Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu
 

Go Back   Forum Aski - Türkiye'nin En Eğlenceli Forumu > Televizyon Dünyası > Asya Dizileri Tanıtımları
facebook bağlan


Lee Min Ho 10+ Star Dergisi Röportajı

Asya Dizileri Tanıtımları kategorisinde açılmış olan Lee Min Ho 10+ Star Dergisi Röportajı konusu , Lee Min Ho 10+ Star Dergisi Röportajı [b]"Dürüst olmak gerekirse, bir lise öğrencisi rolünü canlandırmak zorunda olduğum için üzerimde yük hissettim. Endişelendim çünkü gelecek yıl 28 yaşında olacağım (Kore yaşına ...


Like Tree2Beğeni
  • 2 Post By KaRaqiZz

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 17.10.2013, 21:08   #1 (permalink)
BaHaRamaZaN

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Lee Min Ho 10+ Star Dergisi RöportajıLee Min Ho 10+ Star Dergisi Röportajı[b]"Dürüst olmak gerekirse, bir lise öğrencisi rolünü canlandırmak zorunda olduğum için üzerimde yük hissettim. Endişelendim çünkü gelecek yıl 28 yaşında olacağım (Kore yaşına göre), lise öğrencisini canlandırmak zor olacaktı. Ancak, Kim Eun Sook yük hissetmememi, şuan nasılsam öyle oynamamı söyledi."

Q:Çıkış yaptığın ilk zamanlarda birçok liseli öğrenci rolünde oynadın, ancak Boys Over Flowers'dan sonra bu durdu.Yıllar geçti ve tekrar lise üniforması giyeceksin. Bu konuda yük hissediyorsan rolü neden kabul ettin?

Lee Min Ho: Boys Over Flowers'dan sonra değişmek için çok çaba sarfettim (Çiçek çocuk imajından bahsediyor). Önceliğimin iş olduğu kapalı hayatımda zaman yavaş yavaş geçiyordu. Sonra aniden büyüdüğümü, daha sakin ve yumuşak biri olduğumu fark ettim.Yaşlanmadan önce neşeli rollerde oynamak istediğimi hissettim, rolü kabul etmemin nedeni bu.

Q:Gençlik dizilerinde Gu Jun Pyo'yu örnek aldıklarından bahsediyorlar. Ya sen? Kim Tan karakterini canlandırırken, Gu Jun Pyo rolünü örnek alacak mısın?

Lee Min Ho: Bunu düşünmemeyi denememe rağmen; Gu Jun Pyo,romantik dramalardaki erkeklerin tipik örneği olduğu için benzerlikler olacaktır, bu kaçınılmaz. Ancak o zamanki ben ve şimdiki ben farklı, ben değiştim. O zamanlar karakterime daha yakın olabilmek için kendimi onun yerine koyuyordum. Bu kez tüm düşüncelerimi silip, kendi içgüdülerimle karakteri canlandıracağım.

Q:Her oyuncunun rolünü kavramak için kendine has bir yöntemi vardır, sen bu karakteri canlandırmak için ne yaptın?

Lee Min Ho: Normalde rollerimi canlandırırken 50 temel kurala göre gidiyordum, bununla karakterimin genel hatlarını belirliyordum. Ancak bu kez karakter analizi yapmak yerine sette bizzat yaşayarak rolümü canlandıracağım. Ayrıca, aşırı prova yapmak setteki atmosferi etkileyebiliyor, başrollerle ilişkileriniz de çok önemli.

Q:Günümüzde, ünlülerin oyunculuk yöntemlerinden bahsetmeleri büyük bir sorun gibi görünüyor. Sonuçta geçmişteki performanslarından şimdiye büyük bir yol kat ettiler. Bana göre, karakterlerini canlandırırken onlara bürünüyordun, bu yaklaşımı kullanmak doğru mu sence? Ama bahsettiğine göre bu kez doğal bir yaklaşım sergilemeyi planlıyorsun, değil mi?

Lee Min Ho: Mümkün olduğunca doğal olmayı planlıyorum. Örneğin Gong Hyo Jin sunbaenim. Umarım onun gibi olurum. Ayrıca oynayacağım lise karakterine fazla dikkat verirsem işler ters gidebilir. Bu nedenle, oynayacağım lise öğrencisi rolüne odaklanmak yerine canlı ve olumlu yönlerimi göstermeye karar verdim.

Q:Ama duyduğuma göre Kim Tan'ın karanlık bir tarafı da var…

Lee Min Ho: Hikaye yeni yeni şekillendi, her şeyin birden ortaya çıkması imkansız. Dediğiniz gibi Kim Tan'ın acıları var ve bunlar ilerde ortaya çıkacak. Dramada gülümseyen biri olacağım ancak o gülümsemelerin altında gizli acılar da olacak.Şahsen, bu duyguları aşırı derecede göstermeyi düşünmüyorum.

Q:Oyunculuğunun güçlü yönleri var. Örneğin,feryat etmeden üzgün olduğunu gösterebiliyorsun.Birçok farklı kişiliğe büründün, artık Lee Min Ho'nun gölgelerini göremiyoruz. Bu olay doğallığınla ilgili olabilir mi?

Lee Min Ho: Bu benim ilgi göstermemle alakalı. Ben karakterimin dış görünümü ve kendi yeteneklerimi göstermek için titizlikle çalışıyorum. Önceki projelerime bakarsanız, aynı saç modelinin olduğu bir dramam yok. Nerede olursam olayım "Karakterim bu koşullar altında ne düşünürdü?" diye düşünürüm.

Q:Herkes çekimlerde erkeksi taraflarını ortaya koymaya çalışıyor, bana göre senin fotoğraflarında erkeksi olmak hep merkezde yer alıyor.

Lee Min Ho: Muhtemelen aynı yaşta olduğum aktörlerle karşılaştırıldığımda ben daha olgun görünüyorum. Olgun görünüm iki ucu keskin kılıç gibi. Ancak bu dramanın çekimleri bittiğinde ben gerçekten zorlu bir karakter canlandırmak istiyorum.

-----------------------------------------------

Q:Ve bu düşünceler içinde biriktiğinde sen o karakter olursun?

Lee Min Ho: Bu doğru. Bir bakışta karakterin nasıl farklılaştığını görürsün. Faith dramasındaki karakterim Choi Young geçmişte yaşıyordu ve ben bir bakışımla ona genç bir görünüm verebildim.

Q:Hala çok net Choi Young'ın son sahnesi hatırlıyorum.

Lee Min Ho: Ben de hala o sakalı hatırlıyorum.(Gülüyor) Evet, son sahne çok duygusaldı.

Q:Size erkeksi bir görünüm verilmeye çalışıldı, değil mi?

Lee Min Ho: Evet. İnsanlar bu konuda ikiye ayrıldı. Ama gerçekten dokunaklı bir bitişti.

Q:Oyunculuğunuza dönecek olursak, küçük ve büyük sahneler birbirinden farklı olur. Büyük sahnelerde duyguları yansıtmak daha iyidir. Ama sen her ikisinde de bunu yapabiliyorsun.

Lee Min Ho: Duygularımı yansıtabildiğim sahnelerde daha iyi olduğumu düşünüyorum. İnsanlar neden filmlerde yer almadığımı soruyorlarlar. Kariyerime dramayla devam ediyorum ama bir filmde yer almak istiyorum.

Q:Setteki atmosfer nasıl? Artık eski oyunculardan birisin.

Lee Min Ho: Haklısın. Dizideki oyuncuların en büyüğü ben olduğum için baskı altında hissediyorum. Faith de Kim Hee Sun benden yaşça büyüktü ama şimdi herkes benden genç.

Q:Bunlar Boys Over Flowers'dan bu yana elde ettiklerinin kanıtı olabilir mi?

Lee Min Ho: Yönetmenlerle diyaloglarımın iyileşmesi, ortama doğal bir şekilde uyum sağlamam güzel bir şey. Bir yanım yetişkin olma yolunda ama diğer yanım çocuk kalmak istiyor.

Q:Oyunculuk dışında sürdürdüğün bir faaliyetin yok sanırım.

Lee Min Ho: Sanatsal herhangi bir şeyde yetenekli değilim. Oyunculuk dışında kendime güvenim yok. Kolayca cesaretini toplayan tipte biri değilim. Ben sadece neyi yapmak istediğimden, neyi iyi yapabileceğimden eminim. Fanmeetinglerimde şarkı söylemeye başladım çünkü hayranlarımı değişik şeylerle karşılamak istedim. Ama bunu yapmak 4 yıl sürdü. Hayranlarım için bir şeyler yapma gereği duydum ve şimdi onlara harika şarkı söylüyorum. (Gülüyor)

Q:Ama hala televizyonda şarkı söylediğini sanmıyorum.

Lee Min Ho: Bu konuda yeterince iyi değilim.(Gülüyor) Bu utanç verici.

Q:Çaylak olduğun zamanlardan bahsedelim. Gerçek şu ki, oyunculuğun konusunda bu zamana kadar hiçbir tartışma yapılmadı. Oyunculuğunun ilk gününden beri sana iltifat edildiğini duydum.

Lee Min Ho: Hiç de değil. İlk zamanlarda yönetmenden hep azar işitirdim.

Q:Ama aktör Kim Soo Ro'nun senin için "6 ayda ulusal bir yıldız olabilir." diye iltifat ettiği söyleniyor.

Lee Min Ho: Evet, çünkü benimki oyunculuk değildi. (Gülüyor)

Q:Boys Over Flowers olmasaydı şuan nerede olacağını hiç düşündün mü?

Lee Min Ho: Yardımcı aktör olarak birkaç yapımım olabilirdi.

Q:Sen Boys Over Flowers ile oldukça güçlü bir yıldız ünvanı kazandın.

Lee Min Ho: Benden beklenen şeyler var ve bunları karşılamanın ilk işim olduğunu düşünüyorum. Ama yaş ilerledikçe doğal olarak görüntünün de değişeceğini düşünüyorum.

Q:Birazda ayrılma deneyimlerinizden bahsedelim mi? (Çekimlerden sonra kendi hayatına dönmekten, seyahat etmekten bahsediyor.) Herkesin merak ettiği bu şeyi bugün Kore’de yapmak zor hale geldi. Belki de sosyal ağ hizmetlerindeki hızlı gelişimden kaynaklanıyordur? (Gülüyor)

Lee Min Ho: Bu doğru. Ama yurtdışına çıktığımda bile durum aynı. (Gülüyor)

Q: O zaman nasıl stres atıyorsunuz?

Lee Min Ho: Neyseki, strese girmedim. Bu yüzden herhangi bir rahatlamaya ihtiyaç duymadım. Bir keresinde ablamla bu konu hakkında konuşuyorduk ve o "Hiç bu tür şeyler hakkında konuştun mu?" diye sordu. Ona bunun garip bir şey olduğunu söyledim. "Nasıl böyle yaşamaya devam edebilirsin?" dedi. Duygularımı açığa çıkarma şansımın az olduğundan bahsettim, bu gençliğimden beri böyleydi. (Röportaj sırasında Lee Min Ho'nun ajansından bir yetkili: "Bu doğru. O asla birilerine kin tutmaz ve kimseyi kırmaz.")

Qemek ki siz iyi bir kişiliğe sahipsiniz!

Lee Min Ho: (Gülüyor) Öfkelerimi ve stresimi aksiyon sahnelerinde atıyorum.

Q:Ya da içerek?

Lee Min Ho: Ben soju içmem. İyi bir içici değilim. Eskiden menajerim bana içmem için bir şeyler verirdi, ama yapamazdım. Bu şaşırtıcı değil mi? İyi bir içici gibi göründüğümü biliyorum.

Q: Boş zamanlarınızda neler yaparsınız? Egzersiz?

Lee Min Ho: Birkaç bölüm drama izlerim, film izlerim ama komedi veya romantik sevmem. Aksiyon ve gerilim filmlerini severim. Özellikle gerilim. Böyle bir projeye başlayacağım. Tembelim. Kendi kendimi yönetmekte iyi değilim.

Q:Tipik erkek. (Gülüyor)

Lee Min Ho: Ben? (Gülüyor)

Q:Gerçekten büyüleyici bir prens var karşımda. Röportaj öncesinde, kadınlar neden onu bu kadar çok seviyor diye çok düşündüm. City Hunter, Boys Over Flowers ve Faith'deki karakterlerini sevdiklerini düşündüm. Önümde büyüleyici bir prens görüntüsü var. Sen her iki konumda da seviliyorsun. (Karakterleri ve Lee Min Ho)

Lee Min Ho: Dramalarda büyüleyici prens olmak istemiyorum. Her zaman böyle bir izlenim verdiğimi biliyorum çünkü Kore dramalarında yer almanın bir şartı bu. Kendimi bu şekilde hiç düşünmemiştim, ama haklısın. Yine de yer aldığım projelerin hiçbirinden pişman olmadım. Her zaman farklı rollerde yer aldım ve buna devam edeceğim.

Lunapolis ve Elois beğendi
__________________
Aşk der ki sana: Yolumdaysan başım feda yoluna; ama bil ki senin de başını isterim yoluma. Kahır, kapris gelecekse senden amenna! Ama ayağına diken batarsa yolumda ah edip vahlanma!...
Aşk bilek gücü değil “YÜREKTİR”! Yüreğin yetmiyorsa düşme yollara!…
KaRaqiZz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 31.12.2014, 23:35   #2 (permalink)
Bağımlı Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Lee Min Ho 10+ Star Dergisi Röportajı

Allahım ya nasıl şirin nasıl sempatik bi insandır bu ya. Şu yaşıma geldim şu adamın gülüşü kadar sıcak kendine hayran bırakan bir gülüş görmedim


__________________

Konu Elois tarafından (31.12.2014 Saat 23:37 ) değiştirilmiştir.
Elois isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 08.01.2015, 21:27   #3 (permalink)
Aktif Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Lee Min Ho 10+ Star Dergisi Röportajı

Alıntı:
Elois Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Allahım ya nasıl şirin nasıl sempatik bi insandır bu ya. Şu yaşıma geldim şu adamın gülüşü kadar sıcak kendine hayran bırakan bir gülüş görmedim

maşallah allam

__________________
Winehouse
moonchild
not otaku, ota-cool
Animer.
Amane Misa
Snoopy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yukarı'daki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.


(Tümünü Görüntüle Konuyu Görüntüleyen Üyeler: 10
Coffee Queen, Düşes, Elois, FragiLe, KaRaqiZz, Lunapolis, Narsinha, Perii, PwrByDeraz, Snoopy
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum hakkında Kullanılan sistem hakkında
Forumaski paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi bu linkten bize yapabilirsiniz.

Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

Saat: 02:16