Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Hayat ve Eğlence > Astroloji
facebook bağlan


2013 Kasım Ayı Burç Yorumları

Astroloji kategorisinde açılmış olan 2013 Kasım Ayı Burç Yorumları konusu , 2013 Kasım Ayı Burç Yorumları Koç Burcu ( 21 Mart-19 Nisan ) 3 Kasımda Akrepteki Güneş tutulması 8.evinizde gerçekleşecek sevgili Koçlar. 8.ev yatırım, borç, alacak, işle ilgili planlar ve sağlık ...


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 07.11.2013, 10:48   #1 (permalink)
Bağımlı Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart 2013 Kasım Ayı Burç Yorumları2013 Kasım Ayı Burç Yorumları


Koç Burcu ( 21 Mart-19 Nisan )
3 Kasımda Akrepteki Güneş tutulması 8.evinizde gerçekleşecek sevgili Koçlar.

8.ev yatırım, borç, alacak, işle ilgili planlar ve sağlık evidir. Bu konulardan hangisi bu ara hayatınızı yavaşlatmaya neden oluyorsa, bir şekilde mücadele ve zorlanma yaşatıyorsa, tutulma sizi o konuda artık bir sonlanmaya ve çözüme sevk edecektir.

Ancak tutulma biraz sert bir tutulma olacağı için, tüm Koç’lara önce sağlık diyorum!

Sağlığınız bu ay en önemli madde, varsa bir şikayetiniz mutlaka ilgilenin, ihmal etmeyin ve sorunu küçümseyin.

Bu arada, Merkür retro’da olacak tutulma zamanında, bu da eski bir şikayet gündeme gelebilecek demektir.

Tutulmanın burcu Akrepin yöneticileri Mars ve Plüton arasında güzel bir açı var, ayrıca Neptün de destek veriyor Akrep yıldızlarına, derken, sizin için önemli olabilecek, kronik hal alabilecek bir sağlık sorununuzu ortaya koyup doğru teşhis için iyi bir zaman derim. Kiminiz belki bir tedavi sürecine, kiminiz bir operasyona evet demek durumunda kalabilirsiniz. Bunun için bir tarih belirlenebilir.

Ancak Merkür retrosu var, doğru teşhisin bulunması için 10 Kasım sonrasını öneririm. Teşhis ve tedavide hata yapılabilir bu ara çünkü ve tedavi veya operasyon tutulma zamanları yapılmamalı, en iyisi 10 Kasım sonrasına bırakılmalı derim.

Öte yandan tutulmanın etkisini rahat ve pozitif atlatmak için de önlem lazım.
Moralinizi bozmak istemem ama tutulma önemlidir ve sorunu çözmenizi ister sizden. Zaten sağlığını ihmal edenlere uyarım.

Tutulma kiminizin sağlığına özen gerektirir dedim, ancak kimi Koçlar bunu eş veya bir aile üyesi üzerinden yaşayabilir. Kimin sorunu varsa o kişiyle ilgilenmek gerekir.

Özellikle baş bölgesi, cinsel bölge, tansiyon, kalp, bağırsak veya kemikler önemli olabilir.
Hamile Koç kadınları bu ay sağlığına daha özen göstersin, kendini zorlayacak hareketlerden kaçınsın derim.

Kimi evli Koçlar ise, eşin ailesinden birinin sağlık sorunu ile ilgilenebilir.
Kiminiz de çalıştığınız kurumda yetkili bir kişinin sağlık veya başka önemli bir sorunuyla ilgilenebilirsiniz. En azından bu tür bir durum sizin parasal veya iş durumunuzu bir süre etkileyebilir.

Tutulma zamanı tüm Koçlar sağlık sorunu yaşayacak demek değildir tabii, herkesin hayatına farklı farklı yansıyacaktır.

Kimi Koçlar ise, tutulmayı resmi kurumla veya iş yeriyle bağlantılı para, banka, sigorta, alacak-verecek üzerinden yaşayabilir. Bu konulardan biri sizi meşgul edebilir, çıkabilecek sorunla sorumlu bir şekilde ilgilenmek sizi de rahatlatacaktır. Bu konuda sürüncemede bekleyen bir işiniz, meseleniz varsa, artık ilgilenin ve kurtulun derim.

Aslında tutulmanın yıldızlarıyla Jüpiter’in güzel açısı, çok da tedirgin veya karamsar olmamak gerektiğini söylüyor. Sorumlulukla yaklaşım çok şeyi çözer. Üstelik Jüpiter’in güzel açısı yatırım, birikim konusunda geçmişte akıllı davranmanızın ödüllerini alacağınızı da söylüyor.

İşten çıkmayı düşünen veya işten çıkabilecek Koçlar sorun yaşasa da hakkını alacak görünüyor.

Mahkeme gibi sorun yaşayan Koçlar evet, davanın seyri bu ay belli olacak görünüyor.

Ayın diğer konularına bakalım.

Tabii güzel yıldız açıları da var bu ay.

Venüs ayın 5’ine kadar dost Yay burcundan sizi destekliyor, özellikle sevdiklerinizle buluşmak, onlarla geziye çıkmak, dışarıda sosyal ortamlarda birlikte vakit geçirmek, kültürel veya sosyal aktivitelere katılmak ve yakınlardan maddi destekler görmek için iyi zaman. Kiminiz uzaktan bir yakınından hediye alıp mutlu olacak. Kimi Koçlar ise uzaklarla ve başka şirketlerle bağlantılı işlerden iyi para kazanacaklar.

Daha önce yaptığınız iş görüşmelerinden güzel dönüşler alırsınız bu ay ayrıca.

Aşk sizi sevindirecek.

5 Kasımdan sonra aile ile bir araya gelmeniz söz konusu. Aile ile bir meseleyi çözmek isteyeceksiniz.

Kimi Koçlar ise, yönetim takımıyla bir araya gelecek ve geliştirdikleri strateji, plan, program, reklam vs üzerinde yeniden bir değerlendirme yapacak, kimi de maaşı üzerine yönetim takımıyla görüşecek görünüyor. İstediğinizi almanız mümkün ancak daha önce söz verildiyse onu almanız mümkün veya eski alacağınız varsa, içerde paranız varsa alabilirsiniz.
Kimi Koçlar ise, işten çıkmak, eski işinden alacağını alıp yeni işe geçmek isteyebilir ancak bu ay 10 kasımdan sonra ay sonuna kadar girerseniz tamam derim, yoksa gelecek aya bırakmayın. Hatta planlı, ayarlanmış yeni bir iş söz konusu ise, olabilir derim. 17 Kasım Dolunay zamanı beklediğiniz parayı alabilirsiniz.

Kimi Koçlar ise, enteresan, çalıştığı yer veya başka bir yerle bir işbirliği, güç birliği, bir ortaklık üzerinde olacak, bunun detaylarını ilgili kişilerle görüşeceksiniz. Parasal taleplerinizi konuşacaksınız özellikle. İşi dönüştürmek veya farklı bir şeyler ilave etmek gibi değişik teklifler sunabilirsiniz yetkili kişilere ayrıca.

Aşk ve iş hayatınız iyi görünüyor ancak gelecek ay bazı gergin yıldızların ani değişimlerine maruz kalmamak için, bu ay akıllı ve uzak görüşlü olmak gerekir derim.


♦ ♦ ♦

Boğa Burcu ( 20 Nisan-20 Mayıs )
Sevgili Boğalar zıt burcunuzda yine bir Güneş Tutulması var, 3 Kasımda.

Geçen sene 14 Kasımda bir Güneş tutulması olmuştu hatırlar mısınız, hemen hemen tüm Boğa’lara hediyesini bırakıp gitmişti.. Pek sevimli hediye bırakmamıştı, o da ayrı bir konu. Şimdi yine buna benzer bir duruma hazır olmak gerekir, özellikle geçen seneden beri tutulma etkisinde neyle meşgul oluyorsanız, onu düşünün ve onunla ilgilenin derim.
Kiminiz ilişkide ciddi bir çatışmaya girmişsinizdir, kiminiz bir dava ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz, kiminiz ise, parasal bir mevzuda ciddi bir sorunla meşgul olabilirsiniz.
Akrep burcu tutulma Satürn ve Merkür faktörlü olunca, akla resmi işler, resmi kurumlar ve iletişim, imza, iş gelir. Bu türden bir konuda yine sıkıntı, aksilik ve mecburen ilgilenmeniz gereken bir olay yaşayabilirsiniz. Şayet resmi işlerinizde disiplinli iseniz sorun yok, siz ciddi bir sorun beklemeyin derim, ilişkisinde sorun yaşamayan, sorumluluklarını bilinçli yerine getiren biriyseniz, siz de dert etmeyin, tutulma genelde sorumluluklarını ihmal edenlerin üzerine gider.

Bu arada, siz üzerinize düşeni yapıp da muhatap olduğunuz insanlar yapmıyorsa, o zaman bu tutulma o kişi/lerle yolunuzu ayırabilir. Çünkü yaşanan olaylar size ilişkilerinizin tüm boyutunu olduğu gibi ortaya koyar. Her tür ilişki, yakın biri veya iş ilişkisi.. Kiminiz bir yakınla karşı karşıya kalabilirsiniz, kiminiz resmi bir şahısla..

Geçen sene hangi konuda sıkıntı yaşadıysanız şimdi o konuda yeni bir durum gelişebilir. Veya bu sene yine benzer konuda bambaşka bir olay yaşayabilirsiniz.

Bir şekilde artık hayat kalitenizi aşağı çeken sorununuz sizi düşünmeye ve ciddi kararlar almaya, ciddiyetle sorunu çözmeye davet edecektir.

Kimi Boğa’lar ise sürüncemede olan işbirliğine nokta koyabilir. Bu bitiş şeklinde olmayabilir tabii, belki de nihayet bir anlaşmaya varmak şeklinde olabilir.

Yalnız hangi konuda olursa olsun, muhatap olduğunuz kişinin de kafası karışık olabilir, en güzeli net ve açık iletişim kurmaktır, ya da konu açık hale gelene kadar sabretmektir.
5 Kasımda öz yıldızınız Venüs Yaydan ayrılıp dost Oğlak burcuna geçecek. Bu sizin hayatınızda enteresan bir dönemi başlatacaktır. Venüs yaklaşık 4 ay boyunca Oğlakta kalacak, çünkü gelecek ay retro yani geri pozisyona girecek. Buradan da anlıyoruz ki, 4 ay boyunca sizi meşgul eden yeni bir gündem maddesi hayatınıza girecek.

Bu ne olabilir?.. Kiminiz için aşk gündem maddesi olacaktır, kiminiz için kariyerinde yeni bir dönem açılacaktır, kiminiz ise, bir konuda eğitim alanına geçeceksiniz. Belki uzun süreli bir eğitime başlayacak, belki kısa bir kursa başlayacaksınız.

Kimi Boğaları bir iş teklifi bekliyor, ancak bir takım şeyler sizi şaşırtacak, belki farklı bir iş olması sizi şaşırtabilir, başta ne yapacağınızı bilmeyebilirsiniz, belki yapılan teklifte sizi tereddüt ettiren bir şeyler olabilir..

Kimi Boğalar ise belli bir süre hayatını etkileyen, ona göre gündelik hayatını değiştirmesi gereken işte yeni bir gelişme yaşayabilir. Bu belki bir süreliğine bir başka yere geçmek şeklinde olabilir, ancak sanırım eski yerinize dönersiniz göreviniz bitince.

Boğalar bir eski aşkla mı meşgul olacak acaba?.. Bir şekilde aşkla meşgul olabilirsiniz ancak gelecek ayın bazı transitleri bu aşkla ilgili soru işaretlerini de getirecek görünüyor…

Parasal konuda sıkıntı yaşayan Boğalara tutulma güzel etkiler sağlayacak görünüyor, bunun üzerine kiminiz bir anlaşmaya imza atarsınız, ancak Merkür retrosundan dolayı anlaşmayı iyi okuyun ona göre imza atın derim. Kiminiz de beklediğiniz yerlerden gelen paralar sayesinde parasal sorunlarınıza nokta koyabilirsiniz.

Bu tutulma ve Venüs’ün Oğlaka geçip Plütonla kavuşması kiminizi geçmiş kökenli bilinçaltı kökenli korkusuyla yüzleştirmeye hazırlıyor sanki.

Aşkta kimi Boğalar epeydir düşündüğü biriyle gelişen dış olaylar vesilesiyle karşılaşabilir, görüşebilir. Ancak sizi şaşırtan bir şeyler de olacak.. Ya beklediğinizi bulamayacaksınız, ya ilk defa ne yapacağınızı bilemeyeceksiniz. Bir sorun sizi tereddüt ettirebilecek gibi…


♦ ♦ ♦

İkizler Burcu ( 21 Mayıs-21 Haziran )
3 Kasımda Akrep burcundaki Güneş tutulması sizin çalışma ve sağlık evinizde gerçekleşecek. Sağlığa dikkat etmek lazım diyor bu tutulma. Varsa sağlıkla ilgili şikayetiniz ilgilenin, önlem alın derim.

Merkür retrosu var 10 kasıma kadar, bundan dolayı 10 Kasımdan sonra doktora gitmek lazımdır, ancak daha önce başlatmış olduğunuz bir tedavi süreci varsa sorun degil.
İşinde sorun yaşayan İkizlerin sabırlı olmasını tavsiye ederim bu ay. Ayrıca iş yerinde olabilecek sorun belki de sonuçları itibariyle size iyi gelebilir. Yine de, işte ve evde birinin karar vermesi gereken bir konuda çok fazla sorumluluk almaya, sorunu üstlenmeye çalışmayın, bırakın insanlar kendi karar versinler. Siz de işinize başkasını karıştırmayın, işle ilgili bir sorununuzu olur olmaz kişilere anlatmayın. Merkür retrosu tutulmayla birlikte siz dahil insanların kafasını karıştırabilir. Ciddi kararlar vermek için iyi zaman değildir, en azından 10 Kasıma kadar ciddi konuda kararlar vermeyin derim. Var olan bir sorunu, bir meseleyi çözmek için iyiyken yıldızlar, yeni bir gelişmeye dair hemen fikir yürütmek, kararlar almak sakıncalıdır.

Kimi İkizler sanki yeni oluşacak bir olayın içine dahil olacak gibi, bu yeni bir iş mi, proje mi acaba?..

Belki yeni iş, plan veya proje değil, ancak yeni gelişmeleri birlikte görüşmek, bunun üzerinden yeni bir takım hazırlıklar için hummalı bir çalışma yapmak gerekebilir.

Bu tür bir işte, birilerinin pişmiş aşa su katmasına izin vermemek lazımdır. Ne siz ne başkası kendi kafasına göre gitmemeli. Çünkü konu tek sizi veya başkasını ilgilendirmiyor. Ortak sorumluluk alınması gerekiyor.

Kimi İkizler aşkta ikilem yaşayabilir, gelişmeler aşk konusunda duygularınızı değiştirebilir, ancak bu değişiklik netliği de beraberinden getirebilir.

İkizlerin aşk konusunda net ve açık olmasını tavsiye ederim bu ay, aksi takdirde birinin kalbini kırabilirsiniz.

Özel hayatınızı hareketlendiren ve değiştiren bir sürece giriyorsunuz.

Kimi İkizlerin hiç beklemediği birinden bir çıkışla karşılaşması söz konusu.. Bir kişi sizi şaşırtacak anlaşılan..

17 Kasımdaki dolunay zamanı, kiminiz parasal bir konuda, kiminiz ilişkide, kafanızdaki bir planı, bir niyeti eyleme dökeceksiniz.


♦ ♦ ♦

Yengeç Burcu ( 22 Haziran-22 Temmuz )
Sosyal hayat, girişim, aşk, çocuk ve şans evinizde Akrep burcu var, 3 Kasımda Akrepteki Güneş tutulması sizi bu konulardan biri üzerinden etkileyecektir.

Akrep size dost burç, bu da tutulma enerjilerinin size pozitif gelişme getireceğini gösterir.
Yine de tutulmanın kendisi zor enerjilerden oluştuğu için, sizin de dikkatli olmanız, olaylara karşı sakin ve esnek yaklaşmanız lazım.

Bir dönemi bitiren yeni bir sürece başlatan bir zamandasınız.

Bazı gelişmeler sizi yerleşim konusunda harekete geçirebilir, olaylar bu konuyu hızlandırabilir.

Kiminiz ise bir seyahate çıkabilirsiniz gelişmeler üzerine. Ancak bu iş seyahatinden ziyade, yakınları ziyaret şeklinde olabilir.

Yine de, gezmek amaçlı bir seyahatin ötesinde bir şey olsa gerek. Ya bir sorunu çözmek ya da bir konuyu halletmek üzere olabilir.

5 Kasımda zıt burcunuz Oğlaka geçen Venüs ilişki hayatınızı, sosyal hayatınızı hareketlendirecektir, bunun üzerinden önemli gelişmeler sizi bekliyor. Ancak henüz istikrarı zorlayan bir şeyler olmalı, geçici kararlar, geçici planlar bir süre elinizi bağlayabilir.

Aslında bu ay aşk ve duygusal ilişki cephesi güzel görünüyor. ilişkisi olanlar veya evli olan Yengeçler için mutlu ve romantik bir zaman, yeni ilişki bekleyenler için de enteresan bir şekilde aşk görünüyor. Yine de bir takım sorunları aşmak gerekiyor…

Aşkın zahmetleri var anlayacağınız..

Öte yandan bu ay evlilik hazırlığı yapan da olur, Venüsün aşk, evlilik evinden güçlü açısı, hazırlıklarına önceden başlamış olanlar için bu ay evlilik yaptırabilir.

Kimi Yengeçlerin hayatını değiştiren bir atılım, girişim zamanı dersem abartmam herhalde. Zorlayacak ama o kadar güçlü bir amaç duygusu var ki atılımın kaynağı olan niyet üzerinde, zorluklar çok da önemli degil dedirtiyor.

Yine Yengeçlerin bir yakını, bu yaşlı biri olabilir, sağlığı önemli konu, ilgi lazım derim.


♦ ♦ ♦

Aslan Burcu ( 23 Temmuz-22 Ağustos )
3 Kasımda Akrep burcundaki Güneş tutulması 4.evinizde gerçekleşecek yani yuva, aile evinde.

Aslanların epey zamandır, aile, ev üzerinden sorumlulukları arttı, kiminizin ev yaşantısı değişti.

Şimdi ne getirebilir size bu tutulma?

Kafanızda evle, yuvayla ilgili bazı planları olmalı, bunları eyleme dökmek istiyorsunuz ama tutulma hala zamanı var dedirtmekte. Tabii buna hazır olmak için bazı şartların oluşması, zeminin hazırlanması gerekir.

Ev için masraflar yapacaksınız bu ay.

Kiminiz iş yerinde bir takım atılıma hazırlanmak niyetinde, bunun için bazı masraflar yapabilirsiniz bunun için.

Bu ay yıldızlar masraflar yapmak için size maddi imkan verecek ancak gelecek ayın yıldızlarını düşününce, araya başka işler, başka masraflar gibi, bu ay yaptıklarınızı boşa çıkarabilir, zaman ve para harcadığınız amacınızı ikinci plana atmak durumunda kalabilirsiniz değişen gündem konuları nedeniyle.

Bu ay kiminiz için aile, kiminiz için atılıma geçmeyi planladığınız önemli bir iş amacı gündem maddesi ve tutulma bu konu üzerinden görünüyor. Tutulma size dış gelişmelerin ardından bazı kararlar verdirebilir, planlarınızı değiştirebilir, o yüzden kararlı olmakla beraber esnek olmak da lazımdır.

Ailede varsa yaşlı biri evet, bu ay onun sağlığına özen göstermek lazımdır derim. Satürn yuva evinizdeyken, yaşlı kişi/lerle ilgilenmek kaçınılmaz olur.

Kimi Aslanların sanki geçmişte yaşanmış bir konu aile gündemine gelecek görünüyor. Bu aslında maddi bir konu görünüyor. Belki epey zamandır konuşulan maddi bir konuda ailecek bir karar verilecek, ancak dediğim gibi, şartları değiştiren dış koşullar yine planınızı erteletebilir.. Yani tam eyleme dökülecekken, planlar değişebilir, en iyisi akışa bırakmak veya adım adım ilerlemektir derim.

Aslanların işine sahip çıkmasını tavsiye ederim. İşlerinde değişiklik için henüz zamanı değil, önce koşulları oturmak adına bir takım çabalar gerek, acele etmeden ilerleyin.

Kimi Aslanlara işte yeni bir iş veya geçici bir sorumluluk verilebilir, bu sizi mutlu edebilir, ancak daha sonra bu geçici iş zorunlu göreve dönüşebilir, bundan dolayı en iyisi bu konuda şartları baştan konuşun ki, sonra çatışma yaşanmasın. Yani astarı bezinden pahalı iş olmasın veya size ekstradan bir yük olarak bindirilmesin, hakkınızı koruyun.

En iyisi bu ay sağlam yatırımlarla meşgul olun, geleceğe yatırım yapın. Bu cephe fena görünmüyor çünkü.

Venüs 5 Kasıma kadar dost Yay burcundan aşk hayatınızı ve sosyal yaşantınızı mutlu yaşama imkanı vermekte. 5 Kasımdan sonra, birlikte bazı işleri yapmak üzere kafayı iş planlarına verebilirsiniz, kiminiz ise, eş veya sevgilinizle birlikte yakınlarınızla ilgileneceksiniz.


♦ ♦ ♦

Başak Burcu ( 23 Ağustos-22 Eylül )
3 Kasımda Akrep burcunda gerçekleşecek tutulma size sert enerjiler göndermiyor, ancak tutulmanın kendisi sert olduğu için sizin de tutulma zamanı dikkatli olmanızda fayda vardır. Kardeşler, kısa yollar, eğitim, aileyi ilgilendiren alanda bir tutulma var.

Kimi Başaklar kardeşinin bir meselesiyle ilgilenebilir, kiminiz eğitim hayatınızda bir dönüm noktasına gelebilirsiniz, kiminiz ailenin bir meselesiyle ilgilenebilir özellikle bir yaşlı aile üyesinin sorununu halletmek üzre sorumluluk alabilir, kiminiz ise, kariyer üzerinden uzak vadeli önemli planları başlatmak üzere harekete geçebilirsiniz.

Hangi konuyla ilgileniyorsanız, beklediğinizde uzun zahmetli olacağını bilin. Belki bir sona geldiniz tutulma etkisinde gündeminizi işgal eden konu üzerinde. Ancak son vermekle bitmeyip onun akabinde yeni hazırlık, yeni başlangıçlar yapmak zorunda görünüyorsunuz.
Mesela, eğitimle ilgilenenler belki eğitim hayatında bir mezuniyet, bir sona gelmiş olabilir ancak bu sefer de iş aramak veya daha yüksek düzeyde okumak adına planlar yapabilir.
Ya da önemli bir iş planına hazırlanıyorsunuz, başarmanız gereken önemli bir amaca hummalı hazırlıklar içine gireceksiniz, bu da sizi en azından 3-4 ay uğraştıracak, ona göre gündelik hayatı düzenleyeceksiniz.

Kiminiz bir işe başlamış olabilirsiniz, bunun üzerinden zahmetli bir iş tecrübesi sürecine girebilirsiniz. Özetle, bir amacı başarmak adına yorucu ama kararlı bir sürece giriyorsunuz.
Merkür retroda olacak 10 Kasıma kadar, amacınızla ilgili detaylara dikkat etmeniz, planlarınızı iyi yapmanız, bunun için konuya odaklanmanız gerekir. Acele etmeden, olaya odaklanarak çalışın derim.

Bu ay sizin için önemli konuda planlarınızı yaparken, artı-eksilerini, size getirilerini iyi hesaplayın, ilgili kişilerle konuşarak işi sağlama alın, çünkü gelecek ay yıldızlar değişecek, bu sefer, dönüşü zor olabilir, anlaşmayı sağlam yapmamak sizi pişman edebilir, uyarması benden. Merkür retrodayken, tam da amacınızın size getirilerini net bir şekilde ortaya koyma ve bunu ilgili kişilerle yazılı, resmi olarak sağlama alma zamanıdır.
İmzalar bu ay sizin için önemli bir mesela. İmza atacağınız resmi yazılar üzerine iyi düşünün, ondan sonra imzanızı atın.

Bu arada kimi Başaklar önemli bir iş üzerine teklif almış da olabilir, hala düşünmediyseniz, 10 Kasıma kadar düşünün, ne istediğinizi, taleplerinizi net seslendirin, ona göre kararınızı verin. Belki karar verdiniz.. Ama detaylar.. Detayları atlamayın, neyse sonra hallederiz tutumuna girmeyin.. Baştan sağlam başlayın işe.

Bu ay sizden ziyade, ailede birinin sağlığı önemli olabilir, ilgilenmek gerekir.
5 Kasımda Venüs Oğlak burcuna geçecek, aşk gündeme gelebilir kimi Başaklar için. Venüs yaklaşık 4 ay burada kalacak, aşk sizi hem mutlu edecek hem fazla sorumluluk ve fedakarlık isteyecektir. Beklentiler-hayal kırıklıkları arasında gidip gelmemek için, dediğim gibi, tutulma ve Merkür retrosu ne istediğinizi bilmenizi ve amaca odaklanmanızı istiyor.


♦ ♦ ♦

Terazi Burcu ( 23 Eylül-22 Ekim )
3 Kasımda Akrep burcundaki Güneş tutulması para evinizde gerçekleşecek. İş, para konusu ayın öne çıkan gündemi sizin için. Tabii bu konuyu farklı şekillerde yaşıyor olmalı Teraziler.
Kiminiz işten gelecek gelirle, alacak, borçlarla fazlasıyla meşgul olacaktır, artık zamanı dolan iş anlaşmalarına bir nokta koymak gerekebilir, kimi Teraziler ise yeni bir işin altına imza atabilir, ya da yenilenen bir anlaşmayla meşgul olabilir.

Kimi Teraziler ise, belki bir şahıs belki iş yeriyle parasal konuda anlaşmazlığa düşebilir. Ya da parasal konuda olmayabilir, yetkili kişilerin işle ilgili alacağı karar sizin kazancınızı etkileyebilir, itiraz edebilirsiniz bunun gibi bir konuya özetle.

Eğer şartları planlı, kararlı bir şekilde bugune getirdiyseniz, tutulma etkisinde kimden ne gibi haklar isteyeceğinizi, resmi olarak kendinizi bu konuda sağlama almayı başarmış olmalısınız. Yoksa, beklenmedik koşullar sizi ya para konusunda ya dolaylı olarak parayı ilgilendiren, iş konusunda oturup yeniden düşünmeniz, bir karar vermeniz gerekebilir. İşten çıkmak gibi bir fikir gelişebilir kafanızda.

Siz Terazilere tavsiyem konu ne olursa olsun bu ay, 10 Kasımdan sonra kararınızı vermeniz.
Çünkü sizin için iyi görünmeyen şartlar belki birden beklemediğiniz bir olayın akabinde, güzel bir yola doğru ilerleyebilir.

Özetle, işinizi ve parasal şartlarınızı ilgilendiren bir süreçtesiniz. Bu konuda acele kararlar vermeyin, dış koşulları izleyin, ona göre davranın.

Aslında bu ay kazancınızın da iyi olduğu bir zaman. Siz en iyisi kazançlara odaklanın, sorunu çözmek için biraz zaman tanıyın kendinize.

Bazı Terazilerin ise sağlık için masraf yapması söz konusu olabilir. Kendiniz için mi yoksa bir yakın için mi acaba? Bir yakın için olsa gerek. Sağlık önemli konu sizin için de bu ay. İlgi lazım ay boyunca.

Aşkla meşgul kimi Teraziler. Evli Teraziler eve yönelecek 5 Kasımda Venüsün Oğlak burcuna, yuva evine geçmesiyle birlikte. Evdeki sorumluluklarla ilgilenmek gerekecektir. Eşinizle birlikte ev için harcamalar yapabilirsiniz. Evde misafir ağırlayabilirsiniz.
Ancak ilişkisi olanlar bu ay sevgilisiyle baş başa kalacak, birlikte daha fazla vakit geçireceksiniz. Duygusal anlaşma güzel, ancak ilişkinizde birinin veya bir konunun aniden ortamı alevlendirmesi mümkün.


♦ ♦ ♦

Akrep Burcu ( 23 Ekim-21 Kasım )
3 Kasımda Güneş tutulması sizin burcunuzda gerçekleşiyor.

Önemli ve etkili bir tutulma olacak görünüyor. O yüzden bu ay tüm Akreplerin sağlık ve diğer önemli konulara özenli, dikkatli yaklaşmasını tavsiye ederim.

Daha önce başlatmış olduğunuz önemli işlere odaklanmak ve bitirmek için iyi zaman, çünkü hayatınıza yeni giren önemli konular üzerinden irade koyup ilerlemek için, yeni başlangıç ve girişimlere sağlam başlamak için eski işleri bitirmek gerekiyor.

Eski defteri kapatmak.. Belki kimi Akreplerin Güneş tutulmasında yaşayacağı olay bu olsa gerek..

Öte yandan, dediğim gibi, eski bir sayfayı kapatıp yeni sayfa açmak için iyi bir zaman, ancak Merkür retrosu, Satürn etkisi derken, hayli zorlayacaktır sizi, üzerinize düşen sorumluluk yüksek, bunu bilin.

Beklediğiniz haber, resmi sonuç veya bir olay neyse bu ay ulaşır size, çabalarınız sonuç verir.

Yeni bir işe girmek isteyenler için çok iyi bir zaman diyebilirim, 10 Kasım sonrası için. Eski bir işe dönmek isteyenler ise, 10 Kasım öncesinde istediğine ulaşır.

Size birileri veya bir kurum sorumluluk ve görev yükleyebilir, ancak Akrep yıldızları bu türden sorumluluklarını sizin irade ve isteğinizle olacağını göstermekte. Sonra ben oynamıyorum demeyim, isteyen sizsiniz, bunun için iyi düşünün ve kararı öyle verin.
Öyle veya böyle bazı sorumluluklar almak durumundasınız, hayatınız değişiyor, değişirken geride kalmamak, hayatı kaçırmamak için taşın altına elinizi koymak zorundasınız.
Yani Akrepler yeni bir yolun başındasınız, tutulma da bunun somut adımlarını ilerletmeniz için sizi arkadan itecek itici güç adeta.

Tutulma geçmişi arkanızda bırakmanızı söylüyor… Ne şekilde, nasıl, artık bu herkesin yaşantısına göre değişir..

Sağlık önemli dedim. Ani belirebilecek rahatsızlıklara karşı önlem alın, sorun çıkarsa hafife almayın. Kalp, kan, kas, tansiyon ve kemikler önemli bu ay.

Ve tutulma gününden itibaren en azından bir 10 gün sakarlıklara, kaza risklerine de dikkat ederseniz, tutulmayı sağlıklı geçirirsiniz.

Kimi Akrepler eski bir tanıdığıyla yıllar sonra karşılaşacak.

Evli veya ilişkisi olan Akrepler sevgilisi/eşiyle beraber yeni bir yere yerleşme planı içinde olacak ancak şartlar sizi bekletebilecek, sabırla oluşturmak lazım şartları. Ve sanırım biraz ertelemek lazım bu kararı. Belki de taşınma öncesi sizi baya uğraştıracak ön işler olacaktır. Bir de yeni yere alışmak zaman alabilir.

Kalbi boş Akrepleri eski aşk mı yeni aşk mı bekliyor dersek?. Eski aşk gündeme geliyor gibi. Ancak bu ne getirir zaman gösterir. Kolay bir aşka benzemiyor..

İşe dönersek, ay sonuna kadar güzel paralar kazanırsınız, şans para konusunda yanınızda görünüyor. Hazırlıklarını bitirdiğiniz bir işe de start verirsiniz.


♦ ♦ ♦

Yay Burcu ( 22 Kasım-21 Aralık )
3 Kasımda Akrep burcundaki Güneş tutulması sizin ruhsal dünya evinizde gerçekleşecek.
12.ev sadece ruhsal dünya evi değildir, perde arkasından hazırlıklar, başlangıç öncesi yapılan çalışmalar, araştırmalar, bilinçaltı, gizli işler, gizli düşmanlar, entrikalar, sağlık ve inziva evidir.

Bakalım hanginiz hangi konuda tutulma etkisi yaşayacaksınız.

Burcunuzun öz yıldızı Jüpiterin tutulmanın aktörleri Akrep yıldızlarıyla iyi açıda olması aslında sizin için olumsuz bir tutulma sayılmaz dedirtmekte.

Yine de tutulmanın kendisi sert etkiler barındırdığı için işi şansa bırakmamak, temkin ve planlı ve esnek olmak gerekir.

Tutulma size bir şeyleri bıraktıracak, bir şeylerden vazgeçirecek görünüyor. Ancak bunun bir sebebi olacaktır, bir amacınız için bırakmanız gereken şeyler bunlar..

Kimi Yaylar şöyle bir geriye çekilip düşünmeye, planlarını gözden geçirmeye ve hayatını sorgulamaya yönelecek. Biraz kendi başınıza kalacaksınız, ve 17 Kasım Dolunay zamanına kadar düşündüğünüz, planladığınız şeylere dair bir harekete geçeceksiniz.

Kiminizin bir parasal konuda planı olacak gibi, Dolunay iş ve resmi prosedürlerle ilgili evinizde olacak… Tabii kiminiz ise, planlı ve programlı bir şekilde bir ödeme takvimi ayarlayabilirsiniz.

Yeni bir iş düşüncesinde olan Yaylar olabilir, bunun için önce şartları yoklayacak, kafasında planlar yapacak ve ay sonuna dogru eyleme geçecek görünüyor.

5 Kasımda para evinizde olan Oğlak burcunda geçen Venüs sizi parasal şartları daha iyi olan bir işe sevk edebilir. Neden olmasın, Merkür 10 kasımdan sonra düz pozisyona geçtikten sonra öz yıldızınız Jüpiterle iyi açı yapacakken, güzel bir anlaşmanın altına imzayı atabilirsiniz.

Bu tür düşüncesi olanlar durmasın derim. Güzel bir plan yapsınlar sonra harekete geçsinler.
Öte yandan çok büyük parasal işlere imza atacak Yayların daha dikkatli olmasını tavsiye ederim.

Bu ay para geliyor size.

Aşka bakarsak, ilişkisi olan veya evli Yayların aşkı yerine oturmaya başlayacaktır.

Partnerinizin istekleriyle sizin beklentileriniz arasında çatışma olabilir, bu anlayış gerektirir.

Eski bir aşktan haber almanız mümkün..

Yaylar siz de sağlığınıza dikkat edin derim, tutulma sağlık evlerinden birinde olacak. yıldızlar genel itibariyle güzel olmakla beraber, dikkat ve temkin iyidir.

Ayrıca 2-10 Kasım arası sakarlık, para konusunda hatalı tutum, dikkatsizlik ve yollarda kaza riskine karşı dikkatli olun derim.

Kimi Yaylara beklediği bir konuda haber gelecek…


♦ ♦ ♦

Oğlak Burcu ( 22 Aralık-19 Ocak )
3 Kasımda Akrep burcundaki Güneş tutulması sizin için de önemli çünkü öz yıldızınız Satürn epeydir Akrep burcunda ve tutulmaya katılan yıldızlar arasında baş faktör diyebilirim.

Bu da sizin bir konuyu başlatan veya sonlandıran aktörlerden biri olacaksınız demektir.

Hangi konuda etkiler sizi tutulma dersek?..

İdeal, umut, plan, proje, dostlar, ve iş.. Seçin beğenin, kiminiz bir olaya ön ayak olan, olayı harekete geçiren, başlatan olacaksınız, kiminiz bir ideali veya işi üzerinden ciddi kararları ilgili kişilerle paylaşacak.

Yani birileriyle ortak verilen bir karar ya bir işinizi sonlandıracaktır ve başka bir işinizi başlatacaktır, ya da bir işin boyutunu değiştirip olaya farklı bir anlam, içerik katacaksınız.
Yorucu çalışmalar içinde görünüyorsunuz, 11.ev sizi meslek ve idealler üzerinden zahmetli işlerle meşgul etmekte. Sanırım bir ayıklama zamanı geldi. Satürn en iyi ayıklayıcıdır.

Hayatınızı ve işinizi sadeleştirin ve derinleştirin. Bunun için belli bir konuya odaklanın, gereksizleri ayıklayın. İşte, tutulma sizden bunu istiyor olsa gerek. Yoksa, bu iş yükü sizi sağlık olarak rahatsız edebilecek veya bazı kişilerle karşı karşıya getirebilecek.

En güzeli herkes yerini bilsin, siz de.. Tabii işte, yerinizi ve öneminizi korumak size düşüyor.
Belki kimi Oğlaklar, dayatılan yeni görevler yüzünden yetkili kişilerle çatışma yaşayabilir, ancak baktığımda, çatışma ipleri koparmadan bir çözüme gidebilir. Bu da şu demektir, demek ki yıldızlar sizi zorlarken, ihtiyacınız olan gücü de veriyor.

Merkür retroda 10 Kasıma kadar, sözler, düşünceler, planlar karışabilir, en güzeli odaklanıp tek tek çözmek olmalı. İşleri öncelik sırasına koyun bunun için.

Geçen sene başlattığınız veya çok daha eskiden meşgul olduğunuz bir iş yerinden size bir haber gelebilir bu arada.

Kimi Oğlaklar da sanki eski bir yere dönüş yapmak üzere, sonra hazırlıkları ve kararları vermek üzere olacak..

Resmi bir yerden onay, imza veya haber bekleyen varsa, bu ay gelebilir. Sanırım beklediğiniz bir sonuç bu.

Bu ay imzalar atmak, önemli işlerin altına imzalar atmanız mümkün, güzel bir şey mi derseniz, bence güzel, sadece detayları düşünün, haklarınızı sağlama alın ki, bunu bu ay başarmanız mümkün.

Venüs 5 Kasımda burcunuza girecek ve yaklaşık 4 ay burcunuzda kalacak..

Aşk mı bekliyorsunuz? Geliyor.

Ancak eski bir aşka benziyor bu. Belki daha önce tanışılıp öte yandan adım atılmamış bir aşk da olabilir.

Çocuk bekleyen Oğlaklar hamile kalabilir.


♦ ♦ ♦

Kova Burcu ( 20 Ocak-18 Şubat )
3 Kasımda Akrep burcundaki Güneş tutulması kariyer ve meslek evinizde.. Tabii 10.ev sadece kariyerden ibaret degil, aile büyüğü, sosyal hayatı etkileyen genel bir olayı da temsil eder.

Anlaşılan bazı Kovalar kariyerinde bir sonlanma, bir dönemi kapama zamanında.. Bir yerle bağları koparmak üzeresiniz özetle.

Resmi işler, resmi konular üzerine sorun yaşayanların daha dikkatli olması gereken bir zaman derim özellikle devlet, mahkeme vs işe başınız ağrımasın, ona göre resmi konulara özen göstermek, temkinli ve akıllı yaklaşmak gerek derim. Durduk yere bir bela almayasınız başınıza. Bu ay bu konuya özen gösterin ay sonuna kadar.

Evet kimi Kovaların bir yere veda etme zamanı dedim, bu bir iş yeri olabilir, hatta bir kent olabilir.

Bu arada sağlık sorunu yaşayan Kovalar varsa, ilgilensin derim, sorununuzu hayatınızı zorlaştırmadan tedbirini alın, gerekli özeni gösterin. Yıldızlar iyiye dogru gitmekle beraber, bu ay da kritik yıldızların etkisi altında işi şansa bırakmak veya ihmal akıllıca olmaz derim.
Belki de sağlık konusu kimi Kovalara iş ve kariyer hayatı üzerine ciddi kararlar vermeye sevk edebilir.

Kimi Kovalar ise bir aile büyüğünün sağlığına özen göstermeli derim.
Bu ay güzel şeyler yazmayabilirim ama tutulma önemli olunca uyarmak da gerekir derim. Çünkü önünüze gelecek taşları bilmek, aşmak için güc ve hazırlık imkanı verir, bu şekilde olayı lehinize çevirebilirsiniz hatta.

Bu ay en güzeli gereksiz işlerinizi bir düşünün ve artık size getirisi olmayan işleri bırakın. Hayatınızı ayıklayın ki, daha önemli şeylerle ilgilenebilesiniz.

Kariyer amaçlarınızı yenilemeniz lazım. Bir gözden geçirip ayıklamak için iyi bir zaman, ona göre yeni bir düzenleme, güncelleme yapmak siz taze bir güç verecektir.
5 Kasımda Venüs Oğlak burcuna geçecek ve yaklaşık 4 ay bu burçta kalacak.. Bu sizi bir kişiyle yakınlaştırırken bir başkasıyla uzaklaştırabilir.

Kiminiz içinse, Venüs etkisi kariyerinizle ilgili.. Ancak işleri karıştıracak belki planları daha uzun zamana yaymanızı gerektirecek gelişmeler olacak görünüyor.

Kimi Kovalar ise, önemli bir iş kurma, bir şeyin temelini atmakla meşgul bir grupla beraber. Sizin de temele, yönetime dahil olduğunuz önemli bir iş kurulumu üzerindesiniz.

Bu ay Kimi Kovaları resmi konuda, mahkeme, yasal işler konusunda uyarmak isterim. Bu konuda hatalı tutum içinde olanların başı yasal olarak belaya girebilir..

Aşk konusuna gelirsem, bu ay kimi Kovalara gizli bir aşk görünüyor.
Bela olabilecek biri konusunda da uyarmak isterim.. Tel sapığı veya niyeti bozuk birine karşı uyanık olun derim. Belki içinizi kararttım ama dikkat etmek iyidir.

Kiminiz de, aşk konusunda derinleşen bir ilişkiye yelken açabilirsiniz. Ancak bu yeni bir aşksa, dikkatli gitmekte, hızlı olmamakta yarar vardır. Güzel bir ilişki olabilir fakat peşin hükümlü olmamak gerekir.


♦ ♦ ♦

Balık Burcu ( 19 Şubat-20 Mart )
3 Kasımda Akrep burcundaki Güneş tutulması sizi kariyer, yollar, yakınlar, uzaklarla ilgili meseleler ve eğitim üzerinden etkileyecek.

Bu konudan biri ile sizi meşgul edecektir, kiminizi kariyer hayatını değiştiren bir olay, kiminizin işbirliği, projelerle ilgili şartları değiştiren koşullar, kiminizin ise eğitim hayatında önemli bir değişim olacaktır.

Evet, artık bir konuda hayatınızı değiştiren bir yola iyice giriyorsunuz.

Hayata amacınıza, kişiliğinize ve kurmak istediğiniz hayata uygun kararları verirseniz tutulmanın sert enerjilerini pozitif sonuca dönüştürmeyi başarırsınız.

Hem sizi bazı gel geç konularda oyalanmaktan da alıkoyar gelişen olaylar.

Tutulma enerjisi bir olayı tek başına çözmenin mümkün olmadığı mesajını da verebilir kimi Balıklara.

Kiminize ise, kendinize daha fazla güvenmeniz gerektiği mesajı..

Bunun için yolunuzu gözden geçirin, ne istediğinizi bilmek ve doğru hedefler üzerinde olmak size kendinizi güvenli hissettirecektir.

Kimi Balıkları iş yeri mekanını taşıması, değiştirmesi söz konusu. Ancak bu ay bu konuyu iyi düşünün, gelecek ay yıldızları farklı enerjiler içeriyor, pişmanlık yaratmasın sonra.

Önemli bir konuda, bir büyüğün lafını dinlemek zorunda kalabilirsiniz, bu büyük bir aile üyesi olabilir, veya işinizle alakalı biri olabilir. Tecrübeye kulak vermek gerekir.

Sağlık sorununa sizin de dikkat etmeniz lazım. Bazı önemli yıldızlar halen etkinken, sağlık önemlidir derim. Sorunu olmayan için söylemiyorum, soru yaşayanlar dikkat etsin.
Bu ay Balıklara sanki evlilik var. İlişkisi olan bekar Balıklar evlilik yolunda..

Aile ile birlikte verilecek önemli bir karar olsa gerek ayrıca. Fakat kararları değiştiren gelişmeler yine sorumlulukların öncelik sonralık sırasını etkileyebilir.

Kiminizi parasal şartlar, kiminizi sağlık, kiminizi ise resmi koşullar bir istikrarsızlığa sevk edebilir, bu ay aslında her şey iyi görünüyor, ancak gelecek ayki yıldızları düşününce, gelecek ayı görmeden bu konularda işi şansa bırakmamak gerekir derim.

Araba veya buna benzer yatırım düşünenlere tavsiyem, evet olabilir diyebilecekken gelecek ayki masrafları kabartacak gelişmeler nasıl etkileyecek sizi peki derim?.. Bireysel yıldızlarınız uygunsa neden olmasın, ancak borçla vs alacaksınız iyi düşünün.

Venüs 5 Kasımda Oğlak burcuna girip yaklaşık 4 ay boyunca bu burçta kalacak. Sizin işlerinize maddi getirisi olan güzel gelişmeler yaşatır. Öte yandan sabır da lazımdır. Emeksiz yemek yok siz bir süre.. Para konusunda biriyle çatışmaya düşmeyin sonra.

Aşk güzel görünüyor bu ay. Başlayan bir aşkın gelişmesi mümkün, güzel kararlar almanız mümkün. Eski bir aşkla görüşmeniz söz konusu olabilir kiminiz için..

Yeni ilişki biraz sakıncalı görünüyor. karşınızdaki kişiyi tanımadan, duygularınızı anlamadan fazla beklentiler içine girmeyin şimdilik.

Bu ay evlilik veya söz gibi aileyle paylaşılan bir güzel kutlama var kimi Balıklara dedim..Semavii-SEMA KILIÇ

__________________


Cookie isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 2
Cookie, Frankenstein
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 11:39