Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Hayat ve Eğlence > Astroloji
facebook bağlan


Burçlara göre anneleri anlama rehberi

Astroloji kategorisinde açılmış olan Burçlara göre anneleri anlama rehberi konusu , Burçlara göre anneleri anlama rehberi Koç - Dayanıklı anne Duygusal olarak kendilerini çocuklarına açmakta zorlanırlar; ama sportif faaliyetler, türlü aktiviteler, kurslar konusunda çocuklarını kolay cesaretlendirirler. Kendilerinde olan lider özellikleri küçük ...


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 22.05.2014, 18:23   #1 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Burçlara göre anneleri anlama rehberiBurçlara göre anneleri anlama rehberi
Koç - Dayanıklı anne

Duygusal olarak kendilerini çocuklarına açmakta zorlanırlar; ama sportif faaliyetler, türlü aktiviteler, kurslar konusunda çocuklarını kolay cesaretlendirirler. Kendilerinde olan lider özellikleri küçük yaşta çocuklarına kazandırmak isterler. Bir çocuğun hem annesi, hem babası olabilen bu harika anneler çok dayanıklıdır.

Dikkat

Koç annesi, çocuğunun pısırık olmaması için onu devamlı zorlar, sıkabilir. Kendi çocuğu olsa bile hantal, tembel ve yavaş hareket eden kimseye dayanamaz.

Boğa - Şefkatle yaklaşırlar

Maddi açıdan tatmin olmayı isteyen bu kadınlar, mesele annelik olunca her zaman ağır işçilerdir. Koruyucudurlar ve çocuklarını çok düşünürler. Yemek, içmek ve damak tadı Boğa anneleri için önemli olduğundan, hem kendileri kilo almaya meyillidir hem de çocukları küçük yaşta kilolu olabilirler. Çocuklarına yakın olmaktan ve dokunmaktan çok hoşlanırlar. Sabırsız, aceleci tavırlardan hoşlanmazlar.

Dikkat

Çocuklarına aşırı bağlı ve düşkün olurlar. Çocukları büyüse bile, uzaklaşmalarına dayanamaz ve içten içe kıskançlık duyabilirler.

İkizler - Çocuğunu birey gibi yetiştirir

Aktif, hızlı ve sosyal olan İkizler anneleri, duygularını göstermeyebilirler. Çoğu zaman mantıkla hareket eder ve diğer annelerin aksine kolay kolay panik olmazlar. Çocuklarının eğitimine destek olurlar; erken yaşta konuşmalarına, yürümelerine izin verirler. Uykuyu seven ikizler anneleri, kendi hayat düzenlerini bozmamak adına çok küçük yaşta çocuklarına gereken disiplini sağlayacaktır. Bu çok zeki anneler, çocuklarının aklından geçenleri kolay çözerler. Onları bir birey gibi yetiştirirler.

Dikkat

Yüzeysel ve mantıklı olduklarından, duygusal konuları es geçerler ve çocuklarıyla aralarındaki mesafeyi fazlalaştırabilirler.

Yengeç - Çocuğunun her an yanında

Şefkat dolu, tatlı ve geleneksel olan bu anneler geçmişlerine çok bağlıdır. Küçük yaştan itibaren çocuklarını büyütmenin hayalini kurarlar. Eğer Yengeç burcu bir anneniz varsa, kendinizi dünyanın en şanslı çocuğu olarak görebilirsiniz. İstediğiniz kadar şefkat, dilediğiniz kadar sevgi ve koşulsuz anlayış hayatınızı sarmalamıştır bir kere. Yengeç burcu anneleri, çocukları için her tür fedakârlıklarda bulunabilirler. Çok hassastırlar. Onları bırakıp gitmek kolay olmaz. Hele bir de erkek çocuğuysanız, eşinizde ve sevgilinizde hep sizi sarmalayan ve koruyan bir anne şefkati arayabilirsiniz.

Dikkat

Aşırı koruyucu ve kollayıcı olan Yengeç annesi, çocuğunun dış dünyaya açılmasına tepki verebilir ve her şeyini bilmek ister. Bu da çocuklar için bunaltıcı olabilir.


Aslan - Saygıya önem verirler

Keyiflerine düşkündürler; ama çocukları olduğunda onların ihtiyaçlarını cömertçe karşılarlar. Çocuklarını sevme ve cezalandırma konusunda nerede ne yapılacağını iyi bilirler. Çocuklarına çok fazla düşkün olsalar bile bunu çaktırmazlar. Bu anneye yapılabilecek en kötü şey, söylediklerinin dışında hareket etmek ve istekleri karşısında başarısız olmaktır. Ahlâki ve dini değerlerini çocuklarına aşılamayı iyi bilirler. Aslan annesine çocuklarını asla şikâyet etmeyin, hatalarını söylemeyin; bunu kabul etmekte zorlanabilirler.

Dikkat

Kaç yaşına gelirseniz gelin, her zaman annenizin onayını almanız gerekir. Güçlü kişilikleri ve baskın karakterleri, bazen çocuklarının kendilerini yetersiz hissetmelerine neden olabilir.

Başak - Her zaman ilgili

Ekonomik davranmak, ev işlerine ve hizmete düşkün Başak annelerinin doğalarında vardır. Titizdirler. Bir Başak burcu annesinin çocuğunda kirli, dağınık ve lekeli hiçbir şey göremezsiniz. Onu en çok sinirlendiren şey de bu titizliğinin ve özverisinin anlaşılmamasıdır. O her şeyi en iyi şekilde düşünmüş ve her şeyi olması gerektiği gibi yapmıştır. Sevgisini ifade şekli, hizmet etmektir.

Dikkat

İyi bir öğretmen olmalarına karşın, duygularını sıcak ve içten bir şekilde karşı tarafa aktarmakta zorlanırlar. Mükemmeliyetçi yapıları yüzünden aşırı eleştiri yapmak onların doğasında vardır.

Terazi - Aile kavramı önemli

Sosyal ve tatlı; herkesin annesi... Ona sevecenlikle yaklaştığınızda yaptıramayacağınız iş yoktur; ama hiç olmadık zamanlarda tatlılığının altında sertliğini de görebilirsiniz. Terazi anneleri, her daim kibar, nazik ve düşüncelidir. Terbiyeyi küçük yaşta aşılarlar. Toplum içinde ve arkadaşlarının yanında çocuklarının bakımlı, özenli ve biricik olmasına özen gösterirler. Aile kavramına önem verir, çocuklarının yeteneklerini ve hobilerini desteklerler.

Dikkat

Terazi annesi diğer insanların düşüncelerini çok fazla önemser. Kararsızlıkları çocuklarına yansıyabilir; onların seçimlerinin de belirsizleşmesine neden olabilir.


Akrep - Çocuklarını iyi tanırlar

Sadece anneniz değil, öğretmeniniz, arkadaşınız, sırdaşınız; kısaca her şeyinizdir. Çocuklarını hayata hazırlamak ve başarılı olmalarını sağlamak öncelikli görevidir. Güçlü, derin duygulara sahip olan bu kadın, çocuklarına bağlıdır; ama bu bağlılığı ve sevgiyi göstermekte bazen zorlanabilir. Başarısızlıkları kolay sindiremez. Çocuğunu üzen birileri olursa alt etmesini bilir. Çocuklarının zayıflıklarını ve güçlü yanlarını gayet iyi tanır; onları diğer çocukların yanında nasıl yönlendireceğini iyi bilir. Yetenekleri ortaya çıkartmakta üstüne yoktur.

Dikkat

Duygusal açıdan çocuklarını sahiplenen bu anneler, unutmayı ve affetmeyi de öğrenmelidirler. Aşırı idealist yapılarıyla güçsüzlükler karşısında çocuklarını fazla zorlayabilirler.

Yay - Bağımsızlığa önem verir

Her şeyden önce arkadaşınız olmaya çalışırlar. Bağımsızlığa önem veren Yay kadını, çocuklarına gereken şefkati gösterdiği gibi onu kendi haline bırakmaya da çalışır. Ona göre çocukları yaşayarak öğrenmelidir. Değişik kültürler ve yerler öğretmek için çocuğuna eğlenceli hikâyeler uydurur. Gezmeyi, seyahati ve bilginin değerini aşılar. Çocuklarını içten içe çok sever ama onlara her daim sahip olmayacağını da iyi bilir. Disiplin uygulamakta zaman zaman zorlansa bile neşeyle hareket ederek çocuklarına istediklerini yaptırmayı başarır.

Dikkat

Yay burcu annelerin duygularındaki derinlik ve bağlılık eksik kalır. Hayal ettiklerini, kendi çocukları üzerinde uygulamayı severler.

Oğlak - Geleneklerine bağlıdır

Anneniz bir Oğlak ise geleneksel, sorumluluk sahibi ve ciddi biridir. Özel günlere önem verir. Ona göre her şey ölçülü, saygılı ve disiplinli olmalıdır. Biraz tutucudur. Desteğini çocuklarının üzerinden eksik etmez; ama bir Yengeç annesi gibi her zaman şefkatle ve ilgiyle yaklaşmaz. Saygısızlık onu derinden yaralar. İdarecilik ve ekonomiyi ondan rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Farklı bir alanla uğraşmak isteyen çocuklarına karşı ilk başta tepkiyle yaklaşabilir; ama çocuklarının başarısı onların başarısıdır.

Dikkat

Oğlak annesi, olaylara karamsar bir bakış açısıyla yaklaşabilir. Çocuğu istediği gibi davranmadığında devamlı onu eleştirebilir ve aralarındaki mesafeyi artırır.

Kova - Cezalandırmaz

Heyecanlı ve farklı olan Kova annesi, çocuklarını diğer annelerden daha farklı bir metotla büyütür. Zamanın ilerisinde olan bu kadın, ilk başta hayatını çocuğuna göre düzenlemeyi saçma bulabilir; ama bir kez anneliğin tadına vardığında çocuğuna bildiği her şeyi öğretmeye hazırdır. Bu anne cezalandırmayı uygun bulmaz. Çocuklarının sorunlarına farklı yaklaşımlar getirmeyi ve bu sorunları en ideal şekilde çözmeyi sever.

Dikkat

Sıradan ve düz olan hiçbir şeyi sevmediği için, rutin bir hayat yaşayan çocuklarla anlaşmakta zorlanır.


Balık - Her zaman destekler

İyi kalpli ve tüm dünyaya şefkat dolu gözlerle bakan Balık anneleri oldukça duygusaldır. Duygusal olarak bağlanmaya müsaittirler ve çocuklarını büyütürken onlara istedikleri her şeyi vermeye özen gösterirler. Affedicidirler. Kusurlarınızı ve hatalarınızı çok kolay kabul edebilir ve hatta onları da severler. Hikâyeler ve masallar anlatmaya bayılırlar ve her şeyi kendi görmek istedikleri gibi görürler. Çocukları onlar için önemli bir gurur kaynağıdır.

Dikkat

Disiplin ve kuralcılık bu annelerin lügatinde yok. Bu da bazen çocukların başı boş kalmasına, yeteneklerinin harcanmasına ve yönetimi anneden erken almalarına neden olabilir.

__________________Jade isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 6
Amazonn, conqueror, cosmos, Jade, Papatya, Smyrna
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 19:06