gittiğin her yerde birilerinin yokluğunu daima hissediyordun. ”Keşke burda olsaydı” diye içinden defalarca söyledin bu cümleyi.
Mesela arkadaşlarınla dışarı çıktığında gözlerin hep onu arardı. Bu durumu kimseye belli etmezdin tabii. Bunun için sahte gülümsemelerini ortaya atardın masaya. Bir yudum içkiyle umursamaz görünmeye çalışırdın hatırlasana. İçinde daima bir umut vardı. Bilirsin, umut fakirin ekmeğiydi.
Ne yaparsan yap gelmiyordu, gelmeyecekti. Ve bu acı sonla yüzleşince hayattan bir kez daha nefret ederdin. Hıncını annene kızarak çıkarırdın. Ona kızdığın için bir süre affetmezdin kendini. Sonra yanına gider gülümserdin. Annen bu duruma sevinirdi.
Yalnızlığın hayatını ele geçirmesine izin vermeseydin bu kadar çaresiz hissetmezdin kendini. Diyorum ya sana kelimeler öksüz kaldı. Söyleyemedin derdini. Hiç anlatamadın, hiç anlamadılar derdini. Sen sadece susarak, ömrünle iyi geçinmeye çalıştın. Hepsi bu

Hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 15.12.2013, 11:19   #35 (permalink)
Üyeliği Durduruldu
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Aşk,her şeydedir ama hiçbir şeyde görünmez

İşin kötüsü ne biliyor musun? Ona sevgi cümleleri kuramamandı. Kursaydın onu sevdiğini anlardı.. İşin kötüsü onun için gecelerce ağladığını bilmiyor olmasıydı. Bir nasılsın demesi bile solan yüzünün aydınlanmasına yetiyordu
Seni seviyordum ve senin haberin yoktu diye bir şiir vardı hani hatırladın mı? İşte sizin durumunuzda tıpkı böyleydi. Acaba sevdiğimi söylesem benden uzaklaşır mı diye düşünürdün her gece.
Korkuyordun aslında. Onu kaybetme düşüncesi aklına yerleşince midene kramp girmesine neden oluyordu bir anda. Sırf onu üzmemek için uzaklaşmış gibi yaptın. Onun canı sıkılmasın diye kendi canını yaktın, cezalandırdın kendini. Her defasında yenilen sen oldun.
Onun sevgisine her şeyden çok ihtiyacın olurdu. Bazen telefonla arar sesinin tınısını kaydederdin hafızana. Sen telefonda konuşmayı sevmezdin. Ama onunla konuşunca sanki başka biri gibi olurdun. Dünya umurunda olmazdı. ”Kapat artık şu telefonu ” diyen anneni dinlemezdin.
Ama şimdi ondan gelen bir mesaj bile çocuklar gibi sevinmene neden oluyor.. İşin kötüsü o seni, senin onu önemsiğin kadar çok önemsememiş olmasıydı. Canını en çok sıkan da buydu zaten.
Her geçen gün onu daha fazla özlediğin gün gibi ortada. Ve her geçen gün canın daha çok yanıyor. Onu düşünmekten kendini alamıyorsun ki. Duygularını bastırarak ne kadar yaşabilirsin ki? Ağlamaktan, sürekli onu düşünmekten vazgeç artık. O çoktan kendine başka bir yol çizdi. Seni çoktan unuttu bile.
Bazen seni hatırlasa da o kadar üzerinde durmuyor. Gülüp geçiyor. Ama sen salak gibi hayatının her parçasına onu katıyorsun. Hala ondan gelen mesajları saklıyorsun öyle değil mi? Onlara bakıp bakıp haline üzülmekten vazgeç artık. Bu senin moralini daha da bozar.
İşin kötüsü onunla dinlediğin müzikleri onsuz dinlemendi. Sanki bir şeyler eksikmiş gibi hissedip suratını asardın hatırlasana. Ya da onun sevdiği yemeği onsuz yerdin. Hayatına daha çok insan girecek. Ama hiçbiri onun gibi yakın olamayacak sana. Hayatında hep onun eksikliğini hissedeceksin. Esasında seni mutlu eden bir şey var: Nereye giderse gitsin onunla aynı

Hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 15.12.2013, 11:20   #36 (permalink)
Üyeliği Durduruldu
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Aşk,her şeydedir ama hiçbir şeyde görünmez

Sevilmek güzeldir, değerli olduğunu hissettirir insana.Sevmek daha da güzeldir çünkü bir insanı sevmek demek hayaller demektir. Yeni umutlar yeşertmek yürekte, herşeye başka gözle bakabilmek, her duyguyu bir arada tadabilmektir. Özlemi bile sevdirir insana aşk.Varlığındaki paylaşılamaz mutluluğun yanı sıra, yokluğundaki acıyı da seversin çünkü acı sevdiğin kaynaklıdır. Çünkü sevmek karşılıklı değildir. Onu o olduğu için seversin. Gülümserken de seversin, sinirliyken de. Seni sevindirdiğinde de seversin, kırdığında da. Yanındayken de seversin, çok uzaktayken de. Öyle ki; sabah yataktan kalktığı o suratsız hali bile çok hoştur, sevilesidir. Ellerini tuttuğunda avuç içlerindeki teri seversin. Sarıldığında duyduğun huzuru seversin. Ona baktığın anda gözgöze gelmeyi seversin. Sonu sarılmalarla biten kavgaları seversin. Papatya fallarını seversin “sevmiyor” çıksa bile sonunda. Beklemeyi seversin, kimseyi beklemediğin kadar onu beklerken. Kurduğun onlu hayalleri seversin. Giysilerinde kalan ten kokusunu seversin. Hatta onu herşeyden çok sevip te bunu kelimelere dökememeyi seversin.Onu sevmeyi seversin. Herşeyde ondan bir parça bulmayı, gittiğin her yere onu da yüreğinde götürmeyi seversin. Oturup ona iki satır şiir yazmak istediğin zaman, kelime dağarcığının anlatmaya yetmediğine söylenmeyi seversin.Onu kıskanmayı seversin içtiği bir bardak sudan bile.
Kaderi seversin onu karşına çıkardığı için. Talih oyunlarında kaybetmeyi seversin, oyunda kaybeden aşkta kazanır sözünü düşünüp. Karanlığı seversin zira karanlıkta hayal kurmak daha güzeldir. Sen küçülür kaybolursun karanlıkta, o güneş olur hayallerine doğar sevinirsin. şimdi tüm bunları seninle yaşamak isterken sana sarılmak isterken ellerini tutup gözlerine bakmak isterken ve her şeyden önemlisi seni severken ben bekliyorum sadece yüreğime hoş geldin sevgilim…

Hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 15.12.2013, 11:21   #37 (permalink)
Üyeliği Durduruldu
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Aşk,her şeydedir ama hiçbir şeyde görünmez

Uzaklar, içimde tanımadığım iklimlere akıp giden derin bir ırmaktır
artık. Her akşam hüznünü kuşanır gözlerim, sığınır uzaklara? Ben ki,
hep uzak yolculuklara yüklerim sevda düşlerimi, hep yarınlara
ertelerim. Yarınların ne getireceğini bilmeden...

Hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 15.12.2013, 11:21   #38 (permalink)
Üyeliği Durduruldu
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Aşk,her şeydedir ama hiçbir şeyde görünmez

Ve zamandan bana, benden geriye kalan, ulaşamadıklarımın yorgunluğu ve
uykuya yabancı kaldığım bilmem kaç katran gecede hesaplaşmanın derdinde
bir deli yangın vurur yüreğime.


Hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 15.12.2013, 11:22   #39 (permalink)
Üyeliği Durduruldu
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Aşk,her şeydedir ama hiçbir şeyde görünmez

Bir de kaçak düşlerin gölgesi vurunca çıkmaz gecelerin kavgalı yüzüne,
yazmak kafi gelmez duyumsananları anlatmaya ve kelimeler öyle boş, öyle
kifayetsiz kalır ki yaşananlar karşısında, nardan ala cehennem bile
kafi gelmez bu yangını anlatmaya

Hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 15.12.2013, 11:22   #40 (permalink)
Üyeliği Durduruldu
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Aşk,her şeydedir ama hiçbir şeyde görünmez

Küçük şeylerden keyif alabilmek.
Lüks şeyler yerine zarafet aramak.
Saygı istemek yerine değerli olmak.
Zengin olmak yerine muhtaç olmamak.
Sıkı çalışmak sessizce düşünmek ve dürüst konuşmak.
Yıldızları- kuşları-kelebekleri ve bilgeleri açık kalple dinlemek.
İşte benim senfonim..

Hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 7
Asrevya, Belkibirgün, FeCr, Hayat, Invisible, Muratt, Orhan-38
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 08:06