Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Hayat ve Eğlence > Astroloji
facebook bağlan


Hint Astrolojisi'nde Karmik Eşiniz ve Uyum Analizi

Astroloji kategorisinde açılmış olan Hint Astrolojisi'nde Karmik Eşiniz ve Uyum Analizi konusu , Hint Astrolojisi'nde Karmik Eşiniz ve Uyum Analizi Hint Astrolojisi'nde uyum analizleri yapılırken öncelikle incelenecek noktalar yükselen burçlardır. Yükselen burç bizim hayata nasıl baktığımızı ve genel karakterimizi gösterirken, eşimizin de hayata ...


Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By dip

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 30.06.2016, 18:39   #1 (permalink)
dip
Varlığı büyük boşlukları dolduracak mahiyette bir şey değildi;
fakat yokluğu müthişti.
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Hint Astrolojisi'nde Karmik Eşiniz ve Uyum AnaliziHint Astrolojisi'nde Karmik Eşiniz ve Uyum Analizi
Hint Astrolojisi'nde uyum analizleri yapılırken öncelikle incelenecek noktalar yükselen burçlardır. Yükselen burç bizim hayata nasıl baktığımızı ve genel karakterimizi gösterirken, eşimizin de hayata benzer bakması uyumluluk puanını yükseltecektir. Ateş, Toprak, Hava ve Su burçları kendi içlerinde birbirleriyle oldukça iyi anlaşabilirler. Aşağıda çeşitli burçların elementlerini görebilirsiniz.

Ateş Burçları : Koç, Aslan ve Yay

Toprak Burçları : Boğa, Başak ve Oğlak

Hava Burçları : İkizler, Terazi ve Kova

Su Burçları : Yengeç, Akrep ve BalıkYükselen burçların incelenmesinden sonra Güneş ve Ay'ın yerleştiği burçlar ve birbirleriyle ilişkileri incelenir. Örneğin haritasında Ay ile erkek haritasında Güneş kavuşum yapıyor ya da trine adını verdiğimiz üçgen bir açı yapıyorsa olumlu kabul edilir.

Erkek ve kadın haritasındaki Ay'lar arasında 3-11 ev ya da 5-9 ev mesafe varsa büyük bir uyumluluk ve birbirini tamamlayıcılık göstergesidir. Bu tür göstergelere sahip çiftler birbirlerine karşı içten ve sevgi dolu olurlar.

Doğum haritanızda Ay'ınızın yerleştiği burca göre partnerinizle uyumluluk etkilerinizi aşağıda okuyabilirsiniz. Ay, iç dünyamızı ve duygularımızı yönetmektedir. Bu nedenle galeride yazılan uyum duygusal açıdan ele alınmalıdır.

Ay Koç Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Aslan ya da Yay burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı, Kova ya da İkizler burcunda iseilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Boğa, Balık, Başak ve Akrep burçlarında olanlar size göre değildir.

Ay Boğa Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Başak ya da Oğlak burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı Yengeç ya da Balık burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Terazi, Yay, Koç ve İkizler burçlarında olanlar size göre değildir.

Ay İkizler Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Terazi ya da Kova burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı Aslan ya da Koç burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Yengeç, Boğa, Oğlak ve Akrep burçlarında olanlar size göre değildir.

Ay Yengeç Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Akrep ya da Balık burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı Başak ya da Boğa burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları İkizler, Aslan, Kova ve Yay burçlarında olanlar size göre değildir.

Ay Aslan Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Koç ya da Yay burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı İkizler ya da Terazi burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Yengeç, Başak, Balık ve Oğlak burçlarında olanlar size göre değildir.

Ay Başak Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Oğlak ya da Boğa burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı Akrep ya da Yengeç burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Aslan, Terazi, Koç ve Kova burçlarında olanlar size göre değildir.

Ay Terazi Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Kova ya da İkizler burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı Aslan ya da Yay burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Boğa, Balık, Başak ve Akrep burçlarında olanlar size göre değildir.

Ay Akrep Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Balık ya da Yengeç burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı Başak ya da Oğlak burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Koç, İkizler, Yay ve Terazi burçlarında olanlar size göre değildir.

Ay Yay Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Aslan ya da Koç burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı Kova ya da Terazi burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Yengeç, Boğa, Oğlak ve Akrep burçlarında olanlar size göre değildir.

Ay Oğlak Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Boğa ya da Başak burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı Balık ya da Akrep burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Aslan, İkizler, Yay ve Kova burçlarında olanlar size göre değildir.

Ay Kova Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay İkizler ya da Terazi burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı Koç ya da Yay burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Oğlak, Balık, Başak ve Yengeç burçlarında olanlar size göre değildir.

Ay Balık Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Yengeç ya da Akrep burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı Boğa ya da Oğlak burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Koç, Kova, Terazi ve Aslan burçlarında olanlar size göre değildir.

Karmik Eş ve Birbirinden Kopamayan Çiftler :

Hint Astrolojisi'nde Ay Düğümleri adı verilen gölge gezegenlerin etkileri bizim karmamız hakkında önemli bilgiler verir. İlişki ve uyum analizlerinde de çok özel etkileri olan bu gezegenler, beraberlik yaşayacağımız kişilerle karmik bağlarımızı gösterebilir.

Mitolojide Ejderhanın Başı (Rahu) ve Ejderhanın Kuyruğu (Ketu) adı verilen Ay Düğümleri erkek ve kadın haritasında özel bir ilişki içinde iseler "Karmik Eş" tanımlaması yapmak mümkündür.

Erkek haritasındaki Rahu (Kuzey Ay Düğümü) ve kadın haritasındaki Ketu (Güney Ay Düğümü) aynı burçta yerleşerek kavuşum yaparlarsa, bu iki kişinin karmik bir bağ ile birbirlerine bağlandıklarına inanılır.

Erkek haritasınki Ketu ile kadın haritasındaki Rahu'nun kavuşumu da aynı etkiyi verir. Bu tür gezegensel yerleşimlere sahip kişiler kolay kolay birbirlerinden kopamaz.

İlişkide diğer nedenlere bağlı olarak ayrılık yaşansa da hayat bu iki insanı tekrar bir araya getirebilir. Bu etkiye Ay Düğümlerinin ters kavuşumu adı verilir ve genellikle erkek - kadın arasında yaklaşık 9 yaş fark olduğunda ortaya çıkar.

Benzer bir etki de kadın ve erkek haritasındaki Ay Düğümleri'nin birbirleriyle üçgen açı içinde olduğu durumlarda çıkar. Bu açı da kişilerin arasında yaklaşık 4,5 yaş fark olduğu durumlarda meydana gelir. Çok sık rastlanmayan bir durum olsa da çok güçlü bir bağ oluşturur.

Hint Astrolojisi'nde Arudha yükselen ve Upapada yükselen adı verilen farklı enerji noktaları vardır. Arudha yükselen kişinin imajını, dışarıdan nasıl algılandığını gösterir. Kişinin maddi hayata bakışı da Arudha yükselen adı verilen noktadan analiz edilir.

Upapada yükselen ise manevi ve ruhsal hayata bakış açımızı belirler. İki kişi arasında bu noktaların uyumlu durumda olması mükemmel bir ilişki göstergesidir.

Uyum analizlerinde Hint Astrolojisi'nin kendine özel puanlama teknikleri de vardır. Uyum puanı en fazla 36 olabilir. Bu puanlamada 24 ve üzeri olan her puan uyumlu kabul edilir. Burada keyifli bir ilişki için uyum puanının 36'ya çok da yakın olmaması gerekir.

Uyum puanı çok yüksek çıkarsa eşlerin hayattan tüm beklentilerinin benzer olacağı kabul edilir ve çiftlerin birbirlerine bir şey katamayacakları öngörülerek sıkıcı bir ilişki yaşanabileceği düşünülebilir.

Hint Astrolojisi'nde çok önemli yer tutan Takımyıldızlar'ın da (Nakshatra) uyum analizinde önemli bir yeri vardır. Erkeğin ve kadının doğum haritalarında Ay'ın yerleştiği takımyıldızlar kişilerin hayata yaklaşımlarını belirleyen faktörlerden biridir.

Uyum ve ilişki analizinde kullanılan teknikler burada yazılanlarla sınırla olmayıp çiftlerin aşk ve eğlence hayatlarını temsil eden 5. Evleri ve evlilik hayatlarını temsil eden 7. Evlerinin analizleri de yapılmalıdır.

İki kişi arasındaki uyum oldukça iyi olsa da bazı zaman aralıklarında ilişkideki uyum bozulabilir. Hayattaki olayların zamanlaması gösteren ve hiç bir astrolojik sistemde olmayan "Gezegen Periyotları" ilişkinin başlama, bitiş tarihleri gibi bilgileri bizlere gösterebilmektedir.

Papatya beğendi.
__________________


''Senin adını kol saatimin kayışına tırnağımla kazıdım Piraye'' diyen Nazım'ın saatinde, Verâ yazıyordu. O gün aşk öldü.
dip isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 30.06.2016, 20:43   #2 (permalink)
Özel Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Hint Astrolojisi'nde Karmik Eşiniz ve Uyum Analizi

9 yas fark diyor yalan o gittimi ayrildin mi ne gelen olur ne giden.
Neyse pek bisey anlamadim cin astrolojisi bile daha kolay gelmisti bana : )


Yalniz edit topraga su can verir sudan olan biri gelsin bana amin.

__________________

Mehru isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 01.07.2016, 00:31   #3 (permalink)

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Hint Astrolojisi'nde Karmik Eşiniz ve Uyum Analizi

Alıntı:
Ay Yay Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Aslan ya da Koç burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı Kova ya da Terazi burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Yengeç, Boğa, Oğlak ve Akrep burçlarında olanlar size göre değildir.

Bu çıktı bana da

__________________


Papatya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 01.07.2016, 00:37   #4 (permalink)
Ağıt gibi kahkahalar.
Ah ne çok mutsuzsunuz,
ne çok maskeli..

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Hint Astrolojisi'nde Karmik Eşiniz ve Uyum Analizi

Alıntı:
Ay İkizler Burcunda :
Partnerinizin doğum haritasında Ay Terazi ya da Kova burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı Aslan ya da Koç burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Yengeç, Boğa, Oğlak ve Akrep burçlarında olanlar size göre değildir.
Yengeç, Boğa, Oğlak ve Akrep kesinlikle bana göre degilll

__________________
İzmir'linin masal kahramanı yoktur,
Mustafa Kemal Atatürk'ü vardır
Bazılarına göre ben bir deliydim..
Bana sorarsanız da onlar birer aptaldı..
Lavin isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 01.07.2016, 15:15   #5 (permalink)
Aktif Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Hint Astrolojisi'nde Karmik Eşiniz ve Uyum Analizi

Ay Başak Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Oğlak ya da Boğa burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı Akrep ya da Yengeç burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Aslan, Terazi, Koç ve Kova burçlarında olanlar size göre değildir.

Akrep diyor. Nerede o günler

Platonik isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 7
Ashriel, dip, Lavin, Mehru, Papatya, Platonik, YeşiL6
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 11:46