Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Hayat ve Eğlence > Astroloji
facebook bağlan


Burçlar ve İş Hayatı

Astroloji kategorisinde açılmış olan Burçlar ve İş Hayatı konusu , Burçlar ve İş Hayatı Koç Burcu İş Hayatı Koç burcu insanı ile iş ortaklığı yapacak kişinin öncelikle bu burcun insanını iyi tanıması gerekir. Koçlar önder olarak yaratılmışlardır ve bu nedenle ...


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 09.08.2013, 22:49   #1 (permalink)
Aktif Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Arrow Burçlar ve İş HayatıBurçlar ve İş Hayatı
Koç Burcu İş Hayatı

Koç burcu insanı ile iş ortaklığı yapacak kişinin öncelikle bu burcun insanını iyi tanıması gerekir. Koçlar önder olarak yaratılmışlardır ve bu nedenle istekleri de bitmek tükenmek bilmez.

Koçla iş ortaklığınızın başlamasıyla birlikte, O tüm sorumluluğu üstlenmek isteyecektir. Ortaklığınızın başladığı günlerde kendisiyle sizi eşit haklara sahip olarak kabul edecektir. Fakat ortaklığınızın ilerlediği zamanlarda ortak karar verilecek konularda size asla danışmayacaktır. Bu da koçun en hatası olacaktır. İşlerin bazı dönemlerde bir süre duraksamasına tahammül edemez. Öyle ki, uygulamayı düşündükleri bir iş ile ilgili olarak, başkaları ile düşünce alışverişinde bulunmayı zaman kaybı sayarlar.

Bazı zamanlarda ise çok yerinde kararlar alır ve aldıkları kararları ortaklarına ustalıkla kabul ettirirler. Öte yandan kararlarını kabul ettirmek isterken büyük gaflar da yapabilirler. Koç insanı ile iş ortaklığına başlamadan önce, onun önemli konularda tek başına kararlar almasına engel olacak ve ortaklıktaki yetki ve haklarını da belirleyecek bir anlaşma yapmanız da gerekmektedir. İşine karışılırsa veya kendisine komut verdiğinizi düşünürse, ortaklığı hemen bozacaktır. Olumsuzluklarının yanı sıra olumlu yönleri de vardır. Yaratıcı kişiliğiyle ortaklıkta oluşan sorunlara çözüm bulmakta üstüne yoktur. En önemlisi de, para konusunda dürüst ve güvenilir olmasıdır. Enerjik yapısı nedeniyle önlem almadan yaptığı davranışları nedeniyle, onu frenleyebilecek bir dosta gereksinim duyar. Dış ilişkilerinde oldukça yürekli ve yaratıcı olmasına karşın, işinde aranılan incelik ve ustalığı göstermekte genellikle pek başarılı değildir. Açık sözlü koç ortağınız müşterilerinize basit fakat güvenilir çözümler bularak onları yatıştırmayı bilir. Koç ortağınız büyük enerjisi, pratikliği ve zekası ile pek çok insanı etkiler.Bir yandan da aldırmaz ve dikkatsizdir. Çoğu zaman yaptığı işi oluruna bırakır ve işin ayrıntılarına pek inmez. Kendini ve zihnini bir yere hedefleyememek gibi bir sorunu vardır. Bir işe büyük heveslerle başlar fakat pek sonunu göremez. Tutkulu koç burcu insanı, ona karşı geldiğinizde, sizinle son nefesine kadar savaşacaktır. İtiraz etme ve karşı çıkma koçların doğasında vardır. Kişisel çalışmalara daha çok önem verir ve daha başarılı olur. Ortaklarında koç insanı ortağının karşılaştığı sorunlarla pek ilgilenmez. Amacınız birlikte başarıya ulaşmak olduğu halde, o kendi işinin daha acele ve önemli olduğunu düşünecek, herkesten önce başarıya ulaşmak isteyecektir. Önüne çıkan engellerden nefret eder. Bir işe başlamadan önce, ön çalışma yapmak ya da düşünmek, Koç insanının alışkın olduğu bir şey değildir. En büyük hünerlerinden birisi de, zorluklar karşısında yılmama ve uygun çözüm yollarını bulma becerisidir. Kinci değildir ve öfkesi parladığı gibi çok çabuk söner. Kimi zaman bir konu ile ilgili görüşlerini açıklarken onu öyle karışık hale getirir ki, kendisini dinleyenler üzerinde konuyu yanlış anlatıyormuş izlenimi uyandırır. Geleneklerine bağlı koç insanı, bunu ortağından da bekler.


Konu Nebula tarafından (09.08.2013 Saat 23:06 ) değiştirilmiştir.
Nebula isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 09.08.2013, 22:50   #2 (permalink)
Aktif Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Burçlar ve İş Hayatı

Boğa Burcu İş Hayatı

İşkolik boğa burcu için zor iş yoktur. Para kazanmak zor ve yorucu da olsa bir işe başladığında sonuna kadar götürür. İŞ yapma ve bitirme becerisi ön plana çıkan en belirgin özelliğidir. Yatırım yapmasını iyi bilir.

Öyle ki Boğa burcu insanının işine yatıracağınız bir lira bir kaç yıl içinde size elli lira kazandırabilecektir. İşine olan bağlılığı ve zorluklardan yılmaması, biraz da şans ile birleşerek bu insanın geleceğinin güvencesi olacaktır. Boğa insanıyla bir ortaklığınız varsa onun sıkıcı olmadığını fark edersiniz. Ortağının fikrini her konuda alır ve birlikte çalışılan konu üzerine en ufak ayrıntılara değin iner. Yaptığı işi şansa bırakmaz. Güvenliğine çok öenm veren boğa girdiği her ortama kuşkuyla bakar. Ortaklığınızın beyni siz olmalısınız. Birtakım düzenlemeleri ve yerine getirilmesi gereken sıkıcı işleri de bu yorulmak bilmeyen, dayanıklı ortağınıza bırakabilirsiniz.

Boğa burcu insanı ile kafaca uyuştuğunuzu anladığınız zaman, ona birtakım ayrıcalıklar tanıyarak ortaklık bağlarınızın daha da güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu ortağın aynı zamanda tutucu yanı da vardır. Arada oluşan sorunları sizinle olgunca tartışacaktır. Yapacağınız iş akıllı davranmayı ya da riski göze almayı gerektiriyorsa, Boğa ortağınızı oldukça yumuşak ve alttan alarak yönetmeniz , onun araştırıcı sorularına karşı hazırlıklı olmanız gerekecektir. Şansa inanmaz. Önüne çıkan güçlükleri kendisi çözüm yolları üreterek gidermeyi tercih eder. Kendi yaptığı iş üzerine zaman kaybından nefret eder. İnatçı kişiliğiyle bir şeyi kavraması oldukça uzun sürebilir. Bazı zamanlarda onunla konuşurken karşınızda bulamayabilirsiniz. Ortada ilgisini çeken bir konu varsa , onu iyice anlayıncaya kadar uğraşır. Yapmayı kararlaştırdığı projesinden onu hiç bir güç geri döndüremez. Programlı ve yöntemli çalışmayı sever. Ortak ta olsanız düşüncenizi beğenmediği zaman onunla ilgilenmeyecektir. Boğayı zorlamanız, ortaklığınıza zarar verebilir. Hem ruhsal hem de fiziksel yönden rahat olmak ister. Çok yoğun çalışmalar sonucunda boğa yorgun düşerek bir süre kendi kabuğuna dinlenmeye çekilebilir. Onu kabuğundan çıkarma görevi ise size aittir. Ve bunu ancak ona dostça tavırlarınızla yapabilirsiniz. Sahip olduğu her şeye büyük bir heyecan ve sadakatle bağlıdır. Bir işte tehlikeye girdiğini hissediyor ve düşünüyorsa o işten hemen vazgeçer. Sanatçı yönü de vardır, kendisi yapmaz fakat sanata ve doğaya ilgi duyar. Hareketi sever, fakat çok hareketli kent yaşamı da pek ona göre değildir. Özellikle para konusunda çok dürüst bir kişidir. Fakat kendini eğlence dünyasına kaptırdıysa gereksiz ve aşırı harcamalar yapabilir. Özellikle giyime, yemeğe ve dostlarına fazlasıyla para harca. Çok sabırlı kişiliğiyle boğa ortağınız, kendini kontrol etmeyi iyi bilir. Fakat sinirlendiğinde ise sizin için tehlikeli olabilecek derecede mantıksızca öfkeli davranabilir.

Nebula isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 09.08.2013, 22:50   #3 (permalink)
Aktif Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Burçlar ve İş Hayatı

İkizler Burcu İş Hayatı

İkizler burcu insanıyla ilk tanışmanızda, iş ortağımı buldum diyebilirsiniz, fakat siz yine de dikkatli olmalısınız. Gelişmeler düşündüğünüz gibi gitmeyebilir. Her ortama uyum sağlayabilen ikizler, iyi konuşma yetenekleriyle etraflarındakileri kolayca etkileyebilirler.

İkizler sizi iş görüşmelerinizde büyük bir ilgiyle dinleyecek, söylediğiniz her şeyi fazlasıyla anlayacaktır. Ve yanıtları sizin duymak istediğiniz gibi olacaktır. Ancak bir süre sonra ortağınızda bir takım değişiklikler olacak, sizin düşüncelerinizle ters düşecektir. böyle zamanlarda onunla uyum sağlayabilmek için, hoşgörülü davranmak sorunda kalabilirsiniz. Bu sizin için kırıcı olacaktır. Değişken olan ortağınızla uyumu yakalayabilir ve onu idare edebilirseniz başarıyı yakalayabilirsiniz. İkizler eli çabuk ve oldukça yeteneklidir. Cana yakınlığı, inceliği, şakacılığı, her konuda konuşabilme yeteneği ile bulunduğu toplulukta ,özellikle müşterileriniz arasında büyüleyici bir etki yapar. Yenilmeyen bir kişilik yapısı vardır, kazandığı mekana ve size riyakarlık etmez. Zekası çok iyi çalışır ve zihin enerjisi bitmek tükenmek bilmez. Ortağınıza destek olduğunuzda onun bu yönünden oldukça iyi yararlanabilirsiniz. Sorumluluk almayı sevmez, bu duygu onda gelişmemiştir. Siz yoğun bir şekilde çalışırken, o kafasına göre işe gelip gidecektir. Çok yorulduğu günler sonucunda arkadaşlarıyla eğlenmek gezmek isteyecektir.Şaşırtıcı enerjisiyle dinlenmeye ihtiyacı yokmuş gibi bir izlenim verir. Bağlantılar konusunda iyi bir aracıdır fakat savaşma konusunda iyi değildir. Ortaya çıkan sıkıntılara çözüm yolu araştırmaktansa, onları atlatmayı ya da olduğu gibi kabul etmeyi tercih eder. Yöneticilikte başarılı değildir, yanında çalışan personeli onu pek sevmez. Yapılan işler yolunda gitmediğinde, ortağınız çabuk sinirlenecek ve çalışanlarınızı gereksiz telaşa sokacaktır. Tartışmalarınızda size gereksiz konuşarak azarlama gibi bir huyu yoktur. Konuştuklarınızı dinler ve düşünce özgürlüğüne inanır. Özel sorunlarınızı dahi anlatabileceğiniz iyi bir dinleyicidir. Ona karşı anlayışlı olduğunuzda göreceksiniz ki bir süre sonra ortağınızda önemli ve olumlu değişimler olacaktır. Bu durumda olan tüm yeteneklerini de ortaya koyacaktır. Eleştirel bir yapıya sahip ikizler, zaman zaman bir düşünceye saplanıp kalabilir ve sıkıntılara yol açabilir. Kimi zaman ise yerli yersiz kararlar verebilir. Hayalperest bir yanı da vardır. Yaptığı işlerde genellikle zihinsel yeteneği ile başarılı olur. Olumsuz bir İkizler burcu insanı ise aylaktır. Ortaklıktan istediği parayı kazandıktan sonra, dilediğince yaşamak için ortaklığını sonlandırabillir. Fikirlerini sürekli değiştirir ve ne istediğini bazen kendisi bile bilmez. Çok kararsızdır. Ayrıca güvenilmez, işine gelmeyen, genellikle acımasız bir tiptir.

Nebula isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 09.08.2013, 22:50   #4 (permalink)
Aktif Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Burçlar ve İş Hayatı

Yengeç Burcu İş Hayatı

Yengeç burcu insanı iş hayatı konusunda yaradılıştan yeteneklidir. Parayı işletmeyi iyi bilir. Sabrıyla her işin üstesinden gelir. Büyük iş tutkusu nedeniyle iş dünyasında çok önemli işlerde başarılı olabilir. Başarılı olduğu kadar da oldukça ters huyludur.

Yengeç ortağınızın ne yaptığını ve ne yapmak istediğini bazen siz dahi anlayamazsınız. Konuşkan ve heyecanlı yapısıyla yengeç birdenbire asık yüzlü de olabilir. Özellikle ailevi problemleri varsa veya bir gönül meselesi onu üzdüyse, bu durumdan doğan sıkıntıdan kurtulması oldukça zordur ve iş ortamına da bunu yansıtarak rahatsız edici bir atmosfer yaratabilir. Yengeçler yumuşak huylu ev zariftirler. Bir yengeç ortağınız varsa fazla konuşmadığını göreceksiniz. Öğüt vermeyi seven ortağınızın sizi yönetmesine karşı önlemler almanız şart. Onun zekasına ve kuvvetli olan sezgilerine rahatlıkla güvenebilirsiniz. Çoğu konuda bilgilidir. Bazen ise bir konuyu tam bilmeden ve anlamadan saçma ve mantıksız kararlar alabilir. Üzerinde çalıştığı işe emek sarf eder ve sabırlıdır. Ele aldığı işe o anda bağlanır ve azmiyle o işi sonuna kadar götürür. Sessiz bir işçi , zamanı iyi ayarlayan uzman bir yöneticidir. Yavaşça bir takım arkadaşlıklar kurar ve bir gün birdenbire idareyi ele alır. Olay çıkarmayı sevmez ve arka planda kalmayı tercih eder. Onunla geçinebilmek için , onun vazgeçemeyeceği eski model usullerine katlanmanız gereklidir, çünkü alışkanlıklarına çok bağlıdır.Yengeçler kincidir. Hayattaki amacı başarılı ve aranan biri olmaktır, bu ona büyük keyif verecektir. Hedefine varmak için, sizin yardım edebileceğinize inandığı sürece , sizinle iş ortaklığı yapacaktır, yoksa sizi herhangi bir insan olarak değerlendirecektir. Çok geçmeden onun huysuzluklarından ve ters cevaplarından sizden hoşlanıp hoşlanmadığını kestirebilirsiniz. İş toplantılarınızda fazlası ile sıkıcı olacak ve çevresindekiler üzerinde sanki o toplantıda yokmuş izlenimi verecektir. Kişisel düşüncelerini açıklaması merakla beklenirken huzur bulduğu evine ya da iş yerine kapandıktan sonra konuyu daha iyi düşünecek ve o toplantıda kendisinden beklenilen yanıtı en iyi biçimde verebilecektir. Yengeçler herhangi bir konuda üzerine baskı yapılmasından hoşlanmaz. Geçmişi ve tarihin izlerini fazlasıyla seven yengeç çalıştığı ortamı dahi antika ve eski eşyalarla süsleyecektir. Duygusal ve kırılgandır. Onu gücendirdiğinizde hemen kendini yakın bulduğu bir başkasına koşacaktır. Bu durumda hasta bile olabilir. Onu aşağıladığınızda bunu asla unutmaz ve o duruma bir daha düşmemek için elinden geleni yapar. Hatalarından ders almayı bilir. Tek başına iş yapmayı sevmez, yanında ona destek olan dostları her zaman olmalıdır. Yoksa yanlışlıklar içinde boğulabilir. Bu durumda ona büyük bir anlayışla yardım etmeniz gerekecektir. İşlerinde önlem almayı bilir ve para konusunda çok tutumludur. Eski ve değerli kitaplardan oluşan bir kitaplık ya da antika eşyalar dışında ortaklığınızın parasının herhangi bir şeye harcanmasını istemeyecektir. Onun iyiliğini düşündüğünüzü anladığı zaman daha çok çalışacaktır. Bu ortağınızla aynı görüşü paylaştığınız sürece , ortaklığınız daha sağlam ve daha uzun ömürlü olacaktır. Olumsuz bir Yengeç ortağı, sessizliğinin yanı sıra, huysuzluğu, kararsızlığı keyifsizliği ve tutuculuğu ile aşırı derecede duyarlı bir kişidir.

Nebula isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 09.08.2013, 22:51   #5 (permalink)
Aktif Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Burçlar ve İş Hayatı

Aslan Burcu İş Hayatı

Aslan burcu insanı ortaklıklarında hiçbir zaman ikinci planda kalmaya yanaşmayacaktır. Ortağıyla birlikte tüm gücüyle çalışarak ortaklığının ve işlerinin yolunda gitmesi için elinden geleni yapar. Fakat ortaklı süresi içinde hiçbir zaman üstünlük taslamamalısınız. İyi ve çalışkan bir ortaktır, işlerin üstesinden rahatlıkla gelir. Geniş yürekli , iradeli ve güvenilir bir kişidir. Çalışmak için olağanüstü bir enerjiye sahiptir. Şayet bir işle gerçekten ilgilenmişse kendisini yıpratacak ölçüde bu işe verir.

Bir Aslan ile yapılacak ortaklıktaki başarının ilk koşulu , gerekli kontrolleri kendisine vermektedir . Emin olun buna pişman olmazsınız . Siz işin kendinizle ilgili bölümü ile uğraşırken , onu kendi payına düşeni gerektiği gibi ve dürüstçe yaptığına güvenebilirsiniz. Onun işlerine karıştığınız zaman ise, Aslanca bir davranışla sizin bölümünüze de sıçrayıp , oranın da patronluğuna başlayabilir . Aslanlar güvenilir ve soylu davranışları olan kişilerdir. Ortağınız insanlarla çok iyi ilişki kurabildiği için , en akla yakın şey Onu bu alanda kullanmaktır.

Herkes ona saygı duyar. Kişiliğinin keskin çizgileri olan geçinilmesi zor bir kişidir. Sevimliliğini kullanmaya başladığında insan ilişkileri alanında çok beğenilen ve aranılan bir tip olur. Bunun yanında size karşı da , aşağılayıcı bir ben sana söylemiştim havasına girebilir. Her şeyi iyi öğrenir ve bilir. Bunu sizin görmenizi de ister. Aslan ortağınız gösterişçidir. Bir seyirci kitlesi tarafından beğenilmek kadar bayıldığı bir şey yoktur. Bir aslanı kazanmak için çalışmalarını beğendiğinizi dile getirmek ve manevi yönden destek olmak yeterlidir. Onun isteklerine ve samimi duygularına karşı ikiyüzlü davranmanız çok yanlış olur. Aslanlar ayrıntılı ve tekdüze işlere yatkın değillerdir. Doğuştan önder yaradılışlı olduğundan olayları kendisinin yönettiğini sanır. Geniş bir ufuk ile yaratıcılık isteyen işlerde mutlu ve verimlidir. Kesinlikle düşünce insanıdır. Dramatik yanı oldukça gelişmiş olup, kontrol edilmezse utanç verici bir gösteriş budalası olur. İnsanların güvenlerini çok çabuk kazanır. Tavırları güçlü ve patronca ise de içtenliği kuşku götürmez. Gönlünü bir işe vermeden o iş için hiçbir girişimde bulunmaz; çünkü yaptığına kendisinin inanması en önemli noktadır. Kimi zaman yaptığı işler o denli özdeşleşir ki, o işi eleştirmek onu eleştirmek gibi olur. O denli kendine güvenir ki, hakkında bir yakınma duyduğunda bunu diğer kişinin bir yanlış anlayışı olarak değerlendirir ve hiç önemsemez. Ortağınız çok patronca ve baskılı olmaya başlarsa, sizde ona düşündüklerinizi olduğu gibi iletmelisiniz. Aslan'a ders vermeye kalkışmayın, tersine onu yönetmelisiniz. Anlayışlı cana yakın bir ortak, birkaç doğru sözcükle onun kalbini yeniden kazanabilirsiniz. Kendini geliştirememiş bir aslan ise boş konuşan, anlayışsız, hesapsız katlanılmaz bir ortak olur.

Nebula isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 09.08.2013, 22:51   #6 (permalink)
Aktif Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Burçlar ve İş Hayatı

Başak Burcu İş Hayatı

Güvenilir başak burcu insanları aynı zamanda çalışkan bir ortak olurlar. Biraz çekingendirler, kendilerine ait vazgeçilmez belirli kuralları vardır ve işlerini ön planda tutarlar. Konuşkan yapılıdırlar fakat yabancılara karşı ilk etapta soğuk ve geri planda davranırlar.

Başakla ortaklık yaptığınızda onun yaralı düşüncelerinden faydalanabilirsiniz. İşleri pratik yönden çözmek için çalışır ama kendi düşüncelerini hiçbir zaman kabul ettirmeye çalışmaz. Yönetmek pek ona göre değildir, başaklar emirleri yerine getirmek ve hizmet etmek için yaratılmıştır. İnsanların çoğu işi bırakıp gittiği zaman bile başak, bütün gün çalışıp işi yürütür ve herkesin neden çalışmadığını merak eder. Başak ilerici bir düşünürdür fakat düşüncelerini ender olarak ortaya koyar. Mükemmelliyetçi yapısıyla çevresindekiler ve kendisi için her şeyin en iyisini ister. Alçak gönüllü başak, iş ayrımı yapmaz. Yapacağı iş temizlik bile olsa gocunmadan yapar. Ancak, onu ezip geçeceğinizi sanmayın, çünkü hemen ortağınızın çok duygulu ve gururuna düşkün olduğunu göreceksiniz. Siz de gördüğü bir kusuru çekinmeden size aktarır fakat, bu ona göre yıkıcı bir eleştiri olmayıp, yalnızca size yararlı olması yönünden düşünülmüş bir uyarıdır. Parayla arası çok iyidir. İşin finansman yönüyle yakından ilgilenir. Zor pazarlıklara girer ve kolaylıkla sonuçlandırır. Günlük yaşamındaki duygusallığını iş yaşamına yansıtmaz. Özellikle iş yaşamı konusunda çok katı ve kuralcıdır. Üzerinde çalıştığı konuların en ince detaylarına kadar iner ve ilgilenir. Doğru ile yanlışı duygularına dayanarak değil araştırma sonucu bulur. Başak yaradılışı hemen her işe yatkın olduğundan kendisinin dünyayı daha iyi yapacağına inanır, her şeyin iyi gitmesini ister. Her zaman söylediğinden daha iyi iş yapmaya hazırdır. Titiz olan başaklar bu konuda sürekli huzursuzluk duyarlar. Etraftaki eşyaların düzenli olmasını ister, günde 10 defa masasını temizler. Bu nedenle yaşantısından asla hoşnut olamaz ve sürekli sinirli bir tip haline gelir. İş yerinizi temiz olmasına çok özen gösterir. Küçük kusurlarına karşın ortağınız ile iyi geçinirsiniz. Her zaman bir şeyle uğraşır, yeni düşüncelerle ilgilenir. Kendisinden daha fazlasını isteyemezsiniz. Siz Yay, Balık ya da ikizler iseniz onu fazla inceleyici bulursunuz. Olumsuz bir Başak ise, güvenli koşullarda çalışmak ister ve kişilerin yanlışlarını bulup çıkarmaktan zevk duyar.

Nebula isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 09.08.2013, 22:52   #7 (permalink)
Aktif Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Burçlar ve İş Hayatı

Terazi Burcu İş Hayatı

Terazi burcu insanı ortaklıklarında çok iyidir ve başarılıdır. Aynı zamanda terazi "ortaklık" burcu olup, bu kavram Terazi ile simgelenir. Terazi insanı birlikte çalışmayı seven, akılcı bir kişi olup, diğer burçlardan daha dengelidir. Başarıyı sever ve sonuca varmak için her çıkar yolu dener. Yaşamını kolaylaştırmak için daha fazla paraya ihtiyaç duyar.

Teraziler gençliklerinde, her şey yoluna girinceye dek özveride bulunmayı bilirler. Parayı bulunca da kendi haklarını biraz fazlasını da harcarlar. Lüksü ve şık görünmeyi seven teraziler, bunu iş yerlerine de yansıtırlar ve çalıştıkları ortamı deri koltuklarla döşer, sanatçı kişiliğini yansıtan tablolarla süslerler. Kişilikleri tam oturmamışsa para tutkusu onları peşinden sürükler. Teraziler tutucu olup kesinlikle de devrimci değildirler. İyi sonuçlar almak için temiz ve güzel iş ortamlarına gereksinimleri vardır. Sakin yapılarına rağmen hemen sinirlenebilirler fakat mutlu olmaları da çok uzun sürmez. Terazi ortaklık kurmak için ideal bir kişiliktir. Asla işinize karışmaz, ortağını ve çalışanlarını yönetmeye kalkışmaz. Sizi uymanız gereken kurallara doğru yöneltir ve bunu da iterek, tartışarak değil, akıllıca yapar. Sizin aklınıza bir düşünce sokarak onu yavaş yavaş zihninizde yaşatmayı denerler. Öyle ki, siz zamanla bu düşünceyi kendinizin sanırsınız. Kavgacı tutumları yoktur. Her taktiği kullanarak sizi sonunda mutlu ederler. Teraziler özgürlük ve eşitlik taraftarıdırlar. Kendilerinin sahip olduklarına başkaları da sahip olsun isterler. Terazi ortağınız anlaşmazlıkları gidererek, müşterilerinizi hoş tutmasını bilir. Diplomatik ruhlu olup ve ev sahipliğini kolayca yüklenir. Oldukça işlek bir zekası vardır. Duyguları vereceği kararların yönünü değiştirmez. İşi duygusal açıdan ele almaz. Terazi ortağınız siz olmadığınız zamanlar da siz varmışsınız gibi haklarınızı korur. Sizin dostunuz olarak kaldığı sürece hiçbir zaman güveninizi yitirmek istemez. Eğer yanlışlıklar görürse görmezlikten gelir. Ortağınızla en önemli sorununuz kararsızlığı olacaktır. Bir şeyi başlatmaktan çok sizi izlemeyi yeğ tutar. Birçok olasılığı dener ama o zamana dek iş işten de geçebilir. Çevresindeki olaylar ile ilişkisini çabuk yitirdiğinden, genellikle olaya dönmesini sağlamak gerekir. Çok meraklı olmasına karşın, olayların nereye gittiğini düşünmeden izler. Terazi ortağınız bir tartışma sırasında, kazananın yanını tutmaya yatkındır kimi zaman bir aynı tutup uyum sağlar. Kolay hayır diyemeyen yanı, kendisinin idare edilebilir izlenimi vermesini sağlar. Olumsuz bir terazi ortak bile diğer burç ortaklarından daha iyidir.

Nebula isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 09.08.2013, 22:52   #8 (permalink)
Aktif Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Burçlar ve İş Hayatı

Akrep Burcu İş Hayatı

Akrep burcu sabırlı ve doğru kişiliğiyle yaptığı işlerde çok dayanıklıdır. Davranışlarında bazen asabi olduğu için ortaklıklarında kendisini düşünülmeyen insan durumuna sokabilir. Zeki olan akrepler olabildiğince az konuşarak, şaşılacak bir yerindelikle konunun can alıcı noktasına gider.

Akrep ortağınız büyük bir olasılıkla sizinle o konu üzerinde tartışmaya bile yanaşmaz. Yalnız bir başka hedefi olduğunda, sizin zayıf noktalarınızı saptayıp, sizi pohpohlayarak işine geldiği gibi sizden yararlanma yoluna gidebilir. Ortaklığınızı istiyorsa, hemen konuya girerek tüm olaylar hakkında bilgi bekler. İşte burada çok iyi olmanız gerekmektedir. Çünkü, Akrepler iş konusunda başarı ve başarısızlık oranını sezgileriyle ile ölçerek tartar. Yıllar sonrasını ve ileriki dönemlerdeki gelişmeleri çok iyi irdeler. İş konusundaki planlarınız yeterli ve iyi ise içinde bulunduğunuz olanakları sizden iyi değerlendirecektir. Bu durumda Akrep ortağınız bir gözünüzde daha bir değer kazanacaktır. Onun etkisi altında kalabilirsiniz. Akrep ortağınız konular üzerinde taktıysa çok üsteleyebilir ve bu da sizin zaman zaman canınız sıkabilir. Onda pes etmek gibi bir şey söz konusu değildir. Çoğu zaman rakiplerini pes ettirir ve durumu kazanır. Rakipleri onun baskısından kurtulmak için çoğu zaman pes ederler. Akrep işin zorluğuna ve ağırlığına aldırmadan uzun yıllar çalışabilir, daha fazla kazanmak için çok fazla zorlanıp sonuçta da kendini yıpratabilir. Amacı uğruna ölünceye dek savaşacabilecek bir yapısı vardır. Akrepler inatçı kişilikleriyle görüşlerinden kolay vazgeçmezler. Düşünceleri çelişkili dahi olsa savunmaktan vazgeçmezler. Savunma amacı çoğu kez tartışmanın mantığını kavramak değil karşısındakini yok etmektir. Akrep ortağınıza tutarsızlıklarınızı göstermeyiniz, bir volkan gibi patlayabilir. Kendi tutumunu sizden de bekler ve sizin kendisi kadar çok çalışmanızı bekler. Onun hızına yetişmeye kalkar ve ona uyum sağlamak için ona yetişmeye çalışırsanız sonuçta hasta olabilirsiniz. İçine girdiği yeni şartlara uyum sağlamakta zorluk çeker ve zararlı çıksa dahi alıştığı yöntemleri değiştirmek istemez. İyi kazandığınız bir iş sonucunda tatile çıkmak isteyebilirsiniz fakat Akrep ortağınız sizden daha çok çalışmanızı isteyecektir. İşlerin aksamaması için gerekirse yıllarca tatile çıkmayabilir. Hatta hasta olduğu dönemlerde bile çalışmayı sürdürebilir.

Nebula isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 09.08.2013, 22:52   #9 (permalink)
Aktif Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Burçlar ve İş Hayatı

Yay Burcu İş Hayatı

Yay burcu ortağınız varsa eğer, ondan alacağınız çok şey var demektir. Daha iyisi de kendini her yönden geliştirmiş bir yay burcuyla ortaklık kurmanız sizin için çok yararlı olur. İleri görüşlü, çok pratik, zeki, akıllı ve hareketli kişilikleriyle, en büyük şirketleri bile yönetebilirler. Onlar için yaptıkları iş ne denli büyükse o derece verimli ve iyi çalışırlar.

Yaylar ufak ayrıntılar ve önemsiz işlerle uğraşan insanlar olamazlar. Bulunduklara ortama kolaylıkla uyum sağlayan başarılı kişiler olup, insanları çok sevdikleri halde duygusal bağlar kurmazlar. Neşeli, dışa dönük yaradılışlarını çok seveceksiniz ama, onlara pek fazla yaklaşabileceğinizi de sanmayın. Her daim ileriye bakan yaylar sadece o günün sorunlarıyla ilgilenmez. Yay insanı ona verilen doğuştan şansıyla, hep dört ayağı üzerine düştüğü için hayata da iyimser gözlerle bakarlar. Bunu yitirdikleri zamanda bile aynı coşku ile işlerini sürdürürler. Şansına çok fazla güvendiği için zaman zaman büyük ve riskli işlere de atılabilirler. Bu sebeple bir ortak olarak onu frenlemeniz gerekebilir. Komutlardan ve emir almaktan hiç hoşlanmaz. Öğütlerinizi dinler fakat iş aklına yattıysa ve çekici geldiyse ona, mutlaka o işe girişecektir. Böyle zamanlarda onu yalnız bırakmayın. Mali konularda zekasına ve yargılarına güvenebilirsiniz. Hızlı düşünerek işin iyi ve kötü yönlerini çabuk kavrar. Macera ve heyecanı sevdiğinden çok para kazanırsa kumar alışkanlığı ortaya çıkabilir. Ve sonucunda hiç düşünmeden su gibi harcayabilir. Farklı ve diğer insanların hiç girmek istemeyecekleri işler onu çekebilir. Girdiği işleri tamamlamayı ise size bırakabilir. İnsanlara çok güvenir bunun sonucunda da kolay kandırılabilir. Enerjisini kaybettiği zamanlarda ise işlerini yarım bırakabilir. Koordinatör yönü oldukça gelişmiştir, organize etmeyi çok sever. Güzel ve anlaşılır konuşma yeteneği ile hemen dikkat çeker. Sabırsız kişiliğiyle yapılan planları ve bağlamak üzere oldukları işleri bozabilir. Genellikle tutamayacağı şeyler üzerine söz verir. Bu kendine olan güveni ile heyecanından ileri gelir. Bunu düzeltmek ise büyük olasılıkla ortak olarak size düşecektir.

Nebula isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 09.08.2013, 22:53   #10 (permalink)
Aktif Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Burçlar ve İş Hayatı

Oğlak Burcu İş Hayatı

Oğlak burcu insanı iki tiptir. Biri evcil oğlaklardır, diğeri ise biraz yabanidir ve gözü hep yükseklerde, dışarılardadır. Evcil bir oğlak ortağı sıkıcı olabilir fakat, diğeri ortağınız ise yaşadınız demektir. Dürüst, pratik, çalışkan ve özenlidir. Burçlar kuşağında karşılaşabileceğiniz iş ve ticarete en yatkın kişidir. Yöneticilik konusunda onun üstüne yoktur. Ülkeler arası bir şirketin bile tüm bölümleriyle tek tek ilgilenebilir. En karışık işleri kolayca anlayıp çözümleyebilecek yetenektedir.

Oğlak son sözün daima kendisinin olmasını ister. İşin merkezi olmakta direnecek ve bunu başarabilmek için sert bir disiplin kurmak isteyecektir. Sabırlı yapısı yanında çok ta tutucudur. Yeni usuller yerine, alıştığı ve güvendiği yöntemleri kullanmaya yatkındır. Çok uzun süre çalışmaksa niyetiniz bir oğlak ile ortak olabilirsiniz. Çünkü oğlak ortağınız işinden başka bir şey düşünmeyecektir. Ve sizden de aynı tutumu bekleyecektir. 24 saatlik bir çalışma sonrasında ondan teşekkür bekliyorsanız bunu unutun! Çünkü ortağınız bunu olağan sayar. Pratik yöntemler kullanmaz ama zamanı da iyi kullanır. Bir işe başlaması biraz uzun sürebilir fakat, işe başladıktan sonra o iş üzerine çözümler üretmeye ve işi bitirmeye çalışır. Bunun sebebi önce inceleyip araştırdıktan sonra işe başlamasıdır. Beklenmedik olaylar olasılığını da düşünerek bunlar karşısında önlemler alır. Hedefine birdenbire yükselmek yerine sağlam ve emin adımlarla ilerlemeyi tercih eder. İşlerin düzenli gitmesine çok önem verir ve işler düzene girene dek de huzursuzluk içinde olur. Ayrıntılara önem verir, bu size biraz sıkıcı da gelse, onun bu özelliği işlerinizin yolunda gitmesini sağlayacaktır. Müşteri ve halkla ilişkiler konusunda ondan bir şeyler beklemeyin. Bir oğlak ortağıyla geçinebilmek size bağlıdır, çünkü işi sizinle yapmak yerine tek başına çalışmayı tercih edecektir. Ortaklıkta iyidir fakat aynı iş üzerine ortak çalışmaya yaradılışlı değildir. Asık yüzü ile sürekli çalışmasına katlanabilecekseniz ortaklığınız yürür. Tutumludur, gereksiz harcamalar yapmaz. Şirketin para işlerini ona bırakırsanız bu işi en şekilde başaracağından kuşku duymamalısınız, çünkü hiçbir şeyi şansa bırakmayacaktır. Bir iş sözleşmesini yapılacağı zaman yasalara uygun en iyi koşulları bulmakta ustadır. Bu koşulları da iyi değerlendirip sınırlarının dışına çıkmaz. İyi bir iş adamı ve güvenilir bir kişi olarak tanınmak ister. Sorumluluk duygusu gelişmiştir ve sorumluluk almayı sever. En büyük endişe ve korkusu ise ruhsal veya maddi güvensizliktir. Olası skandallara karışarak saygınlığını yitirmek istemez. Cömert bir patron değildir. Çalışanlarına dürüst davranır ama anlaşmasının dışında fazlasını ödemez. Zaman zaman haklı bir yakınmanız varsa kabul eder. Zamanını ve emeğini nasıl bol harcıyorsa para ve olanaklarını vermekte de o kadar eli sıkıdır. Oğlak ortağınız varsa yaratıcılık sizden gelmelidir. O ancak düşüncelerinizi en iyi biçimde uygular. Ortak ilgileriniz olduğu sürece başarılı olursunuz ama bilmelisiniz ki ondan geri kalırsanız o yalnız başına tırmanmaya devam edecektir.

Nebula isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 7
Asrevya, BeLa, Exodus, Narsinha, Nebula, PerrynuR, XooX
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 11:34